Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wyniki konkursu architektonicznego Brick Award 2015

 

Czas czytania: ~3 min


10 marca 2015 ogłoszono laureatów drugiej, polskiej edycji konkursu architektonicznego Brick Award

 

vjQNP1ROBqluPXUzl3UPMrADLci4NoS0TX7phvKlU64PvlPnetufWMez5oT4_zw109-budynek-mieszkalno-usugowy-1.jpg

10 marca 2015 poznaliśmy zwycięzców konkursu architektonicznego Brick Award. Statuetki i wyróżnienia otrzymało siedem obiektów z ceramiki oraz dwa projekty, przygotowane przez studentów architektury.

Nagroda Główna – Grand Prix
Budynek mieszkalno-usługowy ZW109, HS99. Jednocześnie obiekt, zwyciężył w kategorii Dom wielorodzinny (budownictwo wielomieszkaniowe.
Jury uznało, że realizacja ta w najwyższym stopniu spełnia standardy, których oczekuje się od dobrej architektury. Obiekt zaprojektowany został z urzekającą elegancją i prostotą, zaś materiał ceramiczny zastosowany na elewacji dyskretnie, aczkolwiek jednoznacznie podkreśla owe walory.

ID7I0jUZdV0IRBbiXro2Hk37RtSoKfGsu94XIJnkupZVU2Zy3OqbqNwkIHNo_dom-w-jozefowie-2.jpg

W kategorii Dom jednorodzinny zwyciężył Dom w Józefowie, projektu Hayakawa/Kowalczyk
Jury w uzasadnieniu swojego wyboru podkreśliło, że zwarta, masywna bryła domu, zbudowana na planie nieregularnego sześcioboku, tworzy obiekt precyzyjnie zdefiniowany, ustawiony na leśnej parceli pośród sosen.

Kop4xQRiK7ubNu8LkndxQYVZH76CmJgOtV9dmpwOa3QWjeaBm4ZQFEoBiXdA_ogolnszkola-muzyczna-2.jpg

W kategorii Budynek użyteczności publicznej, zwyciężyła Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego, projektu Maćków Pracownia Projektowa. Nagrodę przyznano za wzorowe kształtowanie bryły nowego obiektu z zachowaniem skali charakterystycznej dla ul. Piłsudskiego, jednej z reprezentacyjnych ulic Wrocławia.

UVwY1N7rUBSpn2436urNKaCc1Le83PfRuarXaGndIZu0PDRHbKi1ZxxdcdtA_brick-to-heaven-2.jpg

Nagrodę w kategorii Projekt bez realizacji – projekty przygotowane przez studentów kierunków architektonicznych przyznano dla opracowania konkursowego Brick to Heaven, studentek: Justyny Lebiedzik, Martyny Dziurskiej, Karoliny Krupy. Jury uznało ten projekt za intrygujący wyraz struktury przestrzennej, której wartość znaczeniowa wiedzie do odkrywania coraz głębszych skojarzeń kulturowych i filozoficznych.

KBD62QCIbwVKZmjTmNU7IbyqnrYtZ5Pt2EZ9z7hl8IXdVqgbKxTM88WxeDwW_living-garden-house-2.jpg

W kategorii Dom jednorodzinny wyróżniono LIVING - GARDEN HOUSE, autorstwa pracowni Robert Konieczny - KWK PROMES. Living-Garden House to próba znalezienia nowej formuły domu jednorodzinnego, w której dąży się do pełnej integracji architektury z naturą. Przestrzeń dzienna przenika się z ogrodem, jedynie szklane przegrody chronią przed niepogodą, ale w słoneczne dni znikają. Posadzka stanowi przedłużenie trawnika – jest na tym samym poziomie, a poprzez zastosowanie reminiscencji trawy – zlewa się z nim zupełnie. Living-room stał się living-garden. W ciągu dnia mieszkamy w ogrodzie, na noc zamykamy się w kokonie domu.

gr8pyWvw3BA6NNsEbJKrBRcwyty6mweQZZ7dkx9Qr3Cu0TIBGRLsBh8SqfBo_centrum-uslug-korporacyjnych-2.JPG

W kategorii Budynek użyteczności publicznej przyznano dwa wyróżnienia:
Jury wyróżniło Budynek użyteczności publicznej, biurowo-administracyjny, centrum usług korporacyjnych w Płocku, autorstwa SDA Szcześniak - Denier S. C.. Charakter
i architekturę budynku określa konsekwencja w użyciu cegły, jako materiału zamykającego elewacje syntetycznej bryły w kształcie równoległoboku.

NObb24FMVO06qMPeEive3Jd3di9IWI4z1htL9jQI9MmOcXX00HYu70BsMYn6_ericpol-software-pool-1.jpg

Budynek biurowy Ericpol Software Pool, projektu Horizone Studio Darasz Kisielewski Strzeński Sp. J. został wyróżniony za ambitne, autorskie podejście do kształtowania elewacji z wykorzystaniem ręcznie formowanej cegły.

qRNqweP3rj6y8Zw1S52YmSwez9jwarmrBIADIbXMJ7ERNWB1HIEqm1yAlWr9_browar-lubicz-1.jpg

W kategorii Renowacja/ Adaptacja/ Przebudowa /Rekonstrukcja wyróżnienie przyznano Zespołowi zabudowy mieszkaniowo-usługowej Browar Lubicz (1 etap), autorstwa Mofo Architekci. Inwestycja jest udanym przykładem wkomponowania starej postindustrialnej zabudowy w kompleks nowego zespołu mieszkalno-usługowego w strefie śródmiejskiej Krakowa.

Fb576i2DT8ntK47iLbW3g6FFc58t5FaK1j9iojcIKCxdMpdG2gqlU9Ih9Y7z_zespol-mieszkaniowy-65-2.jpg

Wyróżnienie w kategorii Projekt bez realizacji – projekty przygotowane przez studentów kierunków architektonicznych przyznano dla opracowania konkursowego Architektura +65. Zespół mieszkaniowy dla osób w podeszłym wieku, studenta Michała Zbytniewskiego. Wyróżnienie przyznano za ciekawe ujęcie ważnego społecznie tematu - miejsca dla seniorów w społeczeństwie.

Źródło: materiały prasowe


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Urodziny Szybu Krystyna
Urodziny Szybu Krystyna

Budowa wieży wyciągowej szybu Kaiser Wilhelm II na terenie kopalni węgla kamiennego Hohenzollern zak ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera