Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Zolokrzemowy Color Power

 

Czas czytania: ~2 min


GlgadcspSkMhPy94ncWeJDowJ4kiJJAcogQ8i77dwcWzDkgVgbbdFg0VoYti_murale1.jpg

Farby zolokrzemowe zostały przetestowane na elewacjach poznańskich kamienic podczas Festiwalu Murali. Ich wysoką jakość potwierdzili artyści z całej Europy. Kolorowe freski zolokrzemowe wg kreacji: Remeda z Francji, Kenora i Sam 3 z Hiszpanii, Erosie’go z Holandii oraz słynnego Blu z Włoch upiększają kamienice przy ul. Taczaka 11, Grobla 18, Garbary 43, Woźnej 13 i Kantaka 8/9 w Poznaniu.

53NvHiSxFY9GMQPvd3fNLNezksd5999WuaZLmjmTnNKvSYIeclku5Z1MSrCK_murale2.jpg

Zolokrzemowa farba TYTAN EO na stałe wpisała się w tkankę miejską na ścianie kamienicy przy ulicy Taczaka w Poznaniu malowanej przez pochodzącego z Francji artystę street art-owego - Remeda.

- Sponsor farb miał ekologiczne laboratorium, które produkuje własne, naprawdę świetne pigmenty. Niestety, niektóre z kolorów, które początkowo wybrałem, były nie do osiągnięcia. Spędziłem pięć godzin przy mieszadle łącząc farby i barwniki, uważając aby nie przesadzić z pigmentami i uzyskać jak najtrwalszy kolor. Na koniec znalazłem alternatywę kolorystyczną, która mnie w pełni zadowoliła – pisze na swoim blogu Remed.

PMoFlmflJTSI7uA6hPVCBPvUVchmwWi8IqoegHYmZG6W0rGT5toYva2ztx8Y_murale3.jpg
uSgC7yEA825LFEVh3BdhC33l4KLxFOaQWNNDdLcAo6TF71ntJKoIBSUeezyh_murale5.jpg

Czarna i biała farba zolokrzemowa z efektem fotokatalizy prezentuje się doskonale na elewacji kamienicy przy ul. Woźnej 13 w Poznaniu. Jak mówił Erosie, tak dobrego krycia i intensywności koloru nie zapewniła dotąd żadna inna czarna farba, a maluje na całym świecie. Ten skromny artysta skwitował ukończone dzieło – „black&white – two colors can be so colorful”. Erosie miał lęk przestrzeni i wysokości. Co zdumiewające – motyw wszechobecny w twórczości tego artysty – horror vacui z łac. – oznacza lęk przed pustką i jest tendencją w sztuce przejawiającą się tworzeniem dekoracji zapełniających całą powierzchnię obiektu, bez pozostawiania pustego tła. Dynamiczna kompozycja rzeczywiście daje poczucie ruchu, życia i witalności. Poniżej zdjęcia z bloga artysty.

Źródło: Selena

Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Triple House – potrójny dom
Triple House – potrójny dom

Pracownia KUMSTUDIO Łukasz Skorek dla prywatnego klienta stworzyła projekt architektoniczny domu jed ...

Pierwszy w Polsce pokaz filmu Moriyama-San oraz dyskusja
Pierwszy w Polsce pokaz filmu Moriyama-San oraz dyskusja

6 lutego 2020 o godz.17:30 podczas Forum Designu&Architektury (IGLICA, pawilon nr 11) organizowanego ...

Modułowe miasto przyszłości
Modułowe miasto przyszłości

Zobaczcie projekt architektoniczny, stworzony przez pracownię EFFEKT Architects i laboratorium desig ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera