Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Trimo Research Awards

 

Czas czytania: ~5 min


vI6a3UJKPVTxeeM0TV74AwNP0tcbP3YpG8UjX2SIXGLVSL44n6WzFhytalBm_trimo-urban-crash-winner-2011.jpg

Zwycięstwo polskich studentów - otwarcie nowego projektu Trimo Urban Crash 2011 w Lublanie.

Przyznanie nagród w konkursie Trimo Research Awards.


Słowenia, Lublana, 23 czerwca 2011 – firma Trimo oficjalnie przekazała do użytku nową architektoniczną instalację “Life Stand” – Scena Życia – zwycięski projekt w międzynarodowym konkursie Trimo Urban Crash dla studentów architektury i projektowania. Tegoroczni laureaci to studenci z Polski - Wojciech Nowak z wydziału architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Martynika Bielawska, studentka Wydziału Sztuki i Projektowania we Wrocławiu.


VkWnm1DTusr88r7iK1RXZLOiGlqiMwWsUnXpm63vOWSzmZKqmj55kRTgeycA_foto-2.jpg

Uroczyste otwarcie nowej instalacji w mieszkalnej dzielnicy Lublany – Fužine poprowadzone zostało przez Dyrektora Generalnego firmy Trimo Panią Tatjaną Fink oraz Zastępcę burmistrza miasta Lublana, profesora Janeza Koželj. Szeroki program artystyczny, zawierający między innymi występ grupy akrobatycznej Dunking Devils, grupy tanecznej Bast i rappera Adama Velić, zakończony został bankietem w muzeum architektury i Projektowania w Lublanie, gdzie również miały miejsce warsztaty architektury prowadzone dla laureatów konkursu Trimo Urban Crash.

W Kreatywnych warsztatach pod tytułem “ Architektura Odpowiedzialna”, poprowadzonych przez profesora Cyrila Shing, z Chelsea College of Arts and Design, Uniwersytetu Sztuki w Londynie, byłego członka biura architektonicznego Zaha Hadid Architects Ltd, udział wzięło 47 finalistów konkursu z 16 różnych krajów świata. Trwające 3 dni warsztaty, poświęcone istocie zrównoważonej myśli w architekturze i kreatywności w projektowaniu, zakończone zostały w dzień przed oficjalnym otwarciem nowej instalacji prezentacją zakończonych prac oraz wspólną wycieczką po Słowenii.

nW1rCP2BfvAMBDXCjSvkUVbCyFPALkLSZ5VHJ4br2kYXJDnYHo4fdTPemyfq_foto-4.jpg

Zwycięzcami trzeciej, międzynarodowej edycji konkursu Trimo Urban Crash zostali: Wojciech Nowak student wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz studentka wydziału Sztuki i Projektowania we Wrocławiu Martynika Bielawska. Ich projekt „Life Stand” – Scena Życia – to obiekt o różnorodnym zastosowaniu takim jak sportowe, kulturalne czy naukowe imprezy i spotkania.

Uczestnikami zorganizowanych warsztatów byli zwycięscy konkursu oraz dodatkowo siedmiu innych studentów z Polski, których prace znalazły się w finale. Anna Fećko i Damian Pawluś z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach stworzyli obraz bańki pod kodem AFDP07. Jury konkursu nadało projektowi nazwę „Panda Ball”, co doskonale podkreśla możliwość zastosowania takiego pawilonu jako placu zabaw.

Mający różnorodne zastosowanie, projekt sceny festiwalowej, złożony pod kodem JJ291 został zaprojektowany również przez studentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach – Michała Kozik, Annę Urbańską, Katarzynę Sąsiadek, Józefa Madej oraz Weronikę Kiersztejn.
W przeciwieństwie do projektu kolegów, ich obiekt był w zamyśle oparty na prostokącie, za który jury przyznało im specjalne wyróżnienie.

Wojciech Nowak i Bielawska, autorzy zwycięskiego projektu, o znaczeniu swojego zwycięstwa w tegorocznej edycji konkursu mówią następująco: „ Najlepszą nagrodą dla nas jest oczywiście realizacja naszego projektu. Poza tym jest to nasz pierwszy wspólny udział w konkursie międzynarodowym. Cieszymy się również z możliwości udziału w warsztatach architektury
w letniej szkole AA Summer School w Londynie”.

Jan Ledwoń, autor zwycięskiego projektu Trimo Urban Crash z roku 2009 o swoim zwycięstwie w konkursie mówił następująco: „ Udział w konkursie daje niezwykłą możliwość przeobrażenia myśli w prawdziwą formę. Dla mnie budowa zaprojektowanego przeze mnie budynku była cudownym doświadczeniem. Dodatkowo konkurs wzbogaca portfolio i ułatwia znalezienie pracy po zakończeniu studiów – właśnie z tego powodu gorąco polecam wszystkim studentom branie udziału w kolejnych edycjach Trimo Urban Crash”.

Więcej o Trimo Urban Crash

Międzynarodowy konkurs Trimo Urban Crash został zorganizowany przez firmę Trimo dla studentów architektury i projektowania już po raz trzeci. Celem konkursu jest zachęcenie studentów do kreatywnej transformacji środowiska miejskiego przy zastosowaniu zaawansowanych technologicznie materiałów i rozwiązań Trimo. Tegoroczna edycja trwała od 15 października 2010 do 31 stycznia 2011. W rezultacie aż 363 studentów z 56 krajów świata złożyło swoje konkursowe prace – projekt nowej instalacji dla mieszkalnej dzielnicy Lublany Fužine.

Bieżące informacje o konkursie Trimo Urban Crash można zaleźć również na Facebook.

Trimo Research Awards

W tym roku firma Trimo wyróżniła również 53 prace w zorganizowanym po raz dziesiąty konkursie Trimo Research Awards. Tegoroczni zwycięscy konkursu na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i doktorską pochodzą ze Słowenii, Serbii, Chorwacji, Czarnej Góry, Włoch, Polski i Wielkiej Brytanii.

Urszula Anna Stefaniuk, z Polski otrzymała wyróżnienie za swoją pracę magisterką pod tytułem „Muzeum Mody w Tokio”.

W organizowanym co roku międzynarodowym konkursie Trimo Research Awards, firma Trimo przyznaje nagrody za najlepsze prace w dziedzinie architektury, projektowania, budownictwa, inżynierii, ekonomii, zarządzania oraz wielu innych. Miloą Ebner, MBA, Przewodniczący jury konkursu Trimo Research Awards powiedział: „głównym celem konkursu jest wytworzenie dobrych relacji pomiędzy młodymi, ambitnymi naukowcami, ich promotorami, profesorami, uczelniami i firmą Trimo, która może wykorzystać przedstawioną wiedzę w rzeczywistości”. Dyrektor Generalny Trimo Pani Tatjana Fink podkreśla, że firma Trimo ciągle szuka nowych możliwości wspierania młodych talentów. „Ponad to zależy nam na tym by nagrodzić tych wszystkich młodych naukowców za ich wielką pracę i wiedzę, jaką włożyli w przygotowanie pracy oraz zmotywować ich do dalszego rozwoju naukowego, nawet po rozpoczęciu kariery zawodowej”.

Podepnij swój artykuł

tagi

Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły
Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły

Przemysłowa historia terenu, na którym swoją siedzibę wzniosła firma NT Industry sięga początku XIX ...

Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio
Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio

W czerwcu 2021 roku pracownia Mirosława Nizio podpisała umowę z Muzeum Podlaskim w Białymstoku na pr ...

Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP
Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP

Nagroda Roku SARP – to konkurs ceniony i znaczący. To sami architekci nagradzają w nim realizacje sw ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera