Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Kuryłowicz&Associates buduje centrum handlowe

 

Czas czytania: ~2 min


Kuryłowicz&Associates we współpracy z biurem Chapman Taylor International Services są odpowiedzialni za projekt centrum handlowego

 

891kHv8dEeseZ1fkM6lkFKAJdrWv7N73lDY2fIK21fCLCj9yfV73Q0SGvPyy_galeria-mlociny01.jpg

Kuryłowicz&Associates we współpracy z biurem Chapman Taylor International Services są odpowiedzialni za projekt centrum handlowego, które powstaje na warszawskich Młocinach. Budowa rozpoczęła się kilka tygodni temu, a pierwsze zakupy będzie można tak robić pod koniec 2018 roku. Budynek, obok którego w przyszłości mają też powstać biurowce, ma wyróżniać się na tle podobnych inwestycji nie tylko architekturą, ale całym pakietem atrakcji dla klientów i użytkowników.

D9IRUAx3nNIXx1WBKgK7mu0nyPp3heRFwrvaaH0Y6XNKkoAYgBV9gcuY4ar5_galeria-mlociny02.jpg

Pracownia Kuryłowicz&Associates ma już na koncie kilka obiektów handlowych. Niektóre z nich wyraźnie wyróżniają się pozytywnie na tle „klocków”, kryjących sklepy. Czasami zaproponowane przez pracownię formy są dobrze oceniane, jak np. w przypadku Galerii Warmińskiej, innym razem wzbudzają ogromne kontrowersje i skrajne opinie, jak to miało miejsce w przypadku domu towarowego Vitkac

dS4QKXHCkij70HKg4jrSAuXPRSDtCnYlXtcOjkwrwWIP8zeSlKiKARw1ThSy_galeria-mlociny03.jpg

Kuryłowicz&Associates we współpracy z biurem Chapman Taylor International Services zaprojektowali centrum handlowe, które powstaje w dynamicznie rozwijającej się okolicy miasta – na północnym krańcu Warszawy, na terenie zabudowywanym wciąż nowymi osiedlami. Mający pomieścić 220 sklepów i 2000 miejsc parkingowych obiekt sięgnie wysokości 46 metrów i będzie miał trzy kondygnacje naziemne.

K7sPINGqJ3tRsXClGtoDoO2Ex6NRm7M8OZ18zSebuhfZMaTmPUHcwEkuiGr0_galeria-mlociny04.jpg

Kuryłowicz&Associates i Chapman Taylor International Services dla młocińskiego centrum handlowego zaproponowali kilka nietypowych rozwiązań. Ze względu na sąsiedztwo Lasu Młocińskiego na terenie centrum handlowego mają powstać przestrzenie sprzyjające sportowi i rekreacji, a także podziwianiu widoku na ten zielony teren. Na dachu budynku powstanie więc kompleks rekreacyjny, który zimą będzie pełnił rolę pierwszego w Polsce położonego na dachu lodowiska. Z tego miejsca ma się też roztaczać piękny widok na las, latem będzie go można podziwiać z kawiarnianych i restauracyjnych ogródków. Na terenie centrum handlowego mają powstać również boiska i ścieżki biegowe, zachęcające do uprawiania sportu. Na dachu powstanie też amfiteatr. „Główną część handlowa otwiera się placem publicznym na stację metra Młociny i za pośrednictwem pieszego połączenia wzdłuż ulicy Kasprowicza (pomiędzy stacja metra a istniejącą zabudową biurową) łączy się z projektowanymi ogólnodostępnym terenem zielonym, który ma być miejscem wypoczynku oraz aktywności sportowej dla mieszkańców dzielnicy i Warszawy” – opisują swój pomysł architekci z Kuryłowicz&Associates.

Galeria Młociny
Lokalizacja: Warszawa, ul. Nocznickiego
Inwestor: Master Management Group
Projektanci: Kuryłowicz & Associates i Chapman Taylor
Generalny wykonawca: Erbud
Powierzchnia całkowita: 220 000 m2
Powierzchnia najmu: 70 000m2
Realizacja: 2016 - 2018
Wartość inwestycji: 500 mln zł
Źródło ilustracji: apaka.com.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi
Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi

Po pandemicznej izolacji wracamy do rzeczywistości i zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia nasze ...

Prefabrykacja w architekturze. II edycja.
Prefabrykacja w architekturze. II edycja.

Współczesne budownictwo prefabrykowane różni się od tego z czasów PRL-u. Pozwala ono na optymalizacj ...

Nowe trendy w budownictwie. Nowoczesna stolarka Schüco z PVC-U. Webinarium Schüco
Nowe trendy w budownictwie. Nowoczesna stolarka Schüco z PVC-U. Webinarium Schüco

Zapraszamy na webinarium firmy Schüco poświęcone nowoczesnej stolarce z PVC-U. Podczas szkolenia zo ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera