Poradnik - Jak urządzić kącik do nauki dla dziecka? - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Poradnik - Jak urządzić kącik do nauki dla dziecka?

 

Czas czytania: ~2 min


wPuFKfIoyOWBPPVN0bXSca0wCegFK1EWK6Mx41scEuEXYNfLHtfvn9IaJuf6_poradnikszw.jpg

Fot. e-mieszkanie.pl

Na wortalu sztuka-wnetrza.pl powstała snowa zakładka "Poradnik". Wspólnie z architekt wnętrz, Pauliną Kasperkowicz, redakcja będzie zmagać się z materią, jaką jest aranżowanie wnętrz w praktyce.

Jeżeli więc macie jakieś pytania albo potrzebujecie porady – piszcie na adres: redakcja@sztuka-wnetrza.pl, w tytule maila wpisując hasło 'Poradnik”. Wasze pytania zostaną przekazane ekspertce, a odpowiedzi będą publikowane na stronie www.sztuka-wnetrza.pl

Jako że rok szkolny tuż tuż, polecamy artykuł:

'Jak urządzić kącik do nauki dla dziecka?'

Przychodzi dzień, kiedy nasze dziecko z przedszkolaka staje się uczniem i potrzebuje własnego kącika do nauki. Stworzenie odrębnego miejsca, które będzie wyłącznie jego własnością, umożliwi mu poważne podejście do szkolnych obowiązków. Niestety, rzadko kiedy możemy sobie pozwolić na zapewnienie dziecku oddzielnego pomieszczenia przeznaczonego wyłącznie do nauki. Najczęściej konieczne jest zaaranżowanie go w jego pokoju. Jak to zrobić?

Urządzając kącik do nauki dla małego ucznia pamiętajmy, że najważniejsza jest jego funkcjonalność, a dopiero w drugiej kolejności liczą się walory estetyczne. Dziecku przede wszystkim musi być wygodnie. Nie zapominajmy też, że tworzymy kącik dla dziecka, nie dla siebie - pozwólmy maluchowi uczestniczyć w wyborze mebelków, krzesła, lampki, kolorów. Miejsce takie musi mu się podobać, by zachęcać do nauki.

Miejsce do nauki najlepiej zlokalizować przy oknie ze względu na dostęp światła dziennego. Postarajmy się ustawić biurko w taki sposób, by korzystające z niego dziecko siedziało przodem lub bokiem do drzwi wejściowych, nigdy tyłem. Nikt nie lubi, gdy stojąca za nim osoba zagląda mu przez ramię. Kącik taki wcale nie musi znajdować się w narożniku pokoju – równie dobrze spełni swoją rolę, gdy znajdzie się pośrodku ściany. Ustawienie mebli musi umożliwiać całkowite wysunięcie krzesła spod biurka tak, aby nie blokowały go inne sprzęty. Przyjmuje się, że pomiędzy frontem biurka a innym meblem powinno być minimum 100, a najlepiej 150 cm odstępu.

Zobacz więcej


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Miejski plac dla każdego
Miejski plac dla każdego

Dokonana przez pracownię neostudio przemiana Rynku Nowego Miasta w Wieleniu stanowi pierwszą część s ...

Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią swój trw ...

Kaplica Ostatniego Pożegnania w Rychwałdzie - prezentacja obiektu
Kaplica Ostatniego Pożegnania w Rychwałdzie - prezentacja obiektu

Zwycięzcą konkursu Salon Architektury 2021 była Kaplica Ostatniego Pożegnania, projekt Jakuba Turbas ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera