Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Przyszłość to nhow

 

Czas czytania: ~4 min


9yL62AJeSTAIGdrcuYXmTZPo2vgZNr6lSjZSDdBmXjYtfz3t7b64uevTGCJ6_fot1-nhow-hotel-berlin-bryla.jpg

Nowoczesny, czterogwiazdkowy hotel nhow w Berlinie wyposażony został w wanny Kaldewei Classic Duo Oval Wide

Nowy, designerski hotel hiszpańskiej sieci nhow powstał w rozbudowującej się, dynamicznej dzielnicy Berlina o nazwie Mediaspree. Zaprojektowano go według zasady przyciągania się przeciwieństw. Połączenie geometrycznej, kubicznej bryły i dynamicznego, przesyconego nowoczesnym wzornictwem wnętrza dało rezultat w postaci prawdziwej perełki wśród hoteli adresowanych do koneserów designu. W tej imponującej realizacji wykorzystano purystyczne modele wanien Classic Duo Oval Wide firmy Kaldewei - europejskiego lidera produkcji wanien i brodzików prysznicowych.

niDy2jzvd5d5zdcGwqtaebKe2R7zfPbVihAsNxnv8pUdTiNMJx66GRVO4wWm_fot2-nhow-hotel-berlin-pokoj.jpg

Doznania dla zmysłów

nhow Berlin jest drugim na świecie designerskim hotelem tej hiszpańskiej sieci. Pierwszy znajduje się w Mediolanie. Berlińska realizacja jest wzorowana na swoim włoskim odpowiedniku i jest czymś więcej niż "tylko" hotelem, raczej umiejętnym połączeniem muzyki, nowoczesnej architektury i ciekawych wnętrz zgodnie z kon-cepcją „Fashion, Music and Art“. Dzięki temu stanowi nie tylko doznanie dla zmy-słów, ale odzwierciedla też nowy duch Berlina: duch nowoczesności i kre-atywności. Dzięki niezwykłemu wzornictwu pokoi oraz pomieszczeń w części wynajmowanej do organizacji imprez, doskonale pasuje też do dzielnicy Medienhafen, nowego, twórczego centrum Berlina. Po wyjściu z hotelu goście dosłownie wpadają w wir wydarzeń w pobliskich, eleganckich barach i klubach, gdzie na każdym rogu czeka nowoczesna sztuki i moda.

nhow Berlin mieści 304 pokoje, w tym 46 typu suit. Każdy z nich zapewnia go-ściom wszelkie wygody oraz niezwykłe przeżycie estetyczne dzięki innowacyjnemu i ekstrawaganckiemu designowi. Największym luksusem jest położony na dwóch poziomach prezydencki apartament o powierzchni 258 m kw., zwieńczony imponującym tarasem. Luksusowe spa, oszałamiająca sala balowa oraz różnorodne pomieszczenia konferencyjne dopełniają całości oferty hotelowej.

osFYCKM6iw1U9Gh7UYMo3d9G3at15EkXOoVyY8QINIQnnEdgbBiuqqk35djz_fot3-nhow-hotel-berlin-lazienka-wariant-1.jpg

Niecodzienny "blok" w dobrym stylu

Nowy hotel hiszpańskiej grupy nH Hoteles stał się symbolem Osthafen już zaraz po otwarciu. Daleko wystająca poza obrys fundamentów nadbudówka przypomina kształtem żuraw portowy i jest w całości przeszkolna. Dzięki temu goście czują się tak, jakby stali na wysuniętej ponad Sprewę, 21-metrowej platformie. Autorem projektu jest znany architekt Siergiej Tchoban ze spółki projektantów "nps Tchoban Voss GbR".

Jako kontrast wobec szarej, kubicznej bryły, we wnętrzach dominują kuliste kontury, jaskrawe kolory i elementy pop. Autorem tego niepowtarzalnego charak-teru wnętrz jest, nagradzany wielokrotnie, nowojorski projektant Karim Rashid, którego znakiem rozpoznawczym są wnętrza w stylu digi pop – połączenie żywych kolorów i dynamicznej geometrii. Swymi niekonwencjonalnymi pomysłami wykreował stylowe, ekscytujące wnętrze designerskiego hotelu klasy międzynarodowej. „Jesteśmy przekonani, że dzięki połączeniu niezwykłej architektury oraz designerskiego wyposażenie wnętrz, hotel nasz, stanie się "pierwszym wyborem" wśród czterogwiazdkowych hoteli w Berlinie i okolicach", mówi Jan Hein Simons, dyrektor nH Hoteles w Niemczech.

X9Ls8ZQ5l3PTwKgqxcLYKRGU8NEjCVyTYy3LlrPnMBH8Hc4Y6lkpwbdQBODw_fot4-nhow-hotel-berlin-lazienka-wariant-2.jpg

Stylowa kąpiel nad Sprewą

Karim Rashid realizuje swoje pomysły aż do poziomu hotelowych łazienek. Z wiel-kim wyczuciem kreuje tu nowe trendy i stwarza luksusowe, zindywidualizowane scenariusze, które na zawsze zapisują się w pamięci gości. W 46 pokojach typu suit nowojorczyk stworzył za pomocą wolnostojących wanien Kaldewei optyczne akcenty, zapraszając gości do relaksu. Zastosował tu wanny typu Classic Duo Oval Wide autorstwa renomowanego, mediolańskiego biura projektowego Sottsass Associati. Łączą one w sobie klasyczną elegancję i purystyczny design, wyróżniają się dzięki ponadczasowemu i wyważonemu kształtowi, podkreślając spójny język formy. Szczególnym akcentem wzorniczym jest elegancka, jednoczęściowa obudowa, która doskonale harmonizuje z klasycznym kształtem wanny oraz zapewnia całkowitą swobodę w ustawieniu wanny w pomieszczeniu. Do większości, luksusowych pokoi typu suit Karim Rashid wybrał modele wanien w białym kolorze, różnicując kolor obudowy, co pozwoliło projektantowi na grę kontrastami. I tak 30 wanien ma białą, a 11 luksusową, czarną obudowę. W 5 pokojach całość zaprojektowano w niezwykłym odcieniu lawendy, tworząc w ten sposób specjalną kompozycję kolorystyczną. Przestronność wanien Classic Duo Oval Wide o wymiarach 180 x 80 cm wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm oferuje gościom hotelowym nieograniczoną wygodę podczas kąpieli oraz umożliwia relaksującą kąpiel także we dwoje. Wewnętrzny kształt wanny, dzięki dwóm identycznym podparciom pod plecy oraz odpływowi pośrodku, zaprasza wręcz do komfortowego zanurzenia się w wodzie, umożliwiając kąpiącym całkowitą swobodę ruchów.

Modele wanien Kaldewei przekonują hotelowych menedżerów oraz projektantów wnętrz na całym świecie dzięki perfekcyjnemu połączeniu niezwykłej funkcjonal-ności, jakości i najwyższego poziomu wzornictwa. Ich wytrzymałe i łatwe w utrzy-maniu w czystości powierzchnie sprawiają, że nawet przy intensywnym użytkowa-niu, po wielu latach, wyglądają jak nowe, ponieważ są odporne na zadrapania i zarysowania oraz aktywne substancje chemiczne. Nie bez powodu stanowią one już od lat elementy wyposażenia w nowoczesnych, międzynarodowych hotelach wysokiej klasy – tak, jak teraz w nhow Berlin, gwieździe wśród designerskich hoteli w nowej, dynamicznej i kreatywnej metropolii Berlina.

Źródło: Kaldewei

Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Nowa architektura w przemysłowej okolicy
Nowa architektura w przemysłowej okolicy

Choć przemysł ciężki od lat nie definiuje już charakteru Górnego Śląska, wciąż w tym regionie istnie ...

Dla nowych mieszczan
Dla nowych mieszczan

419 kawalerek oraz 33 dwupokojowych mieszkań o metrażach od 25,58 do 37 m2 mieści budynek mieszkalny ...

Bryły od mieszkania
Bryły od mieszkania

Maćków Pracownia Projektowa realizuje kolejny projekt we Wrocławiu, zakończyła właśnie budowę pierws ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera