Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Finalista konkursu Dobry Wzór 2013 w kategorii "Strefa domu"

 

Czas czytania: ~3 min


Nagroda dobry wzór

 

JXsP3P2GMbRj3yWjGFKFNMjQL4OWVBU9WzIqXdMuiCJDRfeBEnSh266L30Ac_finalista-konkursu-rgbm.jpg

Powierzchnia prysznicowa XETIS firmy KALDEWEI została zakwalifikowana do grupy finalistów dwudziestej, jubileuszowej edycji konkursu Dobry Wzór na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Emaliowana powierzchnia prysznicowa KALDEWEI XETIS znalazła się w gronie finalistów kategorii „Sfera domu”. Eksperci docenili walory wizualne, użytkowe jak i materiałowe nowego produktu marki KALDEWEI.

OIEYdsUos2Vo5UHTIE4mtE0x6FAviHR1NdsXC3LTmY5yLY90sBJtOItoUyW4_xetis-matpraow.jpg

Nowe rozwiązanie systemowe XETIS opracowane przez Kaldewei Design Center zostało wprowadzone na rynek w 2012 roku,. Emaliowana powierzchna prysznicowa z odpływem ukrytym w ścianie to rozwiązanie, które rewolucjonizuje architekturę nowoczesnej łazienki. XETIS jest wykonany z ekskluzywnej stali emaliowanej KALDEWEI. Ukryte w ścianie, za ładną osłoną, techniczne elementy odpływu nie zakłócają minimalistycznego wzornictwa produktu. Niezwykła, oszczędna forma oraz możliwość aranżacji obszaru prysznica w płaszczyźnie podłogi otwierają przed projektantami nowe możliwości i potwierdzają, że marka KALDEWEI jest pionierem i ikoną stylu w dziedzinie architektury łazienkowej.

Powierzchnia prysznicowa XETIS oferowana jest w 13 różnych rozmiarach: poczynając od klasycznego, kwadratowego wariantu o wielkości 90x90 cm, przez model o wymiarach 120x120 cm aż po prostokątną wersję XXL o wymiarach 100x180 cm. XETIS jest dostępny nie tylko w kolorze białym, ale także w 12 ekskluzywnych matowych barwach z kolekcji Coordinated Colours. Bogata kolorystyka powierzchni prysznicowej XETIS wykonanej ze stali emaliowanej KALDEWEI gwarantuje możliwość harmonijnego łączenia strefy prysznicowej z powierzchniami z naturalnych materiałów takich jak drewno czy kamień. Dodatkowym elementem dedykowanym kolekcji kolorystycznej Coordinated Colours jest niemal niewidoczne wykończenie przeciwpoślizgowe nowej generacji o nazwie SECURE PLUS. Jest to unikalna kombinacja bezpieczeństwa i stylu, a jednolita powierzchnia zapewnia stabilność i bezpieczeństwo podczas korzystania z prysznica.

93Ne8c2urtj8JhXIQdY44KAgKSbsPmad43IRjRf1zlJPsorZ9rCFpliwIctS_xtis12.JPG

Konkurs Dobry Wzór 2013
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 190 produktów i usług. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego dopuścili do finału 98 produktów i usług, które konkurować będą w siedmiu kategoriach: dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały. W ostatnim etapie konkursu, 24 października 2013 roku, międzynarodowe jury wyłoni laureatów i przyzna nagrody Dobry Wzór 2013 w każdej z kategorii. Finaliści zostaną zaprezentowani w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 5/7 na pokonkursowej wystawie Dobry Wzór 2013. Wystawa wszystkich nagrodzonych produktów i usług potrwa od 25 października do 8 grudnia 2013.

Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane przedmioty użytkowe dostępne na polskim rynku. Wyróżnienie to premiuje produkty z różnych branż, m.in. meble, oświetlenie, szkło i ceramikę użytkową, tkaniny, czy materiały i akcesoria wykończeniowe do wnętrz. Produkty biorące udział w konkursie, po wstępnej kwalifikacji, poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej: przez ekspertów IWP oraz międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele instytucji gospodarczych, stowarzyszeń działających na rzecz wzornictwa oraz uznani projektanci.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej. Jako pionier i ikona stylu KALDEWEI prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty KALDEWEI zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świcie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej.


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.
Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.

Warszawa z roku na rok wzbogaca się o nowe kwartały zabudowy. Choć stolica jest dziś już dość gęsto ...

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków
Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków

„Budowa kampusu Akademii Muzycznej jest ważna nie tylko dla tego regionu i Polski, ale też szerzej – ...

Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej
Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała chyba wciąż częściej kojarzy się z przystankiem w drodze na narty niż z miejscem pełny ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera