Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Budownictwo energooszczędne oczami Polaków - raport

 

Czas czytania: ~2 min


Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w najnowszym raporcie „Budownictwo energooszczędne oczami Polaków”. Z zebranych danych wynika że 88 proc. respondentów zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. Oznacza to, że polscy inwestorzy – mimo niekoniecznie szerokiej wiedzy z tego zakresu – są świadomi korzyści płynących z zastosowania rozwiązań energooszczędnych wpływających na komfort, zdrowie i środowisko naturalne.

 

A5ZiiSPpqDbKKy1JXNpktEZiz8pIInxDGorxZ9AXEOdXkuu4s1JaL9UPJW00_dom-enerjpg.jpg

Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w najnowszym raporcie  „Budownictwo energooszczędne oczami Polaków”. Z zebranych danych wynika że  88 proc. respondentów zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. Oznacza to, że polscy inwestorzy – mimo niekoniecznie szerokiej wiedzy z tego zakresu – są świadomi korzyści płynących z zastosowania rozwiązań energooszczędnych wpływających na komfort, zdrowie i środowisko naturalne.

jPPf1RlXRe9p4tSmm2eVtPM9SQi6zzLCw6L3t6wqQXL3VSpoA4YvfTGunId1_gotowoscjpg.jpg

Struktura mieszkaniowa w Polsce w ostatnich latach uległa zmianie. Obecnie ponad połowa Polaków mieszka w domach jednorodzinnych. 82 proc. badanych deklaruje chęć posiadania własnego domu.  Respondentów badania  można podzielić na trzy typy: Wielkomiejskich Marzycieli, czyli tych, którzy mieszkają w domach lub mieszkaniach, ale zdecydowanie chcą mieć własny dom, Podmiejskich Domowników, a więc mieszkańców budownictwa jednorodzinnego z przedmieść i Osiedlowych Sympatyków, czyli ceniących życie w centrum miasta mieszkańców budynków wielorodzinnych. 

lrkr4YBUHgKu4w4wjmnewLRZttGs3IrQjHRKd8gXOPFos3CN1CFuuSeYmUzr_intejpg.jpg

Budownictwo energooszczędne: trudne czy łatwe?

Większość respondentów zdecydowałaby się na dom energooszczędny, jednak wciąż prawie połowa Polaków uważa rozwiązania efektywne energetycznie za trudniejsze w zastosowaniu. Wśród najważniejszych kwestii związanych z budową domu, 48 proc. badanych wskazuje na późniejsze koszty eksploatacji. Nic więc dziwnego, że Polacy cenią rozwiązania energooszczędne.

llztjzS6sEU3H3ih3MW9mc4q3zn1ZDMjnimT3eMSlJKeLddJP18bWxsA5poA_ekspjpg.jpg

Dom marzeń

Aż 82 proc. Polaków chce mieszkać w domach jednorodzinnych o powierzchni 100-200 m2, przy czym 25 proc. osób widziałoby swój dom w mieście, a 57 proc. na przedmieściach. W ich wymarzonym miejscu zamieszkania znalazłyby się rozwiązania energooszczędne.

CsXRWE3reUnjFQ8mK2rUPatD9QJgDOlOBDVkR3qsSNjVdN83MOTc1RC4nnEY_wyma-domjpg.jpg

Zgłębianie wiedzy na temat procesu budowy i remontu domu, nowoczesnych rozwiązań i koniecznych formalności to zadanie, które pochłania mnóstwo energii. Misją kampanii „Nie trać energii” jest przybliżenie idei domów efektywnych energetycznie, obalenie mitów na temat ich budowy oraz edukowanie o korzyściach wynikających ze stosowania sprawdzonych i łatwo dostępnych rozwiązań w domach energooszczędnych.

 

 

Więcej informacji oraz raport do pobrania

Podepnij swój artykuł

tagi

Okna, Materiały Budowlane

Pomysł na wielorodzinne budynki modułowe
Pomysł na wielorodzinne budynki modułowe

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) ogłosiło jakiś czas temu konkurs dla samorządów na koncepcj ...

Food Hall Browary w Browarach Warszawskich. Industrialne wnętrze pełne dobrego designu – prezentacja online i wywiad
Food Hall Browary w Browarach Warszawskich. Industrialne wnętrze pełne dobrego designu – prezentacja online i wywiad

Food Hall Browary to wyjątkowe miejsce na gastronomicznej mapie Warszawy. Nowoczesny street food pre ...

Architektura o niskim śladzie węglowym
Architektura o niskim śladzie węglowym

Kompleksowość działania branży architektonicznej i budowlanej sprawia, że nie jest łatwo mierzyć jej ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera