Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Śpiąca Królewna z Miami

 

Czas czytania: ~2 min


JbkYJN85FSqgPpCWPetNN8dQrI7CutBXaYEr1aDNVAgwLcUOlseSEUFgDrtO_mondrian.jpg
Naturalna konsekwencją nadmiaru usług na rynku jest podniesienie poprzeczki ich producentom. Produkty muszą być coraz lepsze i skuteczniej przyciągać uwagę potencjalnych nabywców. Ale jak podnieść jakość usług w ekskluzywnych i „wszytskomających” hotelach, które wręcz ociekają luksusem? Kolejny basen? Ekskluzywna restauracja? Spa? Nic nowego. Teraz hotel musi być niepowtarzalny i dostarczać niezwykłych wrażeń estetycznych. I najlepiej, jeśli będzie przy tym odrobinę kontrowersyjny.
imiAOEL1fDapxc6KciSSMP1lLzON3bhLqxNRp7EIkRx9q1swzsI8oBNIX3qO_mondrian-2.jpg
Moda na tzw. arthotele trwa w najlepsze, a ich projektowanie powierza się najbardziej znanym na świecie designerom. Jest wśród nich Marcel Wanders – jeden z laureatów tytułu „Masters of Design” 2008 przyznawanego przez Fast Company. Pierwszym zaprojektowanym przez niego hotelem poza Holandią jest Mondrian South Beach w Miami. To kolejny z prezentowanych przez nas projektów nominowanych do nagrody Great Indoor Award 2009.

Otwarcie hotelu Mondrian South Beach 1 grudnia 2008 r. było jednym z głównych wydarzeń ubiegłorocznych targów sztuki Art Basel w Miami. Należący do sieci Morgans Hotel Group obiekt mieści 335 studiów i apartamentów.

Wanders przyznaje, że jego zamiarem było stworzenie „Zamku Śpiącej Królewny” –bajkowej, romantycznej przestrzeni rodem z sennych marzeń. Stąd odrzucenie uniwersalnej estetyki eleganckiego minimalizmu, zaburzenie proporcji przedmiotów i zgromadzenie pod jednym dachem różnych stylów i konwencji. Efektem tych zabiegów jest ocierający się o kicz surrealizm, który nasi Czytelnicy znają już z późniejszego projektu Wandersa – hotelu Kameha Grand Bonn.

Niezwykły charakter wnętrz zapowiada już najbliższe otoczenie – pełen bujnej roślinności ogród-oaza z zewnętrznym barem, którego zadaszenie stanowi potężna lampa przypominająca suknię obficie wypełnioną koronkowymi halkami, prywatne namioty ze ścianami „utkanymi” z liści i duża piaskownica z zabawkami dla dzieci. To, co pojawia się we wnętrzu, jest godną kontynuacją tego eklektycznego spektaklu. Tym razem jego aktorami są potężne, pękate kolumny podpierające sufity, klatka schodowa z bogato zdobioną ornamentem balustradą czy żyrandole w formie złotych kandelabrów. Obok onyksowych stołów wyglądających jak jubilerskie cacka ustawione są niskie, miękkie kanapy i antyki, w pokojach można zaś znaleźć tradycyjne, holenderskie, niebieskie kafle ze scenkami rodzajowymi. Wszystkie meble zostały zaprojektowane w pracowni Marcela Wandersa.

Oczywiście, goście Miami South Beach mogą również korzystać z wszelkiego rodzaju udogodnień typowych dla „tradycyjnych”, luksusowych hoteli – cenionego na świecie spa, które tradycyjnie pojawia się we wszystkich obiektach należących do sieci Morgan, a także restauracji Asia de Cuba, oferującej kuchnię azjatycką i południowoamerykańską.
wLo529zmKxpC1b4ghgsPxbtk2xrWNKYjvEW6XoPterjIwv0NUq9TxLk1rHN4_mondrian-3.jpg
jvGMzRMsHoiMONgOxcY8X6oEqT5fhxkVisj93K2tt6GvZYuOeCAcTMErnwig_mondrian-4.jpg
luJex1AagyiFp3rFzbmMbVn0A5sfDTBTvZOTa2ZbxSiEJNsOGd08SKocauls_mondrian-5.jpg
laympBp207OTRWY52dD6IHVEilFvzUj61sCVEsEuK6yg8APJqnLGQeuQfBJC_mondrian-6.jpg
nbF12U01rqShpUjdtqbDTgLswslh3GoBMIB7LT52DnVA4YgI8GnwUxK161Uo_mondrian-7.jpg

Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Sport w Oliwie
Sport w Oliwie

10 czerwca rektor Uniwersytetu Gdańskiego podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy wielofunkcyjne ...

Brick Award 2024 - wyniki konkursu architektonicznego
Brick Award 2024 - wyniki konkursu architektonicznego

Przyznawana co dwa lata międzynarodowa nagroda Brick Award zainicjowana została w 2004 roku przez fi ...

Sarnie Osiedle w Bielsku-Białej. Projekt spod kreski Przemo Łukasika.
Sarnie Osiedle w Bielsku-Białej. Projekt spod kreski Przemo Łukasika.

Sarnie Osiedle to projekt, który został opracowany przez uznaną pracownię architektoniczną Medusa Gr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera