Wiodący ekspert od posadzek żywicznych, wprowadza na rynek materiały do powierzchniowego barwienia podłoży betonowych - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowość na rynku. Pigmenty i barwniki do betonu

 

Czas czytania: ~2 min


Na rynku pojawiły się materiały przeznaczone do powierzchniowego barwienia podłoży betonowych. Umożliwiają one ujednolicenie, ożywienie, a nawet kompletną zmianę kolorystyki istniejących posadzek betonowych.

 

51GM0kU4D9nSjVE1qHi8mQf6gzBRcsFO0csXDvT6PypwIqcL76DNwIlKrvQM_flowcrete-vibra-stain-ballast-point-brewery-1jpg.JPG

Na rynku pojawiły się materiały przeznaczone do powierzchniowego barwienia podłoży betonowych. Umożliwiają one ujednolicenie, ożywienie, a nawet kompletną zmianę kolorystyki istniejących posadzek betonowych.

EQVLqISqaebB1c9AHaRzxKDPGvPcwvE5WjK06uDJV6Adlp3CqOieBnZoGtcL_flowcrete-vibra-stain-ballast-point-brewery-2jpg.jpg

Nowe produkty to skoncentrowane pigmenty metaliczne w wariancie wodorozcieńczalnym (VIBRA-STAIN) lub rozpuszczalnym w acetonie (VIBRA-STAIN SB). Nadają one posadzkom betonowym żywe, półprzezroczyste, trwałe zabarwienie oraz są dostępne w ponad 20 podstawowych kolorach. Paleta kolorystyczna obejmuje barwy ciepłe i zimne, w tym m.in. odcienie szarości, złota, brązu, zieleni, czerwieni, niebieskiego oraz czerń. Pigmenty można swobodnie łączyć i mieszać ze sobą, co pozwala uzyskać na podłożach betonowych niezliczone kombinacje i efekty wizualne.

 

  • VIBRA-STAIN to wodorozcieńczalny pigment przeznaczony do powierzchniowego barwienia podłoży betonowych. Ze względu na użycie wodnej bazy nie wydziela intensywnego zapachu i może być stosowany w przypadku systemów posadzkowych zamykanych bezrozpuszczalnikowymi żywicami epoksydowymi

 

  • VIBRA-STAIN SB to rozcieńczalny w acetonie, głęboko penetrujący pigment do powierzchniowego barwienia posadzek wykonanych w technologii betonu polerowanego. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich podłoży betonowych szlifowanych na wysoki połysk i zamkniętych z użyciem specjalistycznych impregnatów do betonu (np. UltraGuard, czyli oferowanego przez Flowcrete Polska materiału zawierającego dodatek krzemianu litu, który wzmacnia i uszczelnia posadzkę betonową oraz zabezpiecza ją przez powstawaniem plam).
Ca1wXFOFUN5qMtqq4w7wkqoepOpjKcnZokXWtsbMSYqRxFnJvCa6xk5dZVop_flowcrete-vibra-stain-ballast-point-brewery-3jpg.JPG

Poza pigmentami do barwienia betonu, producent posiada także w swojej ofercie nowy materiał do naprawy posadzek betonowych – Dural 50 LM. Jest to akrylowana żywica epoksydowa o ultra-niskiej lepkości, przeznaczona do wypełniania i uszczelniania spękań włosowatych, rys i pęknięć, chroniąca posadzki przed wnikaniem wody i chlorków.

 

 

pGpyPjiR8ejUBJ15aN8DUjknzw61iyGkHyOCWX0YIIpIsfvd98H9mCokWrbD_flowcrete-vibra-stain-ballast-point-brewery-4jpg.JPG

Nowe materiały zostały wprowadzone do oferty Flowcrete Polska przy współpracy z Euclid Chemical, liderem amerykańskiego rynku chemii budowlanej z ponad 100-letnim doświadczeniem. Obie spółki należą do Grupy Euclid, skupiającej wiodących światowych dostawców innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa. Grupa Euclid jest obecnie jedną z największych firm branży chemii budowlanej na świecie.

 

Żródło: materiały prasowe Flowcrete Polska

Zobacz wizytówkę firmy


Podepnij swój artykuł

tagi

Materiały Budowlane, Chemia Budowlana

Dom nad Wisłą od Toya Design
Dom nad Wisłą od Toya Design

Pracownia Toya Design jest odpowiedzialna za projekt całorocznego, drewnianego domu, jaki ma powstać ...

Wnętrze domu w stylu nowoczesnej stodoły – wywiad i prezentacja online
Wnętrze domu w stylu nowoczesnej stodoły – wywiad i prezentacja online

Dom, którego wnętrza zaprojektowano w stylu nowoczesnej stodoły, mieści się pod Poznaniem. Za projek ...

Odwodnienie dachów płaskich – innowacyjne rozwiązania. Webinarium Galeco
Odwodnienie dachów płaskich – innowacyjne rozwiązania. Webinarium Galeco

Odwodnienie dachów płaskich – innowacyjne rozwiązania Galeco. Wpusty dachowe, adaptery, nowości w of ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera