Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Termostat i design

 

Czas czytania: ~ 2 min


eo2x09uLynqumuO9SFaBw1G6NADCx34bPAn1kS3Xtd609FSFi8OojtT3oWvz_wann.jpg

Jedna z firm specjalizująca się w produkcji armatury,zaprezentowała nową serię o nazwie IMO (in my opinion), która jako pierwsza łączy panującą obecnie stylistykę w niezwykłą moc designu. Okrągły korpus, połączony z prostokątną dźwignią lub wylewką sprawia wrażenie hybrydy, która w zaskakujący sposób nadaje utartym sposobom widzenia nowe perspektywy.

Przede wszystkim dlatego, że wypuszczając na rynek nowy termostat podtynkowy firma dba o to, by technika ukryta w ścianie była dobrze dopasowana i tak samo dobrej jakości jak sama armatura. Szybka regulacja, doskonała izolacja dźwiękowa oraz łatwa instalacja definiują nowy poziom aktualnego stanu techniki dla tej klasy armatur.

Celem zupełnie nowej koncepcji termostatów podtynkowych była konsekwentna realizacja wymogów w zakresie jakości i wzornictwa armatur,również na poziomie funkcjonalnym instalacyjnej techniki doprowadzania wody. Obejmuje to zarówno głębokość montażu – tylko 80 mm – jak i system uszczelnienia z pierścieniem zabezpieczającym Kerdi, czy potrójne rozgałęzienie, zapewniające bezkolizyjne podłączenie dysz ręcznych i natryskowych. Zastosowany rozstaw o szerokości 60 mm pomiędzy oznaczonymi kolorami przyłączami do wody gorącej i zimnej, został dobrany w taki sposób, by nie powstawały problemy z izolacją przewodów doprowadzających zgodnie z rozporządzeniem w sprawie oszczędzania energii EnEV 2009 (20 mm z każdej strony).

Również zastosowanie specjalnego stopu miedzi i cynku w korpusie podtynkowym nie jest (jeszcze) na porządku dziennym. Materiał jest nie tylko odporny na odcynkowanie i pękanie naprężeniowe, ale ponadto nie zawiera ołowiu i jest bardzo wytrzymały podobnie jak stal szlachetna. Korpus podtynkowy spełnia więc nawet wyjątkowo wysokie, kalifornijskie wymogi dotyczące materiałów mających kontakt z wodą pitną, które znacznie przewyższają wymogi obowiązującego np. w Niemczech rozporządzenia w sprawie wody pitnej (TrinkwV 2011).

Zobacz więcej

Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Rusza modernizacja kina Światowid w Nowej Hucie
Rusza modernizacja kina Światowid w Nowej Hucie

30 czerwca 2025 roku w siedzibie Muzeum Nowej Huty odbyło się uroczyste podpisanie umowy na moderniz ...

Gniazda na wyspie Sobieszewskiej
Gniazda na wyspie Sobieszewskiej

„Projekt (…) na Wyspie Sobieszewskiej oparty jest na idei harmonii z miejscem, a nie jego przekształ ...

Stare z nowym na Sienkiewicza we Wrocławiu
Stare z nowym na Sienkiewicza we Wrocławiu

Zakończyła się budowa kompleksu mieszkaniowego Sienkiewicza Résidence we Wrocławiu. Położony w pobli ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera