Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowość na rynku. Pigmenty i barwniki do betonu

 

Czas czytania: ~2 min


Na rynku pojawiły się materiały przeznaczone do powierzchniowego barwienia podłoży betonowych. Umożliwiają one ujednolicenie, ożywienie, a nawet kompletną zmianę kolorystyki istniejących posadzek betonowych.

 

51GM0kU4D9nSjVE1qHi8mQf6gzBRcsFO0csXDvT6PypwIqcL76DNwIlKrvQM_flowcrete-vibra-stain-ballast-point-brewery-1jpg.JPG

Na rynku pojawiły się materiały przeznaczone do powierzchniowego barwienia podłoży betonowych. Umożliwiają one ujednolicenie, ożywienie, a nawet kompletną zmianę kolorystyki istniejących posadzek betonowych.

EQVLqISqaebB1c9AHaRzxKDPGvPcwvE5WjK06uDJV6Adlp3CqOieBnZoGtcL_flowcrete-vibra-stain-ballast-point-brewery-2jpg.jpg

Nowe produkty to skoncentrowane pigmenty metaliczne w wariancie wodorozcieńczalnym (VIBRA-STAIN) lub rozpuszczalnym w acetonie (VIBRA-STAIN SB). Nadają one posadzkom betonowym żywe, półprzezroczyste, trwałe zabarwienie oraz są dostępne w ponad 20 podstawowych kolorach. Paleta kolorystyczna obejmuje barwy ciepłe i zimne, w tym m.in. odcienie szarości, złota, brązu, zieleni, czerwieni, niebieskiego oraz czerń. Pigmenty można swobodnie łączyć i mieszać ze sobą, co pozwala uzyskać na podłożach betonowych niezliczone kombinacje i efekty wizualne.

 

  • VIBRA-STAIN to wodorozcieńczalny pigment przeznaczony do powierzchniowego barwienia podłoży betonowych. Ze względu na użycie wodnej bazy nie wydziela intensywnego zapachu i może być stosowany w przypadku systemów posadzkowych zamykanych bezrozpuszczalnikowymi żywicami epoksydowymi

 

  • VIBRA-STAIN SB to rozcieńczalny w acetonie, głęboko penetrujący pigment do powierzchniowego barwienia posadzek wykonanych w technologii betonu polerowanego. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich podłoży betonowych szlifowanych na wysoki połysk i zamkniętych z użyciem specjalistycznych impregnatów do betonu (np. UltraGuard, czyli oferowanego przez Flowcrete Polska materiału zawierającego dodatek krzemianu litu, który wzmacnia i uszczelnia posadzkę betonową oraz zabezpiecza ją przez powstawaniem plam).
Ca1wXFOFUN5qMtqq4w7wkqoepOpjKcnZokXWtsbMSYqRxFnJvCa6xk5dZVop_flowcrete-vibra-stain-ballast-point-brewery-3jpg.JPG

Poza pigmentami do barwienia betonu, producent posiada także w swojej ofercie nowy materiał do naprawy posadzek betonowych – Dural 50 LM. Jest to akrylowana żywica epoksydowa o ultra-niskiej lepkości, przeznaczona do wypełniania i uszczelniania spękań włosowatych, rys i pęknięć, chroniąca posadzki przed wnikaniem wody i chlorków.

 

 

pGpyPjiR8ejUBJ15aN8DUjknzw61iyGkHyOCWX0YIIpIsfvd98H9mCokWrbD_flowcrete-vibra-stain-ballast-point-brewery-4jpg.JPG

Nowe materiały zostały wprowadzone do oferty Flowcrete Polska przy współpracy z Euclid Chemical, liderem amerykańskiego rynku chemii budowlanej z ponad 100-letnim doświadczeniem. Obie spółki należą do Grupy Euclid, skupiającej wiodących światowych dostawców innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa. Grupa Euclid jest obecnie jedną z największych firm branży chemii budowlanej na świecie.

 

Żródło: materiały prasowe Flowcrete Polska

Zobacz wizytówkę firmy


Podepnij swój artykuł

tagi

Materiały Budowlane, Chemia Budowlana

Projekt przedszkola z cegły
Projekt przedszkola z cegły

Wśród realizacji architektonicznych nominowanych w konkursie Brick Award znalazły się obiekty o bard ...

Dom Kurtyna
Dom Kurtyna

Dom Kurtyna stanął na Mazowszu, niedaleko Warszawy. Powstał dla rodziny interesującej się sztuką, kt ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Przed nami dwunasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest wspólne architekto ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera