Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Finalista konkursu Dobry Wzór 2013 w kategorii "Strefa domu"

 

Czas czytania: ~3 min


Nagroda dobry wzór

 

JXsP3P2GMbRj3yWjGFKFNMjQL4OWVBU9WzIqXdMuiCJDRfeBEnSh266L30Ac_finalista-konkursu-rgbm.jpg

Powierzchnia prysznicowa XETIS firmy KALDEWEI została zakwalifikowana do grupy finalistów dwudziestej, jubileuszowej edycji konkursu Dobry Wzór na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Emaliowana powierzchnia prysznicowa KALDEWEI XETIS znalazła się w gronie finalistów kategorii „Sfera domu”. Eksperci docenili walory wizualne, użytkowe jak i materiałowe nowego produktu marki KALDEWEI.

OIEYdsUos2Vo5UHTIE4mtE0x6FAviHR1NdsXC3LTmY5yLY90sBJtOItoUyW4_xetis-matpraow.jpg

Nowe rozwiązanie systemowe XETIS opracowane przez Kaldewei Design Center zostało wprowadzone na rynek w 2012 roku,. Emaliowana powierzchna prysznicowa z odpływem ukrytym w ścianie to rozwiązanie, które rewolucjonizuje architekturę nowoczesnej łazienki. XETIS jest wykonany z ekskluzywnej stali emaliowanej KALDEWEI. Ukryte w ścianie, za ładną osłoną, techniczne elementy odpływu nie zakłócają minimalistycznego wzornictwa produktu. Niezwykła, oszczędna forma oraz możliwość aranżacji obszaru prysznica w płaszczyźnie podłogi otwierają przed projektantami nowe możliwości i potwierdzają, że marka KALDEWEI jest pionierem i ikoną stylu w dziedzinie architektury łazienkowej.

Powierzchnia prysznicowa XETIS oferowana jest w 13 różnych rozmiarach: poczynając od klasycznego, kwadratowego wariantu o wielkości 90x90 cm, przez model o wymiarach 120x120 cm aż po prostokątną wersję XXL o wymiarach 100x180 cm. XETIS jest dostępny nie tylko w kolorze białym, ale także w 12 ekskluzywnych matowych barwach z kolekcji Coordinated Colours. Bogata kolorystyka powierzchni prysznicowej XETIS wykonanej ze stali emaliowanej KALDEWEI gwarantuje możliwość harmonijnego łączenia strefy prysznicowej z powierzchniami z naturalnych materiałów takich jak drewno czy kamień. Dodatkowym elementem dedykowanym kolekcji kolorystycznej Coordinated Colours jest niemal niewidoczne wykończenie przeciwpoślizgowe nowej generacji o nazwie SECURE PLUS. Jest to unikalna kombinacja bezpieczeństwa i stylu, a jednolita powierzchnia zapewnia stabilność i bezpieczeństwo podczas korzystania z prysznica.

93Ne8c2urtj8JhXIQdY44KAgKSbsPmad43IRjRf1zlJPsorZ9rCFpliwIctS_xtis12.JPG

Konkurs Dobry Wzór 2013
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 190 produktów i usług. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego dopuścili do finału 98 produktów i usług, które konkurować będą w siedmiu kategoriach: dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały. W ostatnim etapie konkursu, 24 października 2013 roku, międzynarodowe jury wyłoni laureatów i przyzna nagrody Dobry Wzór 2013 w każdej z kategorii. Finaliści zostaną zaprezentowani w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 5/7 na pokonkursowej wystawie Dobry Wzór 2013. Wystawa wszystkich nagrodzonych produktów i usług potrwa od 25 października do 8 grudnia 2013.

Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane przedmioty użytkowe dostępne na polskim rynku. Wyróżnienie to premiuje produkty z różnych branż, m.in. meble, oświetlenie, szkło i ceramikę użytkową, tkaniny, czy materiały i akcesoria wykończeniowe do wnętrz. Produkty biorące udział w konkursie, po wstępnej kwalifikacji, poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej: przez ekspertów IWP oraz międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele instytucji gospodarczych, stowarzyszeń działających na rzecz wzornictwa oraz uznani projektanci.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej. Jako pionier i ikona stylu KALDEWEI prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty KALDEWEI zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świcie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej.


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Nowa architektura w przemysłowej okolicy
Nowa architektura w przemysłowej okolicy

Choć przemysł ciężki od lat nie definiuje już charakteru Górnego Śląska, wciąż w tym regionie istnie ...

Dla nowych mieszczan
Dla nowych mieszczan

419 kawalerek oraz 33 dwupokojowych mieszkań o metrażach od 25,58 do 37 m2 mieści budynek mieszkalny ...

Bryły od mieszkania
Bryły od mieszkania

Maćków Pracownia Projektowa realizuje kolejny projekt we Wrocławiu, zakończyła właśnie budowę pierws ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera