Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Schindler Global Award 2017 10.12.16

 

Czas czytania: ~3 min


Schindler Global Award 2017 to już siódma edycja jednego z najbardziej znanych studenckich konkursów, dotyczących projektowania przestrzeni miejskich (urban design).

 

fcdoKSwJSGi2hIN8CnsABJUu5T3jWx8Upie5tSpM83HzmjPvM07zdxcxKoE7_mg-3035-1.jpg

Schindler Global Award szansą dla młodych architektów

Schindler Global Award 2017 to już siódma edycja jednego z najbardziej znanych studenckich konkursów, dotyczących projektowania przestrzeni miejskich (urban design). Mogą w nim wziąć udział studenci architektury, architektury krajobrazu i urbanistyki z całego świata. Tym samym jest to doskonała szansa dla młodych i zdolnych osób z Polski, które mogą zaprezentować swoje umiejętności na międzynarodowej arenie. Łączna pula nagród wynosi 105 tys. dolarów.

CiyyFsdTdRrY3azvO1JNp1SkSCeIl2I8eKyqV8WSumtC69P7TVKjMeHu4aAI_mg-6701-1.jpg

W konkursie mogą wziąć udział studenci ostatniego roku studiów licencjackich oraz magisterskich, zarówno indywidulanie, jak i w zespołach. Ich głównym zadaniem jest zaprojektowanie miasta przyszłości. Tegoroczna edycja Schindler Global Award odbędzie się w São Paulo w Brazylii, a jej tematem przewodnim jest planowana relokacja hurtowego rynku w tym jednym z najbardziej znaczących miast Ameryki Południowej.

rzZfLFesskL1zLWji9InwCjRjNSe0vxLVByrI7zS3FMY8XKwRATtD6ukpYb8_l1014353-1.jpg

Kiedy zaczynaliśmy Schindler Award w 2003 roku, trwał Europejski Rok Osób Niepełnosprawnych, co przełożyło się na wyraźny nacisk na projekty dotyczące świadomości w zakresie powszechnej dostępności. W 2015 roku, kiedy konkurs zyskał globalny charakter, zrozumieliśmy, że znaczenie dostępnej, zrównoważonej mobilności, jako kluczowego elementu infrastruktury całego środowiska architektonicznego, dynamicznie wzrasta. Dla Schindlera jest to oczywiście bardzo ważną wartością. Głównym celem tej rywalizacji jest dialog konkurencyjnych pomysłów. Mamy nadzieję, że poprzez konkurs studenci zrozumieją siłę mobilności, wiele się nauczą oraz będą się dobrze bawić – mówi Thomas Oetterli, CEO Schindler.

pPY8URmKHUY7hD6UK8Elweum7Inn5fuczlni4BJSrp0hazh2QSLspw8HZ3ui_l1014408.jpg

Udział w Schindler Global Award zobowiązuje do stworzenia projektów, które sprostają warunkom oraz wyzwaniom współczesnej urbanizacji. Poprzez angażowanie studentów z całego świata we wspólne zadanie, Schindler chce dzielić się pomysłami i pomóc zdobyć doświadczenie w pracy. Koncern dostrzega korzyści w organizacji konkursu także dla przyszłych decydentów miejskich. Według briefu, studenci mają używać mobilności jako czynnika zmian, od projektowania przestrzeni publicznych i infrastruktury, aż po jej rolę w ekonomii i socjologii.

Sposób, w jaki zdefiniowaliśmy konkurs, ma pomóc uczniom w uzyskaniu wglądu do największych problemów związanych z urbanizacją, jak np. mobilność, nierówność, zanieczyszczenia i ochrona środowiska. Myślę, że analiza tych problemów, jako bezpośredniego wpływu na schematy projektowania miejskiego, stanie się niezwykle ważna. Dlatego włączając te elementy , a przede wszystkim angażując się w rozwiązanie tych problemów, studenci otrzymują dodatkowy atut w swoim portfolio, gdy będą się później starać o pracę. Poza tym praktykanci i uczelnie z całego świata coraz częściej pracują w globalnym kontekście – dodaje prof. Kees Christiaanse, ETH Zürich.

Schindler Global Award organizowany jest przez wiodącego dostawcę wind i schodów ruchomych we współpracy z Politechniką Federalną w Zurychu (ETH Zurich), Katedrą Architektury i Urbanistyki, kierowaną przez Prof. Kees Christiaanse. Zapisy trwają do grudnia 2016 roku, a nagrody zostaną przyznane w połowie 2017 roku. Swoje zgłoszenie można zarejestrować na stronie schindleraward.com.

Źródło: materiał prasowy


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Pierwsza edycja konferencji „Kolor w architekturze” za nami
Pierwsza edycja konferencji „Kolor w architekturze” za nami

Dużym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza edycja konferencji na temat Evidence Based Design i wyk ...

Dla sąsiadów z Gdyni
Dla sąsiadów z Gdyni

„Sieć domów sąsiedzkich, tzw. Przystani – to nazwa sieci centrów sąsiedzkich tworzonych w całym mieś ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku

Znamy wyniki głosowania internautów szesnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publicznoś ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Konkursy
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera