Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ciekawe projekty: dom, biuro, kawiarnia - filmy

 

Czas czytania: ~2 min


nw6tTyowYnTn4uPAD7Aj4OAPFK2f4pCWr33bEUtnGs3HrpsjiXdyi7Egdkau_ultra-archi-dom-szczyrk.JPG

Dom w szczerym polu
Bryła budynku została tak zaprojektowana, żeby pomiędzy jej fragmentami powstały kieszenie. Te kieszenie to tarasy, a budynek stanowi ich naturalną osłonę przed gwałtownymi powiewami wiatru. Ponadto daje cień i poczucie intymności, tworząc wiele rozmaitych zakątków. Takie ukształtowanie bryły ma również przywodzić na myśl zabudowę wiejską. Nawiązanie do niej sprawiło, że wykluczyliśmy budowę wielowątkowej, skomplikowanej bryły. Budynek ma sprawiać wrażenie, że jest zespołem prostych obiektów, dzięki czemu przypomina tradycyjne wiejskie zabudowania. Każda bryła budynku jest zespołem funkcji, w ten sposób budynek dzieli się na: część dzienną, techniczną, sypialną, i gościnną.

Budynek ma sprawiać wrażenie, że jest zespołem prostych obiektów, dzięki czemu przypomina tradycyjne wiejskie zabudowania. Każda bryła budynku jest zespołem funkcji, w ten sposób budynek dzieli się na: część dzienną, techniczną, sypialną, i gościnną.
Zobacz film

oj0kNbvfbhEDyGcrtxJ9wGuT6E83qzFAWd8wxgxUsFy4oM8NK9zIeS5JI7kh_ultra-archi-biuro-garaz.jpg

Biuro garaż
ażde pomieszczenie biura otwiera się na halę garażową, ze stanowiskami parkingowymi dla ulubionych modeli. Nie jest to tylko garaż z eksponatami do oglądania, ale też rodzaj warsztatu, z podnośnikiem, z szafkami na narzędzia i części, z systemem odprowadzania spalin itd. Gdy zrodził się ten pomysł, estetyka stała się oczywista, budynek ma wyglądać jak przestrzeni techniczna, garażowa, czy parkingowa. Grafika wnętrza rozlała się na frontową elewacje obiektu. Żółto grafitowe skośne pasy, porządkują elewację , i zapowiadają to co ma zdarzyć się wewnątrz. Na zewnątrz budynek zyskała dodatkowo żelbetowy daszek, który spina wszystkie wejścia do budynku, i pozwala przemieszczać się pomiędzy częściami obiektu w komfortowy sposób, nawet w czasie deszczu. W połowie przechodzi on w kwietnik z ławką.
Zobacz film

AqPp5FTWdQ9ps8OEf9NJLSiXhKzkLc4VIRUXomd08OP35gFcs0TnSiHweqOe_ultra-archi-malta.jpg

Kawiarnia nad jeziorem maltańskim
Malta to wielka pętla, ruch. Teren, na którym zaprojektowaliśmy kawiarnię to wąski pas ziemi pomiędzy kępą drzew a jeziorem o topografii siodła, przez który biegnie jedna ze ścieżek oplatających jezioro. Pracując nad projektem cały czas mieliśmy w głowie porzekadło ,,starych drzew się nie przesadza’’ czyli chcieliśmy tak zaprojektować obiekt, aby nie trzeba było zlikwidować wyżej wspomnianej ścieżki (choć program funkcjonalny wypełniał praktycznie całą działkę). Tak powstała ten budynek – most, pod którym schowana jest kawiarnia. Nazywamy go zielonym mostem, ponieważ jego nawierzchnie stanowi trawa.
Zobacz film

Opisy: ultra-architects.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Nowoczesne przedszkole w Mesznej
Nowoczesne przedszkole w Mesznej

Dynamiczny rozwój Gminy Meszna, napędzany wzrostem liczby mieszkańców przenoszących się z miast do m ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.
W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.

Rozwój narzędzi wspomagających projektowanie to przede wszystkim integracja różnych technik i metod ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera