Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Festiwal Architektury i konkurs dla architektów 20.09.17

 

Czas czytania: ~2 min


Druga edycja Festiwalu Architektury organizowanego przez Eurobuild Conferences odbędzie się 20 września w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP). Tegorocznej edycji towarzyszyć będą także obchody 140. rocznicyistnienia SARP – z tej okazji uczestnicy mogą spodziewać się obecności prawdziwych ikon z dziedziny architektury.

 

SxUDLz7W3SXHcQvVYA8yJo2qPChMGH0FrjT7aiLJ9kVsLCgadirXUQuNlAW5_arch-600x420pljpg.jpg

Druga edycja Festiwalu Architektury organizowanego przez Eurobuild Conferences odbędzie się 20 września w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP). Tegorocznej edycji towarzyszyć będą także obchody 140. rocznicy istnienia SARP – z tej okazji uczestnicy mogą spodziewać się obecności prawdziwych ikon z dziedziny architektury.


Festiwal Architektury organizowany jest po raz drugi przez Eurobuild Conferences we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP). Ideą, która przyświeca wydarzeniu jest możliwość prezentacji bogatego dorobku architektury i ludzi, którzy z pasją tworzą otaczającą nas przestrzeń. Dla uczestników festiwalu to okazja do poznania najnowszych trendów i kierunków we współczesnej architekturze, a także szerokiego spektrum zagadnień związanych z planowaniem przestrzennym. W programie wydarzenia znajdują się liczne panele dyskusyjne, prezentacje, a także warsztaty. Festiwal połączony jest również z wystawą nowoczesnych produktów i usług, które będą prezentowane w strefie networkingowo-wystawowej.


Gość specjalny – Mikael Colville-Andersen

Podczas Festiwalu Architektury jako keynote speaker wystąpi Mikael Colville-Andersen – światowej sławy, kanadyjsko-duński ekspert z dziedziny urban design. Jest on założycielem i CEO w firmie Copenhagenize Design Co., w której doradza miastom i instytucjom rządowym w zakresie tzw. Bicycle Culture 2.0, czyli jak organizować i usprawniać ruch rowerowy w przestrzeni miejskiej, aby tworzyć miasta przyjazne rowerom.


Nagrody za najlepsze projekty

Ważnym elementem Festiwalu Architektury jest konkurs EurobuildAwards w Architekturze, którego wyniki ogłaszane są właśnie podczas wydarzenia. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie najlepszych projektów architektonicznych z obszaru obiektów komercyjnych oraz publicznych zrealizowanych i przekazanych do użytku w Polsce w 2016 roku (od stycznia do grudnia włącznie). W tym roku projekty będzie można zgłaszać w pięciu kategoriach:

  • Biurowiec Roku
  • Aranżacja Miejsca Pracy Roku
  • Przestrzeń Publiczna Roku
  • Rewaloryzacja Roku
  • Budynek Proekologiczny Roku

Laureaci konkursu wybierani są przez jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele zarządu SARP, uznani architekci oraz przedstawiciele rynku nieruchomości komercyjnych (przedstawiciele deweloperów oraz inwestorów). Podczas ubiegłorocznej edycji do konkursu zgłoszono blisko 100 projektów  - nagrody przyznawano w sześciu kategoriach.


Projekty do konkursu będzie można zgłaszać w lipcu i sierpniu przez stronę internetową: www.architecture.eurobuildconferences.com. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 20 września podczas Festiwalu Architektury.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu – wstęp dla architektów zrzeszonych w SARP jest bezpłatny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.architecture.eurobuildconferences.com.

Kontakt:

Tel.: 22 356 25 00

E-mail: [email protected]


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Spotkania Dla Architektów

Nowoczesne przedszkole w Mesznej
Nowoczesne przedszkole w Mesznej

Dynamiczny rozwój Gminy Meszna, napędzany wzrostem liczby mieszkańców przenoszących się z miast do m ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.
W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.

Rozwój narzędzi wspomagających projektowanie to przede wszystkim integracja różnych technik i metod ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera