Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Projekt Łazienki 2016 – oto laureaci

 

Czas czytania: ~4 min


Znamy laureatów cenionego konkursu na projekt łazienki. To już osiemnasta edycja plebiscytu na najciekawszy projekt toalety, stojącej w przestrzeni publicznej miasta

 

8LgQnKxULM6vDKkY6m07LlS5WhHg3M8ar6Y1vOq3ug1mBiLMvbHlzOTzuvRz_kolo-grand-prix3.jpg

Grand Prix: Stanisław Łakiński i Łukasz Spychaj z Poznania

22 czerwca 2016 roku został rozstrzygnięty 18. Konkurs Koło - Projekt Łazienki 2016. To coroczny plebiscyt, w którym architekci zgłaszają swoje propozycje łazienki, dopasowanej do określonej miejskiej przestrzeni. Wszyscy wiemy, że w polskich miastach wciąż brakuje publicznych toalet – Konkurs Koło stara się temu zaradzić, dbając zarazem o zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne walory takich obiektów.

R7GuibjObec0zAzyqnKVp7OA88xZeaY9Qc1vbYvlqiU3SMFmOn17BwSIZUt3_kolo-grand-prix2.jpg

Grand Prix: Stanisław Łakiński i Łukasz Spychaj z Poznania

Projekt Łazienki 2016 w tym roku wybierało jury w składzie: Dorota Chudowska-Rączka, Przewodnicząca Zespołu ds. Estetyki Miasta Płocka; Prof. Ewa Kuryłowicz Wydział Architektury PW, APA Kuryłowicz & Associates; Jerzy Jaworski, Pracownia Architektoniczna Królikowski I Jaworski; Janusz Łabuz, Płockie Pracownie Projektowe, Pracowania Architektoniczna Janusz Łabuz; Dr Bolesław Stelmach, Stelmach I Partnerzy Biuro Architektoniczne

Przemysław Powalacz, Prezes Zarządu Geberit. Konkurs na projekt łazienki – to nie tylko przegląd propozycji; zwycięskie projekty są realizowane. Tak powstała łazienka na nadwiślańskiej plaży w Warszawie czy łazienka w Kazimierzu Dolnym.

Projekt Łazienki 2016 w tym roku dotyczył Płocka – a konkretnie Paku Zachodniego w tym mieście. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektowanie nie tylko wolnostojącego pawilonu, mieszczącego sanitariaty, ale też zielonej przestrzeni wokół. „Dopasuj budynek do otoczenia Al. Antoniego Roguckiego - miejsce na największym osiedlu mieszkaniowym w Płocku”, „Zaplanuj miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców - zielony ciąg spacerowy, połączony ze Starym Miastem i nabrzeżem wiślanym” – zachęcali architektów organizatorzy. Ze względu na lokalizację w parku, użytkowanym na co dzień przez mieszkańców okolicy, obiekt miał być uzupełniony o dodatkowe elementy - zadaszenie chroniące przed deszczem, stojak na rowery oraz zdrój dla ludzi i zwierząt.

aY4JHj3offS5EE6nYLeCdosdCyVVMDyD7AlkU931lJQv0OzFOS767pMRfYNY_kolo-grand-prix5.jpg

Grand Prix: Stanisław Łakiński i Łukasz Spychaj z Poznania

Projekt Łazienki 2016 został wybrany 22 czerwca 2016 roku. Grand Prix i 20 000 zł jury przyznało Stanisławowi Łakińskiemu i Łukaszowi Spychajowi z Poznania. „Nagroda została przyznana za wyraźne ukształtowanie miejsca rekreacji, zabaw, spotkań, dla którego toaleta miejska jest tylko jednym z powodów do złożenia tam wizyty” – podkreślili członkowie jury. Docenili formę zielonej górki, pod którą ukryto budynek, zlokalizowanie go przy uczęszczanej parkowej ścieżce, użycie naturalnych materiałów – betonu i szkła. „Proekologiczne ukształtowanie przestrzeni trafnie odczytuje współczesne wyzwania jakie stają przed humanistyczną sztuką, jaką jest architektura” – zauważyli jurorzy.

Wyróżnienie I stopnia: Antoni Łanocha i Agnieszka Biesaga z Krakowa

Projekt Łazienki 2016 – to nie tylko Grand Prix, ale i wyróżnienia. Wyróżnienie I stopnia i 8000 zł otrzymali Antoni Łanocha i Agnieszka Biesaga z Krakowa. „Projektanci przewidują uzupełnienie podstawowej funkcji obiektu o punkt informacji miejskiej, mały punkt gastronomiczny, a nawet miejsce opłacania rachunków (mikro-poczta). Poza tym, projekt uwzględnia elementy pozwalające na krótki odpoczynek (ławka, stojaki rowerowe). I ta właśnie relatywnie obszerna funkcja społeczna jest dużym atutem pracy” – można przeczytać w uzasadnieniu jury.

Wyróżnienie II stopnia: Michał Bakuła z Sierpca.

Wyróżnienie II stopnia 4000 zł przyznano projektowi Michała Bakuły z Sierpca.

Wyróżnienie III stopnia: Kacper Radziszewski i Jakub Grabowski z Gdańska

Wyróżnienie III stopnia: Damian Fryde, Szamil Jachimczyk i Damian Granosik z Łodzi

Wyróżnienie III stopnia: Tomasz Marciniewicz, Zuzanna Szpocińska i Aleksandra Boniecka z Warszawy

Trzy wyróżnienia równorzędne III stopnia i 2000 zł otrzymali Kacper Radziszewski i Jakub Grabowski z Gdańska; Damian Fryde, Szamil Jachimczyk i Damian Granosik z Łodzi; Tomasz Marciniewicz, Zuzanna Szpocińska i Aleksandra Boniecka z Warszawy.

Wyróżnienie internautów: Bartosz Młynarski i Dariusz Michałkowski z Dubiecka i Osiecznej

Swoje wyróżnienie przyznali też internauci: oni nagrodzili projekt Bartosza Młynarskiego i Dariusza Michałkowskiego z Dubiecka i Osiecznej.

Źródło informacji: konkurskolo.pl

 


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

BIN House - architektura jednorodzinna na warszawskich Zawadach
BIN House - architektura jednorodzinna na warszawskich Zawadach

BIN House to dom na warszawskich Zawadach, który powstał z myślą o czteroosobowej rodzinie z wyraźny ...

Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych.
Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych.

W epoce koncepcji Medycyny opartej na wartościach (Value Based Healthcare VBC) zainicjowanej przez h ...

E-konferencja: Architektura o niskim śladzie węglowym. II edycja.
E-konferencja: Architektura o niskim śladzie węglowym. II edycja.

Dewzrost to pojęcie, które od dawna już definiuje myślenie, którego celem jest alternatywne ukierunk ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera