Debata „Czy polska architektura ma własny język?” podczas targów Interiors & Design 2013 - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Debata „Czy polska architektura ma własny język?” podczas targów Interiors & Design 2013

 

Czas czytania: ~3 min


GtJbTwmXcSTAoWhrWalUklAVrWMhX24GL1TKdgLIJKq5Pr1gRSdzNl80g4eM_plakat-czy-arch-ma-wl-jezkk.jpg

Unikalny, ładny krajobraz jest jednym z wyznaczników tożsamości i jakości życia. Wyniki pracy architektów determinują tą wartość na dziesiątki, a czasami nawet setki lat. Ponoszą więc oni szczególną odpowiedzialność za kształt naszego otoczenia. Młodzi, polscy architekci i dziennikarze będą rozmawiać o tym czy ma sens poszukiwanie własnego, odrębnego, polskiego języka architektury ? Czy warto walczyć o różnice czy może należy pogodzić się ze stopniowym ujednoliceniem i ich zatarciem.

Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć w trakcie dyskusji młodzi, polscy architekci i dziennikarze.
Anna Cymer - "Krytyka Architektury"
Kamil Miklaszewski - Grupa projektowa +48
Jan Sukiennik - pracownia 137 Kilo
Dyskusję poprowadzi - Krzysztof Sołoducha - Grupa Sztuka Architektury

 

Debata odbędzie się 10 września o godz. 15.00, Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Jej organizatorem jest Grupa Sztuka Architektury - grupa portali tematycznych skierowanych do architektów, projektantów wnętrz i architektów krajobrazu.

Z dyskusji będzie prowadzona także transmisja internetowa, na którą można zapisać się TUTAJ.

Dyskusja będzie jednym z paneli dyskusyjnych towarzyszących Międzynarodowym Targom Wyposażenia i Wykończenia Wnętrz Interiors & Design Warsaw 2013. Targi odbędą się w dniach 10-12 września 2013 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. W ciągu trzech dni targów uczestnicy będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą produktową oraz uczestniczyć we wspomnianych panelach dyskusyjnych i warsztatach, m.in. dotyczących polskiego wzornictwa (ich szczegółowy program na stronie: targiwnetrzarskie.pl/program).

Równocześnie z Interiors & Design Warsaw 2013 w dniach od 10 do 12 września odbędą się targi Certiba, Warsaw Build 2013 oraz Windows&Doors Warsaw 2013. Organizatorem wszystkich tych imprez jest firma Lentewenc, spółka córka międzynarodowego giganta targowego ITE Group.

Anna Cymer "Krytyka Architektury"
Historyczka sztuki i architektury, zajmująca się głównie architekturą nowoczesną i najnowszą oraz jej popularyzacją. Ma na koncie współpracę m.in. z "Gazetą Wyborczą", "Wprost","Architektura&Biznes", "Stolica", "WAW", "Krytyka Architektury", serwisami sztuka architektury.pl, bryla.pl, culture.pl, Fundacją Bęc Zmiana; stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pracuje nad książką o polskiej architekturze okresu PRL. Prywatnie wielbicielka blokowisk i Górnego ŚŚląska.

+48 Grupa Projektowa
zajmuje się szeroko pojętą działalnością projektową i okołoprojektową Poza pracą zawodową staramy się angażować w działalność dydaktyczną regularnie uczestnicząc w warsztatach studenckich i zajęciach popularyzatorskich dla dzieci. W naszym polu zainteresowań poza architekturą znajduje się wzornictwo, oraz zagadnienia inżynierskie.

Trzon grupy stanowią architekci, absolwenci wydziału architektury Politechniki Warszawskiej: Agata Filipek, (2006), Karol Szparkowski (2006), Kamil Miklaszewski (2004). Stałym współpracownikiem zespołu jest prof. arch. Zygmunt Szparkowski.

Najważniejsze projekty Grupy to między innymi koncepcja modernizacji pl. Trzech Krzyży (3 nagroda w konkursie), szkoła podstawowa w Jacmel na Haiti (II nagroda w konkurskie), pawilon wystawowy ESK we Wrocławiu (zwycięska koncepcja w finale konkursu Akcja-Kreacja), projekt terminala pasażerskiego dla lotniska Szczytno-Szymany (III nagroda w konkursie) a także liczne projekty domów jednorodzinnych.

Jan Sukiennik

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, wraz z Zofią Strumiłło-Sukiennik współtworzy warszawskie studio projektowe 137kilo. Z racji zainteresowań, większość budynków projektowanych przez studio 137 kilo to obiekty kultury w małej i średniej skali budowane najczęściej w stolicy m.in. Służewiecki Dom Kultury, Dom Kultury Kadr, czy Klub Kultury na Saskiej Kępie. Biuro tworzy także wnętrza, jak np. znana siedziba firmy Bausch & Lomb w Warszawie.


Podepnij swój artykuł

tagi

Kompleks Varso czeka na wieżę
Kompleks Varso czeka na wieżę

Varso – to nazwa, w której łączy się kilka nowo powstałych w Warszawie obiektów i przestrzeni. Najwi ...

Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią swój trw ...

Nowoczesne wnętrza biurowe koncernu Clariant w Łodzi– prezentacja online i wywiad
Nowoczesne wnętrza biurowe koncernu Clariant w Łodzi– prezentacja online i wywiad

W historycznych murach dawnego Monopolu Wódczanego w Łodzi powstało nowe biuro szwajcarskiego koncer ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera