Magazyn Inspired By You - wyższy poziom designu - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Magazyn Inspired By You - wyższy poziom designu

 

Czas czytania: ~2 min


przegląd światowych trendów w architekturze

 

8RxVG0pTm18d6WbYNIruaQeH1G42iGakAR8yNPcv66EyF0FFXLc6cxcmGBHb_rockfon-nowy-magazyn-inspiredbyyou-2014.jpg

To już drugie wydanie magazynu Inspired By You, które podobnie jak poprzednie, zawiera przegląd światowych trendów w architekturze. Na kilkudziesięciu stronach zamieszczono dużą dawkę wiedzy, inspiracji fotograficznych i wypowiedzi ekspertów. Przedstawiono przykłady inwestycji, w których architekci przełamują dotychczasowy schemat myślenia o sufitach podwieszanych.

Jednym z narzędzi wsparcia dla architektów i deweloperów obiektów komercyjnych jest magazyn Inspired By You. Magazyn przedstawia nowe podejście do sposobu wykorzystania rozwiązań akustycznych we wnętrzach. Projekty prezentowane w wydaniu zachęcają do porzucenia schematycznego myślenia na temat sufitów podwieszanych. Przekraczają one bariery w zakresie kształtowania akustyki w budynkach i wykorzystują nowe rozwiązania sufitów i ścian akustycznych wpisując się w najnowsze trendy w architekturze i projektowaniu wnętrz.

rcxLHijAgeJy2tVaxVlwyQROh19kRy6WeXiBa3AIORUaQwErTGogk0RUM6SP_rockfon-cinemes-centre-splau-747.jpg

Zobacz jak robią to inni
Magazyn łączy inspirujące ilustracje z treściami merytorycznymi. Wszystkie prezentowane inwestycje wyróżnia nowatorskie podejście do rozwiązań akustycznych. Zobaczyć można jak klasyczne rozwiązania sufitowe kojarzone z siatką modułową ewaluują w nowe formy.

Wykorzystując najciekawsze obiekty z Europy, artykuły przedstawiają m.in. architekturę monolityczną na przykładzie muzeum sztuki nowoczesnej z Oslo, a także wykorzystanie linii krzywych w projektowaniu wnętrz, pokazując falujący sufit w największym centrum handlowym w Europie – Puerto Venecia w hiszpańskiej Saragossie. Część publikacji opisuje także ściany, jako powierzchnie, którą także można wykorzystać do kształtowania wymaganych parametrów akustycznych, jak choćby w multipleksie Cinemes Centre Splau w Llobregat w Hiszpanii.

W numerze nie zabrakło też polskich akcentów. Wśród obiektów, jako przykład zastosowania minimalistycznych sufitów, dyskretnie współgrających z przestrzenią, znalazły się Hotel Narvil i siedziba katowickiego Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. W wydaniu dystrybuowanym w skali międzynarodowej opublikowano także rozmowę z polskim architektem, Rafałem Degutisem, który zrealizował gdański biurowiec Opera Office.

Magazyn zabiera czytelnika na wycieczkę po fascynujących obiektach budowlanych. I to niemal dosłownie, gdyż uzupełnieniem treści i fotografii drukowanych są filmy, m.in. wywiady z architektami prezentowanych projektów.

Źródło: Rockfon


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Webinarium Stefania: Dyle szklane LINIT - parametry techniczne szklenia - nowe rozwiązania termiczne
Webinarium Stefania: Dyle szklane LINIT - parametry techniczne szklenia - nowe rozwiązania termiczne

Dyle szklane LINIT to temat webinarium architektonicznego firmy Stefania, które odbędzie się 21 paźd ...

Varso Place - najwyższy budynek w Unii Europejskiej
Varso Place - najwyższy budynek w Unii Europejskiej

Budynek Varso Place składa się z trzech części. Dwie niższe, 90- i 81-metrowe są już gotowe. Nad nim ...

Szkoła i przedszkole we Wrocławiu - wyniki konkursu architektonicznego
Szkoła i przedszkole we Wrocławiu - wyniki konkursu architektonicznego

Przedmiotem ogłoszonego przez Gminę Wrocław konkursu architektonicznego było stworzenie koncepcji ar ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera