Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Na zawsze w moim sercu. 27 pięter Alterli - pokaz filmu

 

Czas czytania: ~ 1 min


Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego „Na zawsze w moim sercu. 27 pięter Alterli” połączony z wprowadzeniem i dyskusją ekspercką., który odbędzie się 7 maja 2026 roku o godz. 18:00 w Starej Rzeźni w Poznaniu.

 

Na zawsze w moim sercu. 27 pięter Alterli

Między utopią a codziennością. Historia 27 pięter Alterli

Dokument „Na zawsze w moim sercu. 27 pięter Alterli” to poruszający portret wiedeńskiego osiedla Wohnpark Alterlaa – jednego z najbardziej znanych przykładów powojennej architektury społecznej. Film ukazuje tę wyjątkową przestrzeń jako „miasto w mieście”, w którym architektura staje się narzędziem budowania wspólnoty i codziennego dobrostanu mieszkańców.

 

Reżyserka łączy osobistą perspektywę z wnikliwą obserwacją życia mieszkańców, pokazując, jak modernistyczna wizja lat 70. funkcjonuje dziś – między utopią a rzeczywistością. To opowieść nie tylko o architekturze, ale przede wszystkim o ludziach i ich relacjach z przestrzenią.

 

Wprowadzenie do filmu wygłosi dr Agnieszka Rumież. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem ekspertów: dr Agnieszki Rumież, dr. Jędrzeja Sucheckiego oraz Katarzyny Podlewskiej (PTBS). Spotkanie będzie przestrzenią do refleksji nad współczesnym mieszkalnictwem, rolą architektury społecznej oraz wyzwaniami projektowania inkluzyjnych i trwałych struktur miejskich.

 

Więcej informacji o wydarzeniu architektonicznym znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Film Architektoniczny , Film O Architekcie , Film O Architekturze , Zaproszenie Dla Architektów , Zaproszenie Dla Studentów Architektury

Zielony Rynek 2.0 w Lodzi - sprawny mariaż historii z nowoczesnością?
Zielony Rynek 2.0 w Lodzi - sprawny mariaż historii z nowoczesnością?

Zamiast kolejnego bezdusznego dyskontu Łódź proponuje metamorfozę kultowego targowiska! Władze chcą ...

Bez pastelozy! Poznański Eskulap i powrót do modernistycznych korzeni
Bez pastelozy! Poznański Eskulap i powrót do modernistycznych korzeni

Jak ocalić architekturę przełomu lat 60. i 70. przed estetyczną katastrofą i skutecznie przystosować ...

Modułowa sieć z łącznikami. Nowe Archiwum Państwowe w Katowicach już działa
Modułowa sieć z łącznikami. Nowe Archiwum Państwowe w Katowicach już działa

Trzy nowe obiekty, kilometry akt całkowicie odcięte od kaprysów pogody i... Bebok witający gości na ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera