Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Posadzki żywiczne na parkingu biurowca ARGON w Gdańsku

 

Czas czytania: ~2 min


Czteropoziomowy parking o powierzchni 25 tys. m kw znajdujący się w budynku ARGON w Gdańsku został wyposażony w specjalistyczne posadzki żywiczne Deckshield.

 

h66PQUKem3ShacR2vpHJwxYyYFq1VrB1SZooLYxKrxbxbD4GeJC5xjL0ndQT_argon-deckshield-5jpg.jpg

ARGON to jeden z największych wolno stojących biurowców w północnej Polsce, wybudowany w prestiżowej lokalizacji przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej – głównej arterii Trójmiasta, z ul. Kołobrzeską. Jego łączna powierzchnia do wynajęcia to blisko 38 tys. m kw., a całkowita powierzchnia typowej kondygnacji biurowej to 3 tys. m kw. Obiekt ma 14 kondygnacji nadziemnych, część biurowa zbudowana jest na planie litery „H”, co pozwala na optymalne doświetlenie i najbardziej efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

A0P60USq86cOWtGFl6vmrifPjBVOW63ZmUF31Dh1QdGeHin6cqezY9j045pR_argon-deckshield-1jpg.jpg

Parking budynku jest zlokalizowany na dwóch poziomach podziemnych i dwóch nadziemnych: -2, -1,+1 i +2. Na całej jego powierzchni (łącznie z rampami) wykonano poliuretanowe posadzki żywiczne Deckshield w wersji z wodoszczelną membraną o wysokiej zdolności mostkowania rys w podłożu. Posadzki realizowane w tej technologii są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie elastyczne, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają konstrukcję parkingu przed wnikaniem wody, zwłaszcza solanki, i związaną z nią korozją betonu. Dodatek piasku zwiększa ich odporność na ścieranie i nadaje im przeciwpoślizgową fakturę. Ponadto, są odporne na działanie paliw, olejów, płynów samochodowych czy chlorków zawartych w środkach odladzających.

haktmtUtIXT3fSa5lSg9Ii59JtnXez40kTheeNA3gZEHVcmW4MzpoaJ5w3uM_argon-deckshield-3jpg.jpg

Zastosowany na parkingu budynku ARGON system posadzkowy został opracowany specjalnie dla tej inwestycji. Zaprojektowano w nim m.in. dodatkową hydroizolację z żywicy bezpośrednio na stropie, a odwodnienia na rampach wykonano z wykorzystaniem innowacyjnego materiału do uszczelniania dylatacji – EUCO QWIKjoint UVR, który łączy doskonałe właściwości użytkowe i bardzo krótki czas wiązania.

0kvCG8e23CibpfW2ZeNbI8hQ2w9GHIq76dn5SIvV18PNVhKPwO1F3htgWW50_argon-deckshield-4jpg.jpg

Budynek ARGON uzyskał certyfikat LEED na najwyższym poziomie, Platinum. Zastosowanie posadzek Deckshield pozwala uzyskać punkty w tej certyfikacji, ponieważ mają one niską zawartość lotnych związków organicznych (< 100 g/l), a ze względu na to, że są produkowane w Warszawie, stanowią materiał regionalny.

5kwIURqoP5vkamFCctvHBEWquU4thorDrYlAaschWohG70v2KNf4HIB98l30_argon-deckshield-2jpg.jpg

Inwestorem kompleksu Alchemia jest Torus, projektantem – pracownia APA Wojciechowski, a konsultantem ds. LEED – VvS | Architects & Consultants.

 

Zobacz wizytówkę firmy Flowcrete Polska

Źródło: materiał prasowy


Podepnij swój artykuł

tagi

Posadzki, Chemia Budowlana

Pracownia SLAS wygrywa konkurs architektoniczny
Pracownia SLAS wygrywa konkurs architektoniczny

Pracownia SLAS zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym na projekt nowego gmachu Akade ...

Casa E – prosty dom w słońcu
Casa E – prosty dom w słońcu

Architekt Gabriel Montañés podzielił się z nami swoim projektem architektonicznym, zrealizowanym nie ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Przed nami dwunasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest wspólne architekto ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera