Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Dom jednorodzinny - zimowy pawilon

 

Czas czytania: ~ 1 min


Renowacja holenderskiego domu jednorodzinnego

 

xL4wo0zRmFiHrP1BekOXvXFkHdqhVJr7V62n2QjD6PZ5JLQhf207hHrAHdSL_vanommeren-2.jpg

Odrestaurowany budynek z 1930 roku zlokalizowany w zabudowie szeregowej w mieście Haarlem (Holandia), to projekt autorstwa biura projektowego vanOmmeren architects. Do charakterystycznej, ceglanej zabudowy dodany został pawilon zimowy o interesującej formie.

Wybudowana od strony ogrodu rozbudowa, to lekka jasna forma o rozrzeźbionej bryle. Dzięki skośnym połaciom dachu, nachylonym naprzemiennie, uzyskano świetliki dachowe rozjaśniające pomieszczenie.

Azq2zYgt1vBQ7xGZHwTD7IVltVwOZSviKqtlZF8DEKg0BePsVfNfSfiJfjP5_vanommeren-3.jpg

Na posadzkach zdecydowano się na parkiet drewniany oraz cementową powierzchnię. Zastosowane meble to ręcznie wykonane siedziska z elementów kłód drewnianych.

Zobacz projekt domu


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Antonio Gaudi będzie świętym?
Antonio Gaudi będzie świętym?

Kilka dni temu papież Franciszek zaaprobował dekret o heroiczności cnót hiszpańskiego architekta Ant ...

Internauci zdecydowali. Znamy zwycięzców głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL 2024
Internauci zdecydowali. Znamy zwycięzców głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL 2024

Znamy wyniki głosowania internautów w ramach siedemnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. ...

Ceglane dworce odzyskują blask
Ceglane dworce odzyskują blask

Na chwilę przed wielkanocnymi podróżami świątecznymi prezentujemy kolejne dwa budynki dworcowe, któr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera