Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Festiwal Architektury i konkurs dla architektów 20.09.17

 

Czas czytania: ~2 min


Druga edycja Festiwalu Architektury organizowanego przez Eurobuild Conferences odbędzie się 20 września w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP). Tegorocznej edycji towarzyszyć będą także obchody 140. rocznicyistnienia SARP – z tej okazji uczestnicy mogą spodziewać się obecności prawdziwych ikon z dziedziny architektury.

 

SxUDLz7W3SXHcQvVYA8yJo2qPChMGH0FrjT7aiLJ9kVsLCgadirXUQuNlAW5_arch-600x420pljpg.jpg

Druga edycja Festiwalu Architektury organizowanego przez Eurobuild Conferences odbędzie się 20 września w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP). Tegorocznej edycji towarzyszyć będą także obchody 140. rocznicy istnienia SARP – z tej okazji uczestnicy mogą spodziewać się obecności prawdziwych ikon z dziedziny architektury.


Festiwal Architektury organizowany jest po raz drugi przez Eurobuild Conferences we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP). Ideą, która przyświeca wydarzeniu jest możliwość prezentacji bogatego dorobku architektury i ludzi, którzy z pasją tworzą otaczającą nas przestrzeń. Dla uczestników festiwalu to okazja do poznania najnowszych trendów i kierunków we współczesnej architekturze, a także szerokiego spektrum zagadnień związanych z planowaniem przestrzennym. W programie wydarzenia znajdują się liczne panele dyskusyjne, prezentacje, a także warsztaty. Festiwal połączony jest również z wystawą nowoczesnych produktów i usług, które będą prezentowane w strefie networkingowo-wystawowej.


Gość specjalny – Mikael Colville-Andersen

Podczas Festiwalu Architektury jako keynote speaker wystąpi Mikael Colville-Andersen – światowej sławy, kanadyjsko-duński ekspert z dziedziny urban design. Jest on założycielem i CEO w firmie Copenhagenize Design Co., w której doradza miastom i instytucjom rządowym w zakresie tzw. Bicycle Culture 2.0, czyli jak organizować i usprawniać ruch rowerowy w przestrzeni miejskiej, aby tworzyć miasta przyjazne rowerom.


Nagrody za najlepsze projekty

Ważnym elementem Festiwalu Architektury jest konkurs EurobuildAwards w Architekturze, którego wyniki ogłaszane są właśnie podczas wydarzenia. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie najlepszych projektów architektonicznych z obszaru obiektów komercyjnych oraz publicznych zrealizowanych i przekazanych do użytku w Polsce w 2016 roku (od stycznia do grudnia włącznie). W tym roku projekty będzie można zgłaszać w pięciu kategoriach:

  • Biurowiec Roku
  • Aranżacja Miejsca Pracy Roku
  • Przestrzeń Publiczna Roku
  • Rewaloryzacja Roku
  • Budynek Proekologiczny Roku

Laureaci konkursu wybierani są przez jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele zarządu SARP, uznani architekci oraz przedstawiciele rynku nieruchomości komercyjnych (przedstawiciele deweloperów oraz inwestorów). Podczas ubiegłorocznej edycji do konkursu zgłoszono blisko 100 projektów  - nagrody przyznawano w sześciu kategoriach.


Projekty do konkursu będzie można zgłaszać w lipcu i sierpniu przez stronę internetową: www.architecture.eurobuildconferences.com. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 20 września podczas Festiwalu Architektury.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu – wstęp dla architektów zrzeszonych w SARP jest bezpłatny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.architecture.eurobuildconferences.com.

Kontakt:

Tel.: 22 356 25 00

E-mail: Conference@eurobuildcee.com


Podepnij swój artykuł

tagi

Spotkania Dla Architektów

Casa E – prosty dom w słońcu
Casa E – prosty dom w słońcu

Architekt Gabriel Montañés podzielił się z nami swoim projektem architektonicznym, zrealizowanym nie ...

Niezwykła realizacja domu
Niezwykła realizacja domu

Projekt architektoniczny tego domu jednorodzinnego opracowało biuro Fran Silvestre Arquitectos. Budy ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Przed nami dwunasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest wspólne architekto ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera