Pierwsze pasywne drzwi aluminiowe - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Pierwsze pasywne drzwi aluminiowe

 

Czas czytania: ~3 min


6KkEgHYbYS2yfMEJmF2n3IBS6KJ6a8VGrXhtjN5lg3lCa0lCWq0tLq6f2V3O_internorm-thermo-portal-1.jpg

Thermo Portal to aluminiowe drzwi zewnętrzne o nowoczesnym i surowym stylu, wyróżniające się parametrami energooszczędności i systemem zabezpieczeń gwarantującym bezpieczeństwo. To kolejne dzieło inżynierskiej sztuki austriackiej firmy.

YmMVq4gf1sQlBVhZHojs13auGCOhOtH6rbnZ7Y0wp0xbKAJnexRZwLPE7db4_internorm-thermo-portal-2.jpg

Doskonała izolacyjność cieplna i stabilność
Konstrukcja drzwi zapewnia niski współczynnik przenikalności cieplnej. Profil drzwi ma szerokość 93 mm, zaś oszklenie o szerokości 82 mm to powlekany, wypełniony gazem zestaw 4 szybowy. Stabilność drzwi wzmacniają zewnętrzne poszycia aluminiowe wraz z płytami wewnętrznymi. Na optymalizację energooszczędności wpływa także 2 częściowe skrzydło drzwi o całkowitej grubości 90 mm. Współczynnik przenikalności cieplnej dla najnowszych drzwi Internorm wynosi Ud=0,84 W/m2K.

W trzykomorowym profilu ramy drzwi z poliamidowymi listwami progowymi zastosowano wypełnienie z pianki termoizolacyjną. Dodatkowo drzwi uszczelnione są potrójną konstrukcją z wybiegających silikonowych uszczelek. Na optymalizację izolacyjności cieplnej wpływa także rozdzielony termicznie, trzykomorowy profil progu, który sprawdza się także w remontowanych budynkach.

BJnq4qC9jiDOMUz7znxFuY9lent8eN31Wm13SWbRNw6eH6oIRV4KizJzxxp9_internorm-thermo-portal-3.jpg

Bezpieczeństwo najwyższej klasy
Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców zapewnia specjalne montowane seryjnie pięciobolcowe ryglowania mechaniczne. Internorm oferuje również zabezpieczenia dla szczególnie wymagających klientów. W Thermo Portal można zastosować częściowy napęd silnikowy. Rygle są wówczas częściowo napędzane silnikiem (rygiel główny oraz dwa rygle wychylne), co w połączeniu z automatycznym ryglowaniem dwoma ryglami wychylnymi, blokowanymi sprężyną, tworzy zaporę nie do przebycia. W przypadku napędu silnikowego drzwi można wygodnie otwierać od wewnątrz za pomocą klamki lub przycisku, natomiast zewnętrzne otwieranie elektromechaniczne za pomocą silnika elektrycznego można połączyć z wybranym systemem kontroli dostępu. Oczywiście otwieranie za pomocą klucza jest możliwe nawet w przypadku braku prądu.

atXYSVgTRTotdirLZrY3Gz6Fg6I20yuHChlJhvBYcFoQI53zuxWKUXLi96Fv_internorm-skaner.jpg

-Dla klientów najbardziej wymagających przygotowaliśmy drzwi wyposażone w pełny mechanizm silnikowy, w którym wszystkie pięć elementów blokujących jest automatycznie blokowanych silnikiem. Od wewnątrz otwieranie jest banalnie proste, natomiast dostęp z zewnątrz można połączyć z różnymi systemami kontroli dostępu jak połączenie radiowe, transponder, a nawet skaner linii papilarnych – mówi Dariusz Olszewski z Internorm.

Można także skorzystać z bogatej oferty rozwiązań dodatkowych – możliwości podłączenia kontrolki, kontroli otwarcia drzwi i elektrycznej blokady dziennej lub nocnej.

Internorm proponuje także wspólną propozycje łączącą w jednym elemencie zaawansowaną technologię lidera rozwiązań biometrycznych firmy ekey oraz sprawdzoną jakość Internorm. Zintegrowany z drzwiami czytnik linii papilarnych, dyskretnie umieszczony w samym skrzydle drzwi, sprawia, że klucze stają się zbędne.

M3b39r3sZRR9WbUcTvhEkXYa2kiZXnFLUEAW7iuTOoE9nnEeUsJJCSEpVRdV_internorm-thermo-portal-profil.jpg

Stylowe wejście do domu
Skrzydło drzwi wyróżnia się surowym i nowoczesnym designem, który można wzbogacać dzięki wielu możliwościom personalizacji, z których słynie Internorm.

-Drzwi dostępne są w pełnej palecie kolorystycznej Internorm. Dajemy możliwość niemal dowolnego kształtowania formy oszkleń, co w połączeniu z bogactwem form i elementów bocznych daje niemal nieograniczone możliwości dostosowania drzwi do własnych potrzeb – dodaje specjalista Internorm.

Źródło: Internorm

Podepnij swój artykuł

tagi

Rozbudowa szkoły w śląskim stylu z Autorskiej Pracowni Projektowej Manecki
Rozbudowa szkoły w śląskim stylu z Autorskiej Pracowni Projektowej Manecki

„Nowoczesna bryła w śląskim stylu” – takimi słowami można opisać projekt Autorskiej Pracowni Projekt ...

Browary Warszawskie. Spektakularna rewitalizacja w Warszawie - prezentacja kompleksu
Browary Warszawskie. Spektakularna rewitalizacja w Warszawie - prezentacja kompleksu

Browary Warszawskie to kwartał położony na warszawskiej Woli. Zaprojektowany jako miejsce, w którym ...

Webinarium Stiebel Eltron: Rozwiązania systemowe dla budownictwa jednorodzinnego oparte na powietrznych pompach ciepła
Webinarium Stiebel Eltron: Rozwiązania systemowe dla budownictwa jednorodzinnego oparte na powietrznych pompach ciepła

Zapraszamy na kolejne webinarium firmy Stiebel Eltron, podczas którego zostaną przedstawione gotowe ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera