Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jubileuszowa edycja konkursu Fasada Roku 31.12.16

 

Czas czytania: ~3 min


Wystartowała jubileuszowa edycja konkursu Fasada Roku

 

HIKuCSHluNetIGB9UUrumgiyKkRTS9zhHHqVPYCm2GpFs01eHXKhNIHD2zIy_fasada-roku-2016.jpg

Już po raz dziesiąty polscy architekci, inwestorzy, wykonawcy, właściciele i zarządcy nieruchomości mają szansę zmierzyć się w walce o prestiżowych tytuł „Fasada Roku” w konkursie cenionego producenta tynków i systemów ociepleń. Jego ideą jest nagrodzenie najciekawszych rozwiązań elewacyjnych powstałych z wykorzystaniem produktów firmy Baumit. Jubileuszowa edycja wystartowała 1 czerwca, rozpoczynając nowy rozdział w historii polskiej architektury.

Jasne reguły gry
Głównym celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych polskich budynków, w których do stworzenia elewacji wykorzystano kompletną technologię Baumit – system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Warunkiem uczestnictwa jest ukończona w 100% elewacja – łącznie z takimi elementami jak barierki bądź balustrady, tarasy, strefa cokołowa, a wszelkie wystające z elewacji kable i druty muszą być zabudowane. Zgłoszenia obiektu do konkursu można dokonać za pomocą elektronicznego formularza udostępnionego na stronie fasadaroku.pl, pamiętając przy tym o załączeniu dokumentacji zdjęciowej. Fotografie powinny przedstawiać ogólny widok obiektu względem okolicy, wszystkie jego strony oraz detale wykonania zasadniczych partii wykończenia – co najmniej 5 zdjęć o minimalnej wielkości 2400 x 1600 px. Dodatkowo do zgłoszeń obiektów w kategoriach budynek po rekonstrukcji i adaptacji oraz Budynek po renowacji koniecznym wymogiem jest dołączenie zdjęć sprzed prac remontowych. Aby zwiększyć swoje szanse na zajęcie dobrego miejsca warto zadbać o ujęcia, które podkreślą walory wizualne fasady. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 31.12.2016 r.

Pięć kategorii – pięć nagród
Tak jak w poprzednich latach, konkurs Fasada Roku 2016 jest podzielony na pięć kategorii: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „Budynek niemieszkalny” i „Budynek po renowacji”. Nagroda główna w każdej z tych grup wynosi 10 000 zł, a zakwalifikowane elewacje oceniać będzie konkursowe Jury złożone z architektów, reprezentantów mediów branżowych oraz profesjonalistów związanych z budownictwem i architekturą. Przy wyborze Fasady Roku 2016 Kapituła Konkursu weźmie pod uwagę nie tylko walory architektoniczne i estetyczne, lecz także zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych czy prawidłowość realizacji projektu. Zatem przed uczestnikami konkursu nie lada wyzwanie.

Jednak warto je podjąć, ponieważ zwycięskie obiekty – oprócz tytułu Fasada Roku 2016 i nagrody pieniężnej – dołączą do międzynarodowej obsady Baumit Life Challenge, w którym gra toczy się o jeszcze wyższą stawkę – tytuł Europejskiej Fasady Roku oraz 6.660 €. Jest więc o co walczyć.

Nagroda Internautów
Konkurs wzbudza wielkie emocje nie tylko wśród samych uczestników, lecz także wszystkich obserwujących zmagania, angażując w wybór najlepszych elewacji również społeczność internetową. Zgłoszone projekty są prezentowane na stronie www.fasadaroku.pl. W terminie od 01.07.2016 do 31.01.2017 każdy internauta odwiedzający serwis może zagłosować na jeden – jego zdaniem najlepszy – obiekt z każdej kategorii. Projekty z największą ilością oddanych głosów zdobędą „Wyróżnienie Internautów”, natomiast osoba, która w przynajmniej 3 kategoriach wytypuje tych samych zwycięzców co profesjonalne Jury, otrzyma nagrodę rzeczową od firmy Baumit.

Więcej na: fasadaroku.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Architektura dla kultury ludowej
Architektura dla kultury ludowej

Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego w Sieradzu – to nowa placówka kultury, powołana przez samorzą ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Konkursy
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera