Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Budownictwo energooszczędne oczami Polaków - raport

 

Czas czytania: ~2 min


Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w najnowszym raporcie „Budownictwo energooszczędne oczami Polaków”. Z zebranych danych wynika że 88 proc. respondentów zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. Oznacza to, że polscy inwestorzy – mimo niekoniecznie szerokiej wiedzy z tego zakresu – są świadomi korzyści płynących z zastosowania rozwiązań energooszczędnych wpływających na komfort, zdrowie i środowisko naturalne.

 

A5ZiiSPpqDbKKy1JXNpktEZiz8pIInxDGorxZ9AXEOdXkuu4s1JaL9UPJW00_dom-enerjpg.jpg

Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w najnowszym raporcie  „Budownictwo energooszczędne oczami Polaków”. Z zebranych danych wynika że  88 proc. respondentów zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. Oznacza to, że polscy inwestorzy – mimo niekoniecznie szerokiej wiedzy z tego zakresu – są świadomi korzyści płynących z zastosowania rozwiązań energooszczędnych wpływających na komfort, zdrowie i środowisko naturalne.

jPPf1RlXRe9p4tSmm2eVtPM9SQi6zzLCw6L3t6wqQXL3VSpoA4YvfTGunId1_gotowoscjpg.jpg

Struktura mieszkaniowa w Polsce w ostatnich latach uległa zmianie. Obecnie ponad połowa Polaków mieszka w domach jednorodzinnych. 82 proc. badanych deklaruje chęć posiadania własnego domu.  Respondentów badania  można podzielić na trzy typy: Wielkomiejskich Marzycieli, czyli tych, którzy mieszkają w domach lub mieszkaniach, ale zdecydowanie chcą mieć własny dom, Podmiejskich Domowników, a więc mieszkańców budownictwa jednorodzinnego z przedmieść i Osiedlowych Sympatyków, czyli ceniących życie w centrum miasta mieszkańców budynków wielorodzinnych. 

lrkr4YBUHgKu4w4wjmnewLRZttGs3IrQjHRKd8gXOPFos3CN1CFuuSeYmUzr_intejpg.jpg

Budownictwo energooszczędne: trudne czy łatwe?

Większość respondentów zdecydowałaby się na dom energooszczędny, jednak wciąż prawie połowa Polaków uważa rozwiązania efektywne energetycznie za trudniejsze w zastosowaniu. Wśród najważniejszych kwestii związanych z budową domu, 48 proc. badanych wskazuje na późniejsze koszty eksploatacji. Nic więc dziwnego, że Polacy cenią rozwiązania energooszczędne.

llztjzS6sEU3H3ih3MW9mc4q3zn1ZDMjnimT3eMSlJKeLddJP18bWxsA5poA_ekspjpg.jpg

Dom marzeń

Aż 82 proc. Polaków chce mieszkać w domach jednorodzinnych o powierzchni 100-200 m2, przy czym 25 proc. osób widziałoby swój dom w mieście, a 57 proc. na przedmieściach. W ich wymarzonym miejscu zamieszkania znalazłyby się rozwiązania energooszczędne.

CsXRWE3reUnjFQ8mK2rUPatD9QJgDOlOBDVkR3qsSNjVdN83MOTc1RC4nnEY_wyma-domjpg.jpg

Zgłębianie wiedzy na temat procesu budowy i remontu domu, nowoczesnych rozwiązań i koniecznych formalności to zadanie, które pochłania mnóstwo energii. Misją kampanii „Nie trać energii” jest przybliżenie idei domów efektywnych energetycznie, obalenie mitów na temat ich budowy oraz edukowanie o korzyściach wynikających ze stosowania sprawdzonych i łatwo dostępnych rozwiązań w domach energooszczędnych.

 

 

Więcej informacji oraz raport do pobrania

Podepnij swój artykuł

tagi

Okna, Materiały Budowlane

Niezwykły projekt wśród biurowców
Niezwykły projekt wśród biurowców

Kilka tygodni temu została podpisana umowa na realizację projektu architektonicznego amfiteatru, któ ...

Nowa cegła klinkierowa w ofercie marki Röben
Nowa cegła klinkierowa w ofercie marki Röben

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania architektów i inwestorów, którzy poszukują do swoich projektów u ...

Kuryłowicz&Associates w finale ważnego konkursu architektonicznego
Kuryłowicz&Associates w finale ważnego konkursu architektonicznego

Znana polska pracownia Kuryłowicz&Associates znalazła się w finale międzynarodowego, prestiżowego ko ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera