Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Śpiąca Królewna z Miami

 

Czas czytania: ~2 min


JbkYJN85FSqgPpCWPetNN8dQrI7CutBXaYEr1aDNVAgwLcUOlseSEUFgDrtO_mondrian.jpg
Naturalna konsekwencją nadmiaru usług na rynku jest podniesienie poprzeczki ich producentom. Produkty muszą być coraz lepsze i skuteczniej przyciągać uwagę potencjalnych nabywców. Ale jak podnieść jakość usług w ekskluzywnych i „wszytskomających” hotelach, które wręcz ociekają luksusem? Kolejny basen? Ekskluzywna restauracja? Spa? Nic nowego. Teraz hotel musi być niepowtarzalny i dostarczać niezwykłych wrażeń estetycznych. I najlepiej, jeśli będzie przy tym odrobinę kontrowersyjny.
imiAOEL1fDapxc6KciSSMP1lLzON3bhLqxNRp7EIkRx9q1swzsI8oBNIX3qO_mondrian-2.jpg
Moda na tzw. arthotele trwa w najlepsze, a ich projektowanie powierza się najbardziej znanym na świecie designerom. Jest wśród nich Marcel Wanders – jeden z laureatów tytułu „Masters of Design” 2008 przyznawanego przez Fast Company. Pierwszym zaprojektowanym przez niego hotelem poza Holandią jest Mondrian South Beach w Miami. To kolejny z prezentowanych przez nas projektów nominowanych do nagrody Great Indoor Award 2009.

Otwarcie hotelu Mondrian South Beach 1 grudnia 2008 r. było jednym z głównych wydarzeń ubiegłorocznych targów sztuki Art Basel w Miami. Należący do sieci Morgans Hotel Group obiekt mieści 335 studiów i apartamentów.

Wanders przyznaje, że jego zamiarem było stworzenie „Zamku Śpiącej Królewny” –bajkowej, romantycznej przestrzeni rodem z sennych marzeń. Stąd odrzucenie uniwersalnej estetyki eleganckiego minimalizmu, zaburzenie proporcji przedmiotów i zgromadzenie pod jednym dachem różnych stylów i konwencji. Efektem tych zabiegów jest ocierający się o kicz surrealizm, który nasi Czytelnicy znają już z późniejszego projektu Wandersa – hotelu Kameha Grand Bonn.

Niezwykły charakter wnętrz zapowiada już najbliższe otoczenie – pełen bujnej roślinności ogród-oaza z zewnętrznym barem, którego zadaszenie stanowi potężna lampa przypominająca suknię obficie wypełnioną koronkowymi halkami, prywatne namioty ze ścianami „utkanymi” z liści i duża piaskownica z zabawkami dla dzieci. To, co pojawia się we wnętrzu, jest godną kontynuacją tego eklektycznego spektaklu. Tym razem jego aktorami są potężne, pękate kolumny podpierające sufity, klatka schodowa z bogato zdobioną ornamentem balustradą czy żyrandole w formie złotych kandelabrów. Obok onyksowych stołów wyglądających jak jubilerskie cacka ustawione są niskie, miękkie kanapy i antyki, w pokojach można zaś znaleźć tradycyjne, holenderskie, niebieskie kafle ze scenkami rodzajowymi. Wszystkie meble zostały zaprojektowane w pracowni Marcela Wandersa.

Oczywiście, goście Miami South Beach mogą również korzystać z wszelkiego rodzaju udogodnień typowych dla „tradycyjnych”, luksusowych hoteli – cenionego na świecie spa, które tradycyjnie pojawia się we wszystkich obiektach należących do sieci Morgan, a także restauracji Asia de Cuba, oferującej kuchnię azjatycką i południowoamerykańską.
wLo529zmKxpC1b4ghgsPxbtk2xrWNKYjvEW6XoPterjIwv0NUq9TxLk1rHN4_mondrian-3.jpg
jvGMzRMsHoiMONgOxcY8X6oEqT5fhxkVisj93K2tt6GvZYuOeCAcTMErnwig_mondrian-4.jpg
luJex1AagyiFp3rFzbmMbVn0A5sfDTBTvZOTa2ZbxSiEJNsOGd08SKocauls_mondrian-5.jpg
laympBp207OTRWY52dD6IHVEilFvzUj61sCVEsEuK6yg8APJqnLGQeuQfBJC_mondrian-6.jpg
nbF12U01rqShpUjdtqbDTgLswslh3GoBMIB7LT52DnVA4YgI8GnwUxK161Uo_mondrian-7.jpg

Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Teatr w fabryce
Teatr w fabryce

W 1922 roku przy ulicy Sienkiewicza w centrum Łodzi znani łódzcy fabrykanci Maurycy Wohlman i Adolf ...

Dom w mazurskim klimacie
Dom w mazurskim klimacie

W okolicy Trygortu powstanie dom autorstwa Pracowni Projektowej Marta Szlachta, który ma nawiązywać ...

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022 w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie
Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022 w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie

Zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia naszego dorocznego plebiscytu architektonicznego – Galę Pl ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera