Pierwsze pasywne drzwi aluminiowe - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Pierwsze pasywne drzwi aluminiowe

 

Czas czytania: ~3 min


6KkEgHYbYS2yfMEJmF2n3IBS6KJ6a8VGrXhtjN5lg3lCa0lCWq0tLq6f2V3O_internorm-thermo-portal-1.jpg

Thermo Portal to aluminiowe drzwi zewnętrzne o nowoczesnym i surowym stylu, wyróżniające się parametrami energooszczędności i systemem zabezpieczeń gwarantującym bezpieczeństwo. To kolejne dzieło inżynierskiej sztuki austriackiej firmy.

YmMVq4gf1sQlBVhZHojs13auGCOhOtH6rbnZ7Y0wp0xbKAJnexRZwLPE7db4_internorm-thermo-portal-2.jpg

Doskonała izolacyjność cieplna i stabilność
Konstrukcja drzwi zapewnia niski współczynnik przenikalności cieplnej. Profil drzwi ma szerokość 93 mm, zaś oszklenie o szerokości 82 mm to powlekany, wypełniony gazem zestaw 4 szybowy. Stabilność drzwi wzmacniają zewnętrzne poszycia aluminiowe wraz z płytami wewnętrznymi. Na optymalizację energooszczędności wpływa także 2 częściowe skrzydło drzwi o całkowitej grubości 90 mm. Współczynnik przenikalności cieplnej dla najnowszych drzwi Internorm wynosi Ud=0,84 W/m2K.

W trzykomorowym profilu ramy drzwi z poliamidowymi listwami progowymi zastosowano wypełnienie z pianki termoizolacyjną. Dodatkowo drzwi uszczelnione są potrójną konstrukcją z wybiegających silikonowych uszczelek. Na optymalizację izolacyjności cieplnej wpływa także rozdzielony termicznie, trzykomorowy profil progu, który sprawdza się także w remontowanych budynkach.

BJnq4qC9jiDOMUz7znxFuY9lent8eN31Wm13SWbRNw6eH6oIRV4KizJzxxp9_internorm-thermo-portal-3.jpg

Bezpieczeństwo najwyższej klasy
Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców zapewnia specjalne montowane seryjnie pięciobolcowe ryglowania mechaniczne. Internorm oferuje również zabezpieczenia dla szczególnie wymagających klientów. W Thermo Portal można zastosować częściowy napęd silnikowy. Rygle są wówczas częściowo napędzane silnikiem (rygiel główny oraz dwa rygle wychylne), co w połączeniu z automatycznym ryglowaniem dwoma ryglami wychylnymi, blokowanymi sprężyną, tworzy zaporę nie do przebycia. W przypadku napędu silnikowego drzwi można wygodnie otwierać od wewnątrz za pomocą klamki lub przycisku, natomiast zewnętrzne otwieranie elektromechaniczne za pomocą silnika elektrycznego można połączyć z wybranym systemem kontroli dostępu. Oczywiście otwieranie za pomocą klucza jest możliwe nawet w przypadku braku prądu.

atXYSVgTRTotdirLZrY3Gz6Fg6I20yuHChlJhvBYcFoQI53zuxWKUXLi96Fv_internorm-skaner.jpg

-Dla klientów najbardziej wymagających przygotowaliśmy drzwi wyposażone w pełny mechanizm silnikowy, w którym wszystkie pięć elementów blokujących jest automatycznie blokowanych silnikiem. Od wewnątrz otwieranie jest banalnie proste, natomiast dostęp z zewnątrz można połączyć z różnymi systemami kontroli dostępu jak połączenie radiowe, transponder, a nawet skaner linii papilarnych – mówi Dariusz Olszewski z Internorm.

Można także skorzystać z bogatej oferty rozwiązań dodatkowych – możliwości podłączenia kontrolki, kontroli otwarcia drzwi i elektrycznej blokady dziennej lub nocnej.

Internorm proponuje także wspólną propozycje łączącą w jednym elemencie zaawansowaną technologię lidera rozwiązań biometrycznych firmy ekey oraz sprawdzoną jakość Internorm. Zintegrowany z drzwiami czytnik linii papilarnych, dyskretnie umieszczony w samym skrzydle drzwi, sprawia, że klucze stają się zbędne.

M3b39r3sZRR9WbUcTvhEkXYa2kiZXnFLUEAW7iuTOoE9nnEeUsJJCSEpVRdV_internorm-thermo-portal-profil.jpg

Stylowe wejście do domu
Skrzydło drzwi wyróżnia się surowym i nowoczesnym designem, który można wzbogacać dzięki wielu możliwościom personalizacji, z których słynie Internorm.

-Drzwi dostępne są w pełnej palecie kolorystycznej Internorm. Dajemy możliwość niemal dowolnego kształtowania formy oszkleń, co w połączeniu z bogactwem form i elementów bocznych daje niemal nieograniczone możliwości dostosowania drzwi do własnych potrzeb – dodaje specjalista Internorm.

Źródło: Internorm

Podepnij swój artykuł

tagi

Kompleks Varso czeka na wieżę
Kompleks Varso czeka na wieżę

Varso – to nazwa, w której łączy się kilka nowo powstałych w Warszawie obiektów i przestrzeni. Najwi ...

Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią swój trw ...

Nowoczesne wnętrza biurowe koncernu Clariant w Łodzi– prezentacja online i wywiad
Nowoczesne wnętrza biurowe koncernu Clariant w Łodzi– prezentacja online i wywiad

W historycznych murach dawnego Monopolu Wódczanego w Łodzi powstało nowe biuro szwajcarskiego koncer ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera