Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Park 12C w Zabrzu

 

Czas czytania: ~ 1 min


Paweł oraz Anna Rygiel z pracowni NOVÁK-RYGIEL zaprojektowali Park 12C. Jest to plenerowa, edukacyjno-rekreacyjna wystawa znajdująca się w części kompleksu Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

 

E4uOTxbwBjhalgafJ4ZsQ3kjdDldfm6u0ktWIPLqlIkHnVB0PnAdI0D2rdDW_6496jpg.jpg

Koncepcja zakładała stworzenie przestrzeni, gdzie dzieci i młodzież będą mogły w atrakcyjny sposób poznać historię tego miejsca, czyli przede wszystkim techniki wydobywania węgla i energii w przyrodzie. 

GF3NcPCfdD3KUgv4QQ1HeUasx0sDVs1DRMCGowmezHPa6gBtx2N60A6j1Cp4_6497jpg.jpg

Dla zwiedzających znalazły się takie atrakcje jak: BajtelGruba – gdzie najmłodsi w mini kopalni mogą wcielić się w zawód górnika, Camera Obscura, słoneczna zapalniczka, słoneczna fontanna, świat wody, śruba Archimedesa oraz kamienny labirynt.

 

Zobacz Park 12C


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Przestrzen Publiczna

Nowoczesna willa w duchu modernizmu lat 30
Nowoczesna willa w duchu modernizmu lat 30

Zlokalizowany w podwarszawskiej okolicy dom to przykład współczesnej architektury, która sięga po ję ...

Nowa wersja Łodzi Kaliskiej już wkrótce
Nowa wersja Łodzi Kaliskiej już wkrótce

Jeszcze w tym roku rozpocznie działanie nowy dworzec Łódź Kaliska, zbudowany w miejscu rozebranego b ...

Konferencja "Zielona i błękitna infrastruktura w architekturze" - IV edycja
Konferencja "Zielona i błękitna infrastruktura w architekturze" - IV edycja

Wiele polskich miast już od wielu lat wdraża rozwiązania z zakresu zielonej i błękitnej infrastruktu ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Krajobraz
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera