Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Kuryłowicz&Associates buduje centrum handlowe

 

Czas czytania: ~2 min


Kuryłowicz&Associates we współpracy z biurem Chapman Taylor International Services są odpowiedzialni za projekt centrum handlowego

 

891kHv8dEeseZ1fkM6lkFKAJdrWv7N73lDY2fIK21fCLCj9yfV73Q0SGvPyy_galeria-mlociny01.jpg

Kuryłowicz&Associates we współpracy z biurem Chapman Taylor International Services są odpowiedzialni za projekt centrum handlowego, które powstaje na warszawskich Młocinach. Budowa rozpoczęła się kilka tygodni temu, a pierwsze zakupy będzie można tak robić pod koniec 2018 roku. Budynek, obok którego w przyszłości mają też powstać biurowce, ma wyróżniać się na tle podobnych inwestycji nie tylko architekturą, ale całym pakietem atrakcji dla klientów i użytkowników.

D9IRUAx3nNIXx1WBKgK7mu0nyPp3heRFwrvaaH0Y6XNKkoAYgBV9gcuY4ar5_galeria-mlociny02.jpg

Pracownia Kuryłowicz&Associates ma już na koncie kilka obiektów handlowych. Niektóre z nich wyraźnie wyróżniają się pozytywnie na tle „klocków”, kryjących sklepy. Czasami zaproponowane przez pracownię formy są dobrze oceniane, jak np. w przypadku Galerii Warmińskiej, innym razem wzbudzają ogromne kontrowersje i skrajne opinie, jak to miało miejsce w przypadku domu towarowego Vitkac

dS4QKXHCkij70HKg4jrSAuXPRSDtCnYlXtcOjkwrwWIP8zeSlKiKARw1ThSy_galeria-mlociny03.jpg

Kuryłowicz&Associates we współpracy z biurem Chapman Taylor International Services zaprojektowali centrum handlowe, które powstaje w dynamicznie rozwijającej się okolicy miasta – na północnym krańcu Warszawy, na terenie zabudowywanym wciąż nowymi osiedlami. Mający pomieścić 220 sklepów i 2000 miejsc parkingowych obiekt sięgnie wysokości 46 metrów i będzie miał trzy kondygnacje naziemne.

K7sPINGqJ3tRsXClGtoDoO2Ex6NRm7M8OZ18zSebuhfZMaTmPUHcwEkuiGr0_galeria-mlociny04.jpg

Kuryłowicz&Associates i Chapman Taylor International Services dla młocińskiego centrum handlowego zaproponowali kilka nietypowych rozwiązań. Ze względu na sąsiedztwo Lasu Młocińskiego na terenie centrum handlowego mają powstać przestrzenie sprzyjające sportowi i rekreacji, a także podziwianiu widoku na ten zielony teren. Na dachu budynku powstanie więc kompleks rekreacyjny, który zimą będzie pełnił rolę pierwszego w Polsce położonego na dachu lodowiska. Z tego miejsca ma się też roztaczać piękny widok na las, latem będzie go można podziwiać z kawiarnianych i restauracyjnych ogródków. Na terenie centrum handlowego mają powstać również boiska i ścieżki biegowe, zachęcające do uprawiania sportu. Na dachu powstanie też amfiteatr. „Główną część handlowa otwiera się placem publicznym na stację metra Młociny i za pośrednictwem pieszego połączenia wzdłuż ulicy Kasprowicza (pomiędzy stacja metra a istniejącą zabudową biurową) łączy się z projektowanymi ogólnodostępnym terenem zielonym, który ma być miejscem wypoczynku oraz aktywności sportowej dla mieszkańców dzielnicy i Warszawy” – opisują swój pomysł architekci z Kuryłowicz&Associates.

Galeria Młociny
Lokalizacja: Warszawa, ul. Nocznickiego
Inwestor: Master Management Group
Projektanci: Kuryłowicz & Associates i Chapman Taylor
Generalny wykonawca: Erbud
Powierzchnia całkowita: 220 000 m2
Powierzchnia najmu: 70 000m2
Realizacja: 2016 - 2018
Wartość inwestycji: 500 mln zł
Źródło ilustracji: apaka.com.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera