Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


High low we wnętrzu

 

Czas czytania: ~2 min


ZVgmTGVrVROKxCx6I2UaoE9kIrWWKupDk1Lop3XDuGdzVnJA98BZNyEDUP9r_fj-house-guilherme-torres.jpg
Pokaż mi, jak mieszkasz, a powiem Ci, kim jesteś. W taki sposób do projektu apartamentu dla młodego singla – didżeja w São Paulo podeszli architekci ze Studio Guilherme Torres. W efekcie powstało nowoczesne wnętrze doskonale oddające styl życia i zainteresowania gospodarza.
07nZtkNNZdiF5qsTEKtzPvu16YGRYjegwMtEt7TFiIgy7zzuEiE4ZIS7natZ_fj-house-guilherme-torres-2.jpg
Punktem wyjścia dla projektu był apartament z lat 80. XX wieku, który wymagał renowacji. Jego wnętrze zostało całkowicie 'wyczyszczone' i przeprojektowane – usunięto większość ścian i podziałów, pozostawiając jedynie oryginalną łazienkę i toaletę oraz dwie sypialnie. Podczas całej interwencji, projektantom przyświecała idea 'high-low' czyli wysokiego efektu, osiąganego za jak najniższą cenę. Świetnym tego przykładem jest stół didżejski skonstruowany z aluminiowej drabiny. Architekci wskazują też, że w wyborze mebli inspirowali się stylem lat 70. XX wieku.
2OCIMp6sNGKWGiueHEcgfzJSUy8kPR7cqFRNUfy6Ty5ACVwnz4MtBRpcFA9Y_fj-house-guilherme-torres-3.jpg
Nawiązując do charakteru pracy klienta, projektanci potraktowali wnętrze jako rodzaj 'pudła', na którego ścianach światło tworzy trójwymiarowe efekty przywołujące na myśl nocny klub. Żeby to osiągnąć, zlikwidowano kilka okien, a ściany, sufity i podłogi zostały pokryte jasnoszarym mikrocementem. Mimo efektownej scenografii, jaką wprowadza do wnętrza starannie wyreżyserowane światło, zużycie energii na oświetlenie jest niewielkie.
AStAAZIKv68AMaiEBFievqBELkwlTQdf6wBCpL2yhBCZBQJjyKBCXoJJldNa_fj-house-guilherme-torres-4.jpg
W nowej wersji, apartament mieści sypialnię gospodarza, pokój gościnny z osobną łazienką, toaletę, pokój dzienny, kuchnię, pralnię i spiżarnię. Do mieszkania wchodzi się prosto z windy, której szyb znajduje się w centrum mieszkania. Kuchnia wyposażona czarnymi meblami na wysoki połysk jest połączona z salonem i jadalnią. W tej ostatniej znajduje się drewniany stół, pomalowany na jasnożółty kolor i 'rozcięty' przez potężny filar. Przy nim ustawiono 'kultowe' krzesła Vernera Pantona. Listę designerskich sprzętów uzupełnia krzesło 'Chair One with Concrete Base' zaprojektowane przez Konstantina Grcica dla Magis oraz fotel 'Little Albert' Rona Arada produkowany przez Moroso. Wszystkie meble drewniane z kolei zostały specjalnie zaprojektowane przez Studio Guilherme Torres.
bLD1ujkYPa2cPHL7uGmIf0IQPu4uBNkIdLfxGQCaD4v3qAdVq0xuelRWouX2_fj-house-guilherme-torres-5.jpg
Kolorowy stolik na kawę, fotografie na ścianach, zabawki dla dorosłych, parę mebli w stylu vintage oraz czarna, błyszcząca wanna w sypialni gospodarza wprowadzają do prostego wnętrza kolor i nowoczesność. Przyjazny, domowy klimat w pokoju dziennym mają zaś zapewnić narożna sofa w pastelowych kolorach oraz duży, miękki dywan z grubej, białej wełny. Projekt: FJ House Program: Apartament Powierzchnia użytkowa: 135 m2 Architekci: Studio Guilherme Torres Klient: FJ Lokalizacja: São Paulo Realizacja: 2010 Fot: MCA Estúdio, yatzer.com
daR6pmcXV0nAf9z7fPWE4UBIsD7PzemlAcbcmX9ZBpz41uHSx5u4hK5XJ3Yq_fj-house-guilherme-torres-6.jpg
LG5fZXbX2CX2vnOKVBwDgPmS0v2GbJqaTIchYaivzwlsQEDqA3zyVazd323L_fj-house-guilherme-torres-7.jpg
tgGugI3TUO8Bvs8IqahB0tcZPBbLbkG0TsuYJurqjquCxn5PiGSug2Dm8EpS_fj-house-guilherme-torres-9.jpg
Vbh0lTx2aR1fQsMr6GkqAqemt5BJwru73kHS2ZW1dio4aFtr0kfEm2xatbEm_fj-house-guilherme-torres-10.jpg

Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Nowoczesne przedszkole w Mesznej
Nowoczesne przedszkole w Mesznej

Dynamiczny rozwój Gminy Meszna, napędzany wzrostem liczby mieszkańców przenoszących się z miast do m ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.
W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.

Rozwój narzędzi wspomagających projektowanie to przede wszystkim integracja różnych technik i metod ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera