Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Lista obecności

 

Czas czytania: ~2 min


LMFZKPa1ZO1s0iDC8QT9boJyO3xEIsntlL5riExsWD4CIq3Rf4PFuxzf61n0_cytadela.jpg
Znana jest już lista pracowni zakwalifikowanych do konkursu na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną Muzeum Wojska Polskiego w warszawskiej Cytadeli. Spośród blisko 90 zgłoszeń, jakie napłynęły z kraju i zagranicy, do udziału w konkursie dopuszczono 79.

Obecna siedziba Muzeum Wojska Polskiego mieści się w należącym do Muzeum Narodowego gmachu przy Alejach Jerozolimskich. Do własnego obiektu powinno się przenieść w 2010 r. – wtedy to ma się zakończyć przebudowa i adaptacja Cytadeli do nowych celów. Przeznaczony do realizacji projekt ma zostać wybrany w sierpniu tego roku.
Konkurs na koncepcję nowej placówki muzealnej podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym architekci mają przedstawić wstępne propozycje urbanistyczno-architektoniczne, min. rozmieszczenie budynków oraz dróg wewnętrznych i dojazdowych. Autorzy najlepszych prac wezmą udział w drugim etapie zmagań, który obejmuje szczegółowy projekt budynków kompleksu muzealnego, ekspozycji plenerowych, nowej bramy Cytadeli oraz rozwiązań komunikacyjnych. Oceniając przedstawione projekty, jury weźmie pod uwagę przede wszystkim ich funkcjonalność i atrakcyjność oraz walory ekologiczne i ekonomiczne.

Wśród zakwalifikowanych do konkursu pracowni znalazły się najlepsze biura z kraju oraz zespoły zagraniczne. Na liście polskich uczestników są min. JEMS Architekci, Marek Budzyński, Kuryłowicz & Associates, Bulanda, Mucha – Architekci, Mąka Sojka Architekci, AMC – Andrzej M. Chołdzyński, OVO Grąbczewscy Architekci, Nizio Design, Fiszer Atelier czy NOW Biuro Projektowe.

Zagraniczne pracownie reprezentują min Zvi Tadeusz Hecker z Niemiec – projektant min. Holocaust Memorial w Berlinie i Muzeum Historycznego Palmach w Tel Awiwie, angielska pracownia Stephenson Bell Architects Limited – autorzy min. szkoły muzycznej w Manchesterze, AS Architecture Studio z Paryża – twórcy projektu Stade de France w podparyskim St. Denis, czy Holzer, Kobler Architekturen z Zurychu.

Pełna lista zakwalifikowanych do konkursu pracowni tu.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Flow – drugi etap projektu w centrum Łodzi
Flow – drugi etap projektu w centrum Łodzi

„Dwa miesiące po oficjalnej inauguracji Flow ruszamy z budową drugiego - znacznie większego i zróżni ...

Budowa Kulturoteki coraz bliżej
Budowa Kulturoteki coraz bliżej

W warszawskiej dzielnicy Wesoła być może już niedługo powstanie wyczekany budynek łączący bibliotekę ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera