Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Hotel dla zwierząt

 

Czas czytania: ~3 min


Lato – to trudny czas dla właścicieli zwierząt, szczególnie tych, których nie da się zabrać ze sobą na urlop. Pracownia ddArchitekci przygotowała niedawno projekt hotelu dla zwierząt, który wygodami dorównuje obiektom, budowanym dla ludzi. Czy potrz

 

WZLE3dyybNblGZAthxet3A0GGFduLKEEEQnSKPSt6c1J4bE5sUU4ELZ6P64H_hotel-dla-zwierzat01.jpg

Hotel dla zwierząt, zaprojektowany przez biuro ddArchitekci ma powstać w miejscowości Rudnik Wielki niedaleko Częstochowy. Kompleks ma być miejscem pobytu dla zwierząt w czasie wakacyjnych lub służbowych wyjazdów właścicieli. „Odbywać się tam będą również szkolenia dla psów, będzie można skorzystać z porady weterynarza lub zapewnić odrobinę relaksu swojemu ulubieńcowi w zwierzęcym mini spa” – dodają architekci. 

L3sJEQH7cUIv6cbNWDRs9rLzd3TT4S4S1V4T2opzMcZqIBAvpJqHMMq0fADr_hotel-dla-zwierzat02.jpg

Hotel dla zwierząt, choć niektórym może się wydać zbyteczną inwestycją, bywa każdemu posiadaczowi psa czy kota bardzo przydatny. Ponadto zwierzęta domowe pełnią w naszym życiu coraz większą rolę, są bardzo często traktowane jak członkowie rodziny i dba się o ich wygodę, bezpieczeństwo, zdrowie. Z myślą o pogrążonych w żałobie właścicielach powstał kilka lat temu projekt cmentarza dla zwierząt; hotel jest także jednym z pomysłów na to, jak ułatwić życie futrzastym przyjaciołom ludzi. 

uyeAj6gW9dFN5iv1tOC1dhsyra6lxqXBw8ZkwqXFnRs84Lcb1MzgmugLTNxw_hotel-dla-zwierzat03.jpg

Hotel dla zwierząt w Rudniku Wielkim ma mieć 400 m2 i ma być położony w pobliżu lasu. Projekt uwzględnił zarówno komfort przebywających tu zwierząt, jak i mieszkańców położonych w pobliżu domów: założony na planie litery „C” jest osłonięty od innych zabudowań, zapewnia spokój właścicielom i sąsiadom. 

eV0CToJcgeHl0N5vkdoH4JaJkRU0y1pOythb4OMwEQI8vr9OsjyNeKdCkZRU_hotel-dla-zwierzat04.jpg

Hotel zaplanowano jako obiekt z drewna – ten materiał dobrze pasuje do leśnego otoczenia, architekci uznali też, że przyszli mieszkańcy hotelu będą się lepiej czuli w budynku z ciepłego, naturalnego materiału. Ważnym czynnikiem – co podkreślają architekci – „mającym wpływ na ostateczny kształt architektury i wnętrz było przeznaczenie ich dla przyszłych, szczególnych mieszkańców. To dla nich zaprojektowane są specjalne przeszklenia, wygodne pokoje z wybiegami, pomieszczenia zwierzęcego spa czy przestrzenie do wspólnych zabaw i szkoleń”.

ZbzfKFyHnVhuOqHR5XQxeici8j8BNU8rtT1wvMVq9qlvbNQi5r1keIYyizOa_hotel-dla-zwierzat06.jpg

Hotel dla zwierząt  będzie to jednopoziomowy obiekt, podzielony na kilka przestrzeni pełniących różne funkcje, zaś jego sercem będzie specjalnie ukształtowane atrium, które „zapewnia wszystkim zwierzętom spokój i brak wizualnej interakcji. Dodatkowo tworzy atrakcyjną przestrzeń zabaw i odpoczynku, do której można się dostać z każdego boksu”. Prosty budynek został ukształtowany przede wszystkim z myślą o nietypowej funkcji: pierwszorzędną rolę grały tu rozwiązania przestrzenne (np. podzielenie pawilonu na boksy z wybiegami) czy techniczne (w hotelu trzeba zapewnić czystość, wygodny dostęp do „pensjonariuszy” muszą mieć pracownicy hotelu, opiekunowie zwierząt). 

rZC5uvJ3hoewYGmRAs517jHqAysHfGt41mjH64YzbjUBmZWDO8t3MFQDAqD3_hotel-dla-zwierzat07.jpg

„Całość projektu to składowa makro aspektów urbanistycznych i mikro czynników wynikających z nietypowego przeznaczenia i funkcji. Obiekt tworzony był dwutorowo aby spotkać się w połowie tworząc architekturę wynikającą z analiz istniejącej przestrzeni, okolicznej zabudowy, ale również nawyków czy ergonomii zwierząt. Dzięki temu udało się stworzyć obiekt prosty, logiczny, ale przy tym pomysłowy” – mówią o tym niezwykłym przedsięwzięciu sami architekci. 

qIZJkQTzAzg3luRD8nPh8CkvP1jf03h30q9Bk9okDUrcas8SRkapmqKN3kgc_hotel-dla-zwierzat05.jpg

Hotel dla zwierząt

Lokalizacja: Rudnik Wielki niedaleko Częstochowy
Inwestor: prywatny
Projektanci: ddArchitekci
Projekt: 2015
Realizacja: 2017
Powierzchnia użytkowa: 400 m2
Źródło ilustracji: http://ddarchitekci.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Flow – drugi etap projektu w centrum Łodzi
Flow – drugi etap projektu w centrum Łodzi

„Dwa miesiące po oficjalnej inauguracji Flow ruszamy z budową drugiego - znacznie większego i zróżni ...

Budowa Kulturoteki coraz bliżej
Budowa Kulturoteki coraz bliżej

W warszawskiej dzielnicy Wesoła być może już niedługo powstanie wyczekany budynek łączący bibliotekę ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera