Wiodący ekspert od posadzek żywicznych, wprowadza na rynek materiały do powierzchniowego barwienia podłoży betonowych - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowość na rynku. Pigmenty i barwniki do betonu

 

Czas czytania: ~2 min


Na rynku pojawiły się materiały przeznaczone do powierzchniowego barwienia podłoży betonowych. Umożliwiają one ujednolicenie, ożywienie, a nawet kompletną zmianę kolorystyki istniejących posadzek betonowych.

 

51GM0kU4D9nSjVE1qHi8mQf6gzBRcsFO0csXDvT6PypwIqcL76DNwIlKrvQM_flowcrete-vibra-stain-ballast-point-brewery-1jpg.JPG

Na rynku pojawiły się materiały przeznaczone do powierzchniowego barwienia podłoży betonowych. Umożliwiają one ujednolicenie, ożywienie, a nawet kompletną zmianę kolorystyki istniejących posadzek betonowych.

EQVLqISqaebB1c9AHaRzxKDPGvPcwvE5WjK06uDJV6Adlp3CqOieBnZoGtcL_flowcrete-vibra-stain-ballast-point-brewery-2jpg.jpg

Nowe produkty to skoncentrowane pigmenty metaliczne w wariancie wodorozcieńczalnym (VIBRA-STAIN) lub rozpuszczalnym w acetonie (VIBRA-STAIN SB). Nadają one posadzkom betonowym żywe, półprzezroczyste, trwałe zabarwienie oraz są dostępne w ponad 20 podstawowych kolorach. Paleta kolorystyczna obejmuje barwy ciepłe i zimne, w tym m.in. odcienie szarości, złota, brązu, zieleni, czerwieni, niebieskiego oraz czerń. Pigmenty można swobodnie łączyć i mieszać ze sobą, co pozwala uzyskać na podłożach betonowych niezliczone kombinacje i efekty wizualne.

 

  • VIBRA-STAIN to wodorozcieńczalny pigment przeznaczony do powierzchniowego barwienia podłoży betonowych. Ze względu na użycie wodnej bazy nie wydziela intensywnego zapachu i może być stosowany w przypadku systemów posadzkowych zamykanych bezrozpuszczalnikowymi żywicami epoksydowymi

 

  • VIBRA-STAIN SB to rozcieńczalny w acetonie, głęboko penetrujący pigment do powierzchniowego barwienia posadzek wykonanych w technologii betonu polerowanego. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich podłoży betonowych szlifowanych na wysoki połysk i zamkniętych z użyciem specjalistycznych impregnatów do betonu (np. UltraGuard, czyli oferowanego przez Flowcrete Polska materiału zawierającego dodatek krzemianu litu, który wzmacnia i uszczelnia posadzkę betonową oraz zabezpiecza ją przez powstawaniem plam).
Ca1wXFOFUN5qMtqq4w7wkqoepOpjKcnZokXWtsbMSYqRxFnJvCa6xk5dZVop_flowcrete-vibra-stain-ballast-point-brewery-3jpg.JPG

Poza pigmentami do barwienia betonu, producent posiada także w swojej ofercie nowy materiał do naprawy posadzek betonowych – Dural 50 LM. Jest to akrylowana żywica epoksydowa o ultra-niskiej lepkości, przeznaczona do wypełniania i uszczelniania spękań włosowatych, rys i pęknięć, chroniąca posadzki przed wnikaniem wody i chlorków.

 

 

pGpyPjiR8ejUBJ15aN8DUjknzw61iyGkHyOCWX0YIIpIsfvd98H9mCokWrbD_flowcrete-vibra-stain-ballast-point-brewery-4jpg.JPG

Nowe materiały zostały wprowadzone do oferty Flowcrete Polska przy współpracy z Euclid Chemical, liderem amerykańskiego rynku chemii budowlanej z ponad 100-letnim doświadczeniem. Obie spółki należą do Grupy Euclid, skupiającej wiodących światowych dostawców innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa. Grupa Euclid jest obecnie jedną z największych firm branży chemii budowlanej na świecie.

 

Żródło: materiały prasowe Flowcrete Polska

Zobacz wizytówkę firmy


Podepnij swój artykuł

tagi

Materiały Budowlane, Chemia Budowlana

Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku - drewniana bryła dla mieszkańców
Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku - drewniana bryła dla mieszkańców

Centrum Aktywności Lokalnej CAL w Rybniku, projekt architektoniczny pracowni MWArchitekci Marleny Wo ...

Webinarium Schüco: Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje
Webinarium Schüco: Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje

Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje to temat webinarium architektonicznego firmy Schüco, k ...

Webinarium Knauf: Izolacyjność akustyczna. Laboratorium a rzeczywistość.
Webinarium Knauf: Izolacyjność akustyczna. Laboratorium a rzeczywistość.

Hałas dopada nas wszędzie, na ulicy, w pracy, w szkole, w urzędzie, a nawet we własnym domu. Negat ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera