Rustykalne wnętrze - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Rustykalne wnętrze

 

Czas czytania: ~2 min


x3q4tNadqX7GSxmHVm9CjwBDPPFnPus5sNTrGgwqSKkDMCBIUtHl9je46L9T_fot-rustykalna-jadalnia.jpg
Rustykalna aranżacja kojarzy się z domową atmosferą i ciepłem. Drewniane meble, pastelowe kolory, wyważone ozdoby – w takim wnętrzu każdy czuje się dobrze. Lubimy czerpać inspiracje z trendów, które panowały jakiś czas temu. Przerabiamy je, łączymy z elementami współczesnego designu, dostosowujemy do własnego mieszkania. Styl rustykalny ma swoje korzenie w szlacheckich dworkach i wiejskich chatach. Powracamy do niego chętnie, bo nadaje wnętrzom klimat tak ciepły i przyjazny, że chce się w nich przebywać.
9xOgq9Tg24FFAOtC80RvMvMNgD2vqvqoTmBvgeAzdohe8wzdcL22OpVNvHoo_fot-jadik-xxl-tafel.jpg
Drewno, drewno, drewno Materiałem, który króluje w rustykalnych pomieszczeniach jest drewno. Surowiec często poddawany jest takim obróbkom, takim jak przecieranie, ługowanie lub bejcowanie. Dzięki temu ostatniemu, kolor drewna różni się od naturalnego. Uzyskuje się tak błękitne, białe i zielone odcienie, a także wzory, np. symbole roślinne. Dodatkowo meble często są nierówno barwione, by nabrały charakterystycznego wyglądu. Świetnym przykładem inspiracji tym trendem jest dębowy stół. Ma prostą, ale ciekawą konstrukcję. Posiada chropowatą fakturę, nieregularne pęknięcia i sęki, które dodają mu charakteru. Dzięki ręcznemu szlifowaniu mamy pewność, że to solidny, precyzyjnie wykonany mebel. Idealnie pasuje do rustykalnych pomysłów aranżacyjnych.
Kolory i dodatki Rustykalny styl jest bezpretensjonalny i powściągliwy, dlatego barwy, które w nim dominują to stonowane brązy, biel, błękit i zieleń, łączone z kolorem glinki. Jako dekoracje pojawiają się motywy roślinne, kraty lub paski. Na dodatki idealnie nadają się ażurowe plecionki, a także sprzęty wiklinowe, gliniane lub te zrobione z lnu. Jeśli mamy ochotę i możliwość zaszaleć – możemy sobie sprawić piec kaflowy z żeliwnymi drzwiczkami lub kominek. Kiedyś służący głównie po to, by ogrzać pomieszczenie – dziś świetnie je ozdabia.
w28I2mgPNXNHtzoN5Fzhk4dbyvIra6xhNa67Dfw43bR5YJxRqNDJowFJ00E0_fot-jadik-carol.jpg
Rustykalny eklektyzm Rustykalne wyposażenie najlepiej sprawdza się w większych pomieszczeniach. Jego dużą zaletą jest fakt, że dobrze komponuje się z nowoczesnymi motywami. Wynika on głównie z tego, że zarówno nowoczesny, jak i rustykalny design preferuje wyważone zdobnictwo. Dzięki temu możemy łączyć różne komponenty i uzyskać gustowny efekt. Przykładem może być zestawienie opisanego wcześniej stołu z krzesłami. Jednolite, o prostej formie, doskonale wpasują się w rustykalny klimat i przełamią go swoim nowoczesnym charakterem. Nurt rustykalny jest niezwykle urokliwy i gustowny, sprawia, że wnętrza są bardziej przytulne. Jednocześnie to styl elastyczny – łatwo komponuje się z różnego rodzaju elementami. Dzięki temu możemy go urozmaicać i zmieniać, jak tylko mamy ochotę. Źródło: Jadik

Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Amazon buduje kolejną swoją siedzibę
Amazon buduje kolejną swoją siedzibę

Amazon, jedna z pięciu największych korporacji technologicznych świata swoją siłę i niezwykłość chce ...

Drewno w architekturze
Drewno w architekturze

Drewno jest najstarszym materiałem budowlanym, które w epoce budownictwa ekologicznego przeżywa swój ...

Nowy Gurewicz w Otwocku. Klinika Medyczna MIRAI Clinic - prezentacja obiektu
Nowy Gurewicz w Otwocku. Klinika Medyczna MIRAI Clinic - prezentacja obiektu

Pensjonat Abrama Gurewicza był niegdyś wyjątkowym przykładem architektury drewnianej w stylu Świderm ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera