Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Park of Poland – gigantyczny park rozrywki

 

Czas czytania: ~2 min


Park of Poland – to, jak zapewnia jego inwestor - pierwszy park rozrywki na dużą skalę w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Obiekt ma mieć zasięg międzynarodowy - ma przyciągać gości także spoza Polski. Oferując w jednym miejscu masę rozrywek oraz możliwości zabawy i wypoczynku.

 

Park of Poland – to, jak zapewnia jego inwestor - pierwszy park rozrywki na dużą skalę w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Obiekt ma mieć zasięg międzynarodowy - ma przyciągać gości także spoza Polski. Oferując w jednym miejscu masę rozrywek oraz możliwości zabawy i wypoczynku.

suntago

Park of Poland ma swoim gościom dostarczać wielu wrażeń – od  ekstremalnych wrażeń do klasycznych atrakcji. Choć umieszczanie stref rozrywki w budynkach handlowych czy biurowych jest coraz częściej praktykowane, w Polsce niewiele powstaje parków rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Czy Park of Poland odwróci ten trend i znajdzie naśladowców?

suntago

Park of Poland powstawać będzie w kilku etapach. Pierwszym będzie powstanie Suntago Wodny Świat – aquaparku z trzydziestoma zjeżdżalniami, łaźniami termalnymi, basenami mineralnymi czy kompleksem spa. Jak zapewnia inwestor, będzie tu także basen w stylu wyspy tropikalnej, strefa zdrowia oraz centrum Galaxy z kompleksem zjeżdżalni dla gości lubiących mocne wrażenia. Będą prawdziwe palmy, strefy tematyczne do zabaw, kawiarnie i bary, będzie basen o powierzchni 1000 m2 i dziesiątki innych atrakcji.

suntago

Park of Poland położony 60 km od Warszawy, w pobliżu tras szybkiego ruchu, będzie zwierać największy park wodny w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także największy zadaszony park wodny w Europie. Aquapark zajmie 20 hektarów, cały Park of Poland ma zająć teren nawet 400 hektarów.

 

„Park of Poland będzie przyciągał gości z całej Polski oraz turystów z całej Europy, bo w przeciągu godziny jazdy samochodem do obiektu będzie mogło dotrzeć 8 milionów osób” - mówi Mooky Greidinger z firmy Global City Holdings, która jest inwestorem w tym projekcie i współpracuje przy nim z niemiecką  Grupą WUND, zarządzającą podobnymi parkami rozrywki w Niemczech.

suntago

W Polsce nie ma podobnych obiektów – Park of Poland ma więc szansę przyciągnąć gości. Szkoda tylko, że architektura aquaparku – to typowe dla podobnych obiektów pozbawione formy i urody hangary. Skala tych obiektów w połączeniu z ich topornym wyglądem mogą poskutkować przykrym dla oka „nowotworem” w krajobrazie. Czy także w przypadku parków rozrywki nie powinniśmy dbać o ich estetykę, jakość ich architektury?

 

Suntago Wodny Świat

Lokalizacja: okolice Mszczonow

Inwestor: Global City Holding

Projekt: 2017
Planowana realizacja I etapu: 2019

Wartość inwestycji: 150 mln euro

Źródło ilustracji: http://pl.globalcityholdings.com, https://zyrardowskie.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Projekty Architektoniczne, Hot

Dla nowych mieszczan
Dla nowych mieszczan

419 kawalerek oraz 33 dwupokojowych mieszkań o metrażach od 25,58 do 37 m2 mieści budynek mieszkalny ...

Bryły od mieszkania
Bryły od mieszkania

Maćków Pracownia Projektowa realizuje kolejny projekt we Wrocławiu, zakończyła właśnie budowę pierws ...

Dom jak azyl
Dom jak azyl

Projekt domu, który zaplanowano jako schronienie dla dzieci pozostających w pieczy zastępczej powsta ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera