Debata „Czy polska architektura ma własny język?” podczas targów Interiors & Design 2013 - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Debata „Czy polska architektura ma własny język?” podczas targów Interiors & Design 2013

 

Czas czytania: ~3 min


GtJbTwmXcSTAoWhrWalUklAVrWMhX24GL1TKdgLIJKq5Pr1gRSdzNl80g4eM_plakat-czy-arch-ma-wl-jezkk.jpg

Unikalny, ładny krajobraz jest jednym z wyznaczników tożsamości i jakości życia. Wyniki pracy architektów determinują tą wartość na dziesiątki, a czasami nawet setki lat. Ponoszą więc oni szczególną odpowiedzialność za kształt naszego otoczenia. Młodzi, polscy architekci i dziennikarze będą rozmawiać o tym czy ma sens poszukiwanie własnego, odrębnego, polskiego języka architektury ? Czy warto walczyć o różnice czy może należy pogodzić się ze stopniowym ujednoliceniem i ich zatarciem.

Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć w trakcie dyskusji młodzi, polscy architekci i dziennikarze.
Anna Cymer - "Krytyka Architektury"
Kamil Miklaszewski - Grupa projektowa +48
Jan Sukiennik - pracownia 137 Kilo
Dyskusję poprowadzi - Krzysztof Sołoducha - Grupa Sztuka Architektury

 

Debata odbędzie się 10 września o godz. 15.00, Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Jej organizatorem jest Grupa Sztuka Architektury - grupa portali tematycznych skierowanych do architektów, projektantów wnętrz i architektów krajobrazu.

Z dyskusji będzie prowadzona także transmisja internetowa, na którą można zapisać się TUTAJ.

Dyskusja będzie jednym z paneli dyskusyjnych towarzyszących Międzynarodowym Targom Wyposażenia i Wykończenia Wnętrz Interiors & Design Warsaw 2013. Targi odbędą się w dniach 10-12 września 2013 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. W ciągu trzech dni targów uczestnicy będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą produktową oraz uczestniczyć we wspomnianych panelach dyskusyjnych i warsztatach, m.in. dotyczących polskiego wzornictwa (ich szczegółowy program na stronie: targiwnetrzarskie.pl/program).

Równocześnie z Interiors & Design Warsaw 2013 w dniach od 10 do 12 września odbędą się targi Certiba, Warsaw Build 2013 oraz Windows&Doors Warsaw 2013. Organizatorem wszystkich tych imprez jest firma Lentewenc, spółka córka międzynarodowego giganta targowego ITE Group.

Anna Cymer "Krytyka Architektury"
Historyczka sztuki i architektury, zajmująca się głównie architekturą nowoczesną i najnowszą oraz jej popularyzacją. Ma na koncie współpracę m.in. z "Gazetą Wyborczą", "Wprost","Architektura&Biznes", "Stolica", "WAW", "Krytyka Architektury", serwisami sztuka architektury.pl, bryla.pl, culture.pl, Fundacją Bęc Zmiana; stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pracuje nad książką o polskiej architekturze okresu PRL. Prywatnie wielbicielka blokowisk i Górnego ŚŚląska.

+48 Grupa Projektowa
zajmuje się szeroko pojętą działalnością projektową i okołoprojektową Poza pracą zawodową staramy się angażować w działalność dydaktyczną regularnie uczestnicząc w warsztatach studenckich i zajęciach popularyzatorskich dla dzieci. W naszym polu zainteresowań poza architekturą znajduje się wzornictwo, oraz zagadnienia inżynierskie.

Trzon grupy stanowią architekci, absolwenci wydziału architektury Politechniki Warszawskiej: Agata Filipek, (2006), Karol Szparkowski (2006), Kamil Miklaszewski (2004). Stałym współpracownikiem zespołu jest prof. arch. Zygmunt Szparkowski.

Najważniejsze projekty Grupy to między innymi koncepcja modernizacji pl. Trzech Krzyży (3 nagroda w konkursie), szkoła podstawowa w Jacmel na Haiti (II nagroda w konkurskie), pawilon wystawowy ESK we Wrocławiu (zwycięska koncepcja w finale konkursu Akcja-Kreacja), projekt terminala pasażerskiego dla lotniska Szczytno-Szymany (III nagroda w konkursie) a także liczne projekty domów jednorodzinnych.

Jan Sukiennik

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, wraz z Zofią Strumiłło-Sukiennik współtworzy warszawskie studio projektowe 137kilo. Z racji zainteresowań, większość budynków projektowanych przez studio 137 kilo to obiekty kultury w małej i średniej skali budowane najczęściej w stolicy m.in. Służewiecki Dom Kultury, Dom Kultury Kadr, czy Klub Kultury na Saskiej Kępie. Biuro tworzy także wnętrza, jak np. znana siedziba firmy Bausch & Lomb w Warszawie.


Podepnij swój artykuł

tagi

Miejski plac dla każdego
Miejski plac dla każdego

Dokonana przez pracownię neostudio przemiana Rynku Nowego Miasta w Wieleniu stanowi pierwszą część s ...

Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią swój trw ...

Kaplica Ostatniego Pożegnania w Rychwałdzie - prezentacja obiektu
Kaplica Ostatniego Pożegnania w Rychwałdzie - prezentacja obiektu

Zwycięzcą konkursu Salon Architektury 2021 była Kaplica Ostatniego Pożegnania, projekt Jakuba Turbas ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera