Stylowy przedpokój, czyli jak stworzyć funkcjonalne wnętrze? - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Stylowy przedpokój, czyli jak stworzyć funkcjonalne wnętrze?

 

Czas czytania: ~3 min


Przedpokój to wizytówka każdego domu i mieszkania. Co powinno się w nim znaleźć, aby stworzyć stylową i funkcjonalną przestrzeń?

 

ZWVEtDQmfhlPNUcwm0jLu9yGyY8UJ5GQDSknXnX0MEuOFfzmuHURdz9emSje_styl-przed-wrb.jpg

Przedpokój Antwerpen, Black Red White

Przedpokój to wizytówka każdego domu i mieszkania. Co powinno się w nim znaleźć, aby stworzyć stylową i funkcjonalną przestrzeń? Dzięki naszym radom z pewnością osiągnięcie upragniony efekt i zaskoczycie znajomych.

Po otwarciu drzwi do mieszkania naszym oczom ukazuje się przedpokój. To tutaj witamy i żegnamy gości, a więc wywołuje on pierwsze i ostatnie wrażenia estetyczne. Pełni zatem funkcję reprezentacyjną. Gustownie urządzony przedpokój z pewnością zachwyci gości. Nie można jednak zapomnieć o przestrzeni do przechowywania okryć wierzchnich oraz obuwia. Jak połączyć styl i funkcjonalność w tym pomieszczeniu?

e3J35wLtG1humamm0RM2hRgSoNmsNtCI7JopmEj8ddvQMkHjHHDlzEjQRkkN_styl-przed-wrb2.jpg

Dywan Moon, Black Red White

Spójność kolorystyczna
Podczas urządzania przedpokoju w pierwszej kolejności warto zadbać o odpowiedni kolor ścian. Polecanym rozwiązaniem są stonowane barwy, łączące elementy wystroju salonu oraz poszczególnych pomieszczeń. W ten sposób przedpokój będzie zapowiedzią tego, co czeka za ścianą. W zależności od upodobań można wybrać delikatne pastele lub klasyczną biel. Sprawdzi się też winylowa tapeta o wysokiej odporności na ścieranie, która uchroni ściany przedpokoju przed zabrudzeniami. Plamy na tapecie wystarczy zmyć wilgotną ściereczką. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie.

Funkcjonalna podłoga w przedpokoju
Podłoga w przedpokoju powinna być łatwa do czyszczenia. Szczególnie polecany jest gres szkliwiony, który zapewnia optymalny stosunek estetyki do praktyczności. Warto też położyć drewnianą podłogę, na której pięknie zaprezentuje się efektowny dywan Moon. Im będzie miał więcej wzorów i kolorów, tym ciekawszy efekt osiągniesz. Może to być modny dywan w pasy, które optycznie powiększają powierzchnię.

7KCiKgO51sfazxv1Kaa2JdLE5gXGDeLr84pYJTDl9ehQ6by3nPHSgoUFQIYX_styl-przed-wrb3.jpg

Pufa Antonio, Black Red White

Sprytne rozwiązanie – szafa do zabudowy
W przedpokoju dobrze postawić na sprawdzone rozwiązania. Możesz wybrać szafę do zabudowy, która jest niezwykle funkcjonalna i z pewnością nie zabierze wiele przestrzeni, a pomieści garderobę i obuwie. Jeśli nie jesteś miłośnikiem takich rozwiązań, warto pomyśleć o gotowych zestawach do przedpokoju, które są dostępne w salonach Black Red White. Twoje wymagania z pewnością spełni szafa na ubrania, półka na buty oraz kilka dodatkowych wieszaków. Dobrym dodatkiem będzie też lustro Black Red White w błyszczącej ramie. Dzięki niemu w każdej chwili skontrolujesz swój wygląd przed wyjściem z domu. Ponadto lustro odbija światło, dlatego doświetla pomieszczenie i optycznie powiększa przestrzeń.

Siedzisko – wygodne rozwiązanie
W Twoim przedpokoju nie może zabraknąć miejsca do zmiany butów. Pomysłowym rozwiązaniem jest ustawienie niewielkiej pufy Antonio, na której można wygodnie usiąść i zmienić obuwie przed wyjściem. Przedpokój to zaproszenie do wnętrza mieszkania, warto więc zadbać o każdy szczegół!

Artykuł sponsorowany


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Innowacyjny konkurs na projekt parku w Warszawie
Innowacyjny konkurs na projekt parku w Warszawie

7 maja 2021 roku ogłoszono wyniki konkursu na opracowanie koncepcji parku o charakterze miejskim w d ...

Prefabrykacja w architekturze
Prefabrykacja w architekturze

Po okresie zniechęcenia do prefabrykacji spowodowanej doświadczeniami okresu PRL, w tej chwili wraca ...

Webinarium Knauf: Projekt, najważniejszy etap prac dociepleniowych od wewnątrz. Jak zrobić to dobrze?
Webinarium Knauf: Projekt, najważniejszy etap prac dociepleniowych od wewnątrz. Jak zrobić to dobrze?

Co jest ważne? Współczynnik U, komfort użytkowania czy wpływ docieplenia na trwałość przegrody? Proj ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera