Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Szklany ryzalit

 

Czas czytania: ~3 min


HKGkgiKhDvmSNffkVTEySaXocaYtOsUu496pmpOw7OO4TTw7T3uDJX3J7fuR_oknoplus.jpg

Decydując się na budowę swojego wymarzonego domu chcemy, by był on funkcjonalny, przestrzenny i nosił w sobie cząstkę luksusu. Dla inwestorów, którzy chcą przełamać tradycyjną bryłę domu.

Pojęcie ryzalitu bardzo często mylone jest z wykuszem. Wybierając się do architekta, warto wiedzieć czym charakteryzują się oba elementy. Różnica polega na tym, że konstrukcja określana mianem wykuszu musi być „przyczepiona” do ściany obiektu, nie dotykając fundamentu. Ryzalit natomiast to wypust budynku, który został oparty na podłożu. Tradycyjny kształt bazuje na formie prostokąta, co ułatwia późniejsze zagospodarowanie powstałej przestrzeni.

Jeden element- wiele zalet
Szklane ryzality cieszą się zarówno wśród prywatnych inwestorów jak i architektów coraz większym zainteresowaniem. „Dzieje się tak za sprawą walorów, które niesie za sobą wykorzyastanie ryzalitu w budowli. Przede wszystkim można zyskać dzięki niemu dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać na bardzo wiele sposobów. Dzięki - w większości szklanej - powierzchni, pomieszczenie, w którym znajduje się ryzalit jest doświetlone naturalnym światłem. Nie dość, że czas nasłonecznienia tego typu konstrukcji jest znacznie dłuższy, to nieoceniony jest również efekt estetyczny ryzalitu. W znaczącym stopniu urozmaica on bryłę domu sprawiając, że budynek staje się atrakcyjniejszy i bardziej efektowny.”- mówi Izabela Tryba z firmy OknoPlus i dodaje- „Profile aluminiowe dostępne są w palecie blisko 200 barw RAL. Dla osób, które planują stolarkę otworową imitującą drewno, firma OknoPlus proponuje konstrukcje ALU w okleinie drewnopodobnej analogiczne do PCV, dzięki czemu całość będzie prezentować się elegancko i jednolicie.”

W2Kvl6tRL7bHfl8OHIrJfpCupTh2iVcIqkRJMmO5YZqY2evLSYYqzZjYMGxi_oknoplus2.jpg

Więcej przestrzeni w salonie…
Szklane ryzality, ze względu na swoją konstrukcję, mogą z powodzeniem pełnić w naszych domach funkcję ogrodów zimowych. Dzięki nim możemy przez cały rok cieszyć się przydomową oranżerią, w której niezależnie od pogody na zewnątrz, będziemy relaksować się wśród ulubionych roślin. Jednak to nie jedyne zastosowanie ryzalitu. W zależności od upodobań i potrzeb prywatnych inwestorów, mogą one stać się częścią pomieszczeń o zupełnie innych funkcjach. Przykładowo, umieszczając w pokoju z ryzalitem komplet wypoczynkowy składający się z wygodnych foteli czy kanapy, otrzymujemy przytulny salon, pełen naturalnego światła i ciepła. Dodatkowym wyposażeniem może stać się zgrabny stolik kawowy. Sielankowy nastrój panujący we wnętrzu pomieszczenia sprawi, że poczujemy się komfortowo, co pozwoli nam zrelaksować się po ciężkim dniu.

…i jadalni
Inną opcją, chętnie wykorzystywana przez prywatnych inwestorów jest umieszczenie szklanego ryzalitu przy jadalni. Mówi się, iż centrum ogniska domowego znajduje się w kuchni. Jednak to jadalnia jest miejscem, gdzie cała rodzina zasiada do wspólnego posiłku. Często jednak bywa tak, że nie posiadamy wystarczającej przestrzeni, by ustawić duży stół dla wszystkich domowników i gości. Powiększając domową przestrzeń szklanym ryzalitem możemy osiągnąć nie tylko więcej miejsca, ale i niepowtarzalną atmosferę rozkoszując się np. romantyczną kolacją w świetle świec i widokiem na niebo pełne gwiazd.

Źródło: OknoPlus

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Kameralny budynek biurowy
Kameralny budynek biurowy

Budynek usługowo-biurowy projektu pracowni ArchiSTYL stanął przy ulicy Jana Brzechwy w miejscowości ...

Osiedle z solarnymi żaglami
Osiedle z solarnymi żaglami

Osiedle Domów z Żaglami Solarnymi znajduje się w północnej części Krakowa, przy granicy z Zielonkami ...

Lewitujące domy w sercu sosnowego lasu
Lewitujące domy w sercu sosnowego lasu

Na obrzeżach Warszawy, w malowniczym zakątku otoczonym przez sosnowy las, powstała rezydencja projek ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera