Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowe TBSy dla Poznania

 

Czas czytania: ~2 min


Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozstrzygnęło właśnie konkurs na projekt zespołu zabudowy, która ma powstać przy ul. Koszalińskiej na Strzeszynie, na peryferiach Poznania.

 

k010HIIUISMvzT3ViR1HXKGews2jDFuf1CijGnM8zWksEsiPeeEWne5m7Gu7_ptbs-i-nagroda.jpg

I nagroda: Graphite Group z Łodzi

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego istnieje od blisko 20 lat. Jego misją jest zapewnienie lokali mieszkalnych osobom o średnich dochodach, których nie stać na kupienie mieszkania na wolnym rynku (i zaciąganie wieloletniego kredytu hipotecznego). W tym celu Poznańskie TBS sp. z o.o. buduje mieszkania czynszowe i eksploatuje je na zasadach najmu.

 

HxGo8RW22si8uM0xZYjoX6iXnMfoL1RVHybJbKXYrLOmk0BST2MPuqA0AIvM_ptbs-ii-nagroda.jpg

II nagroda: AKCENT Pracownia Projektowa S.C. Romuald Saczewa i Leszek Świątek, KONSTAB Przemysław Maciej Palenica, Ewa Rybak Pracownia Projektowa REV, Prospel Sp. z o.o., Biuro Projektów Drogowych Dominika Liakos, Szczecin

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego jest jednym z przedsiębiorstw, które działa nie w celu komercyjnego zysku, ale po to, żeby budować lokalne dostępne także dla tych mniej zarabiających. Podobne idee wcielać chcą w życie twórcy osiedla Nowe Żerniki we Wrocławiu. TBS mają także swoje regionalne oddziały, budujące domy i osiedla, niekiedy o bardzo oryginalnych formach.

Pv3f5oZQN9zvULHIEA1vyBwRtwMgQ4q9LwFj63W2lTdPiyOU6xtSGaQkFryf_ptbs-iii-nagroda.jpg

III nagroda: HOME Of Houses Sp. z o.o. z Poznania

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozstrzygnęło właśnie konkurs architektoniczny na projekt zabudowy mieszkaniowej, która ma powstać przy ulicy Koszalińskiej na Strzeszynie, na peryferiach Poznania. W tej inwestycji mają powstać mieszkania w ramach programu „Najem z dojściem do własności”. Uczestnicy konkursu mieli zaproponować najciekawsze wizje zagospodarowania terenu w obrębie ulic: Koszalińskiej – Literackiej – Żołnierzy Wyklętych. Projekty miały uwzględnić zespół wielorodzinnych budynków mieszkalnych, wyznaczenie ciągów komunikacyjnych jak również zagospodarowanie otaczającego budynki terenu, m.in. zielenią czy drobnymi formami architektonicznymi. Ważnym elementem oceny projektów było to, czy zaproponowany rodzaj zabudowy współgra z sąsiedztwem, z istniejącymi już w okolicy budynkami.

 

o8Rs82fGu6w5QZLEjgWvUBd4FNmFDuM4GQOeXQF87NIhLkXpTi2hZX5V27w8_ptbs-wyroznienie.jpg

Wyróżnienie: IPF Polska Sp. z o.o. z Poznania

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wraz z powołanym w tym celu jury oceniło nadesłane prace i zdecydowało się pierwszą nagrodę przyznać pracowni Graphite Group z Łodzi. „Praca, która otrzymała I nagrodę wyróżnia się interesującą, współczesną architekturą obiektów, przemyślanym rozwiązaniem urbanistycznym i bardzo dobrze zaprojektowanymi mieszkaniami” – tłumaczy architekt Tomasz Durniewicz, Przewodniczący Sądu Konkursowego. Druga nagroda przyznana została za projekt, opracowany przez zespół biur: AKCENT Pracownia Projektowa S.C. Romuald Saczewa i Leszek Świątek, KONSTAB Przemysław Maciej Palenica, Ewa Rybak Pracownia Projektowa REV, Prospel Sp. z o.o., Biuro Projektów Drogowych Dominika Liakos, Szczecin. Trzecią nagrodę otrzymał projekt, zgłoszony przez pracownię HOME Of Houses Sp. z o.o. z Poznania.

Przyznano również wyróżnienie, za bardzo dobrze rozwiązany plan urbanistyczny, które trafiło do pracowni IPF Polska Sp. z o.o. z Poznania.

Źródło informacji: Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego

 


Podepnij swój artykuł

tagi

Muzeum Warszawy wśród laureatów konkursu Zabytek Zadbany 2020
Muzeum Warszawy wśród laureatów konkursu Zabytek Zadbany 2020

Konkurs „Zabytek Zadbany” organizuje co roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generaln ...

Webinarium Schüco: Energooszczędne systemy okien i drzwi przesuwnych Schüco PVC w budownictwie mieszkaniowym.
Webinarium Schüco: Energooszczędne systemy okien i drzwi przesuwnych Schüco PVC w budownictwie mieszkaniowym.

Jakie korzyści zapewniają architektom i użytkownikom nowoczesne systemy Schüco z PVC-U? Odpowiedź na ...

Dom na Dolnym Śląsku od Moomo Architects
Dom na Dolnym Śląsku od Moomo Architects

Projekt architektoniczny domu jednorodzinnego na Dolnym Śląsku Moomoo Architects opracowali dla rodz ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera