Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Zagłębiowski Park Sportowy – trwa konkurs

 

Czas czytania: ~2 min


15 grudnia 2015 roku poznamy przyszłych projektantów Zagłębiowskiego Parku Sportowego, który do 2019 roku ma powstać w Sosnowcu

 

wOxk90r1SdiiVIZL7JYIxhsVaC8xDkETDbzFZjmWj1n40DaIg0Fwmzrj55sL_sosnowiec-3.jpg

Zagłębiowski Park Sportowy ma powstać w sąsiedztwie Parku Środula, który za sprawą działających na Górce Środulskiej wyciągów narciarskich i obiektów rekreacyjnych jest już bardzo popularnym miejscem aktywnego wypoczynku mieszkańców Sosnowca. Teraz obok istniejących już obiektów ma powstać nowy, Zagłębiowski Park Sportowy, w skład którego mają wejść: stadion piłkarski o pojemności 12 tysięcy widzów z możliwością rozbudowy do 15 tysięcy, hala sportowa o pojemności 3 tysięcy widzów oraz lodowisko z jedną taflą o pojemności do 2,5 tysiąca widzów.

mOijxtXhUUnKEPIPbGyUXp9XypMUkO4SI4FztIPkSgkFDTLyQXbaj2X7E70b_sosnowiec-1.jpg

Zagłębiowski Park Sportowy ma kosztować 150 milionów zł. Ma powstać do 2019 roku. Wtedy dołączy do grona licznych obiektów sportowych, wybudowanych w ostatnich latach w Polsce. Nie wiemy jeszcze jaką przyjmie formę architektoniczną, ale wzorce są dobre. Wysoko za udane ryły oceniane są hale sportowe w Toruniu, Kórniku czy Bytomiu. Ciekawie będą zapewne wyglądać projektowane kompleksy sportowe Sadowej Górze czy w sąsiedztwie PGE Areny w Gdańsku.

Zagłębiowski Park Sportowy będzie inwestycją miejską – ma służyć działającym na terenie miasta klubom sportowym oraz mieszkańcom. Co ważne, kompleks ma być zaplanowany tak, by służyć rozgrywkom sportowym, ale także koncertom, pokazom, występom. „Nie może być tak, że 200-tysięczne miasto nie może zaprosić wielkiej gwiazdy na koncert, bo nie ma gdzie zorganizować koncertu. Stadion, hala to nie tylko mecze” – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

JOoNKuZreuYbfZtFj5tQjTkGh1VJkTcV6sZ7MphsMJ47sL1fzt03eqSAlNLZ_sosnowiec-2.JPG

Zagłębiowski Park Sportowy ma powstać na terenie Parku Środula, ale nie kosztem zieleni. Prezydent miasta zapewnia, że mieszkańcy nie stracą tego lubianego parku – po prosu jego oferta zostanie poszerzona.

Zagłębiowski Park Sportowy chce projektować 30 pracowni. „Cieszę się, że naszym konkursem zainteresowało się tak wiele poważanych i doświadczonych firm. Z niecierpliwością czekam na otwarcie prac konkursowych” – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Wśród zakwalifikowanych do konkursu biur są znane i doświadczone zespoły, np. Riegler Riewe Architekten, JSK Architekci, FAAB, DEDECO, Open Architekci. Tego, które z nich opracowało najlepszy projekt dowiemy się w połowie grudnia.

Źródło ilustracji: wikipedia.org, Google Maps, sosnowiec.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły
Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły

Przemysłowa historia terenu, na którym swoją siedzibę wzniosła firma NT Industry sięga początku XIX ...

Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio
Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio

W czerwcu 2021 roku pracownia Mirosława Nizio podpisała umowę z Muzeum Podlaskim w Białymstoku na pr ...

Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP
Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP

Nagroda Roku SARP – to konkurs ceniony i znaczący. To sami architekci nagradzają w nim realizacje sw ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera