Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


PROGRAMATURA / Programowanie w procesie twórczym 10.03 - 09.06.18

 

Czas czytania: ~3 min


Zapraszamy na wiosenną serię wykładów oraz warsztatów prowadzonych przez architektów, konstruktorów oraz programistów, którzy na co dzień wykorzystują innowacyjne metody cyfrowego projektowania w swojej pracy. PROGRAMATURA / Programowanie w procesie twórczym startuje 3 marca 2018 w Poznaniu.

 

IN2NwHizm7CPefCxONHEZ0di5vUlV5OojyLPWuE1V1dmOEwRcrJCONJUEY6l_27073380-1920467408267025-6604277263748808343-njpg.jpg

Grupa Programatura pragnie przybliżyć wszystkim projektantom, zarówno tym studiującym, jak i tym z doświadczeniem, zagadnienia nowoczesnych technik projektowania: od technologii BIM, przez projektowanie parametryczne, cyfrową fabrykację po programowanie.

 

Celem warsztatów jest zapewnienie dogłębnego zrozumienia metod programowania wykorzystywanych w designie. Skoncentrujemy się na optymalizacji designu, jego wydajności i geometrii oraz na analizach środowiskowych i symulacjach fizycznych.

Uczestnicy potencjał rekursji poprzez kodowanie automatów komórkowych oraz algorytmów L-System. Dodatkowo dowiedzą się jak zastosować zasady morfogenezy i inteligencji rozproszonej do procesów formowania i wzrostu w predefiniowanych scenariuszach projektowych.

 

Miejsce: Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej

 

Kalendarz:

10 Marzec | 18:00 sala #2 | Marcin Giedrowicz

10 Marzec | 19:00 sala #2 | Mateusz Zwierzycki

24 Marzec | 18:00 sala #4 | Kacper Radziszewski

7 Kwiecień | 18:00 sala #4 | Stanisław Młyński

21 Kwiecień | 18:00 sala #4 | Judyta Cichocka

12 Maj | 18:00 sala #4 | Marta Pakowska

26 Maj | 18:00 sala #4 | Maria Śmigielska

9 Czerwiec | 18:00 sala #4 | Riccardo La Magna

 

Sylwetki prelegentów:
Judyta Cichocka – specjalistka w zakresie Metod Optymalizacji Architektonicznej, stypendystką Fundacji Fullbrighta w 2017 roku. Prowadziła zajęcia z optymalizacji i projektowania parametrycznego na Victoria University of Wellington, Universität der Künste Berlin Współpracowała z wieloma uniwersytetami i ośrodkami badawczymi w Austrii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Australii, Nowej Zelandii oraz Rosji. Współpracuje z firmami z przemysłu budowlanego nad wprowadzaniem nowych metod projektowania struktur stalowych.  


Marta Pakowska – współzałożycielka grupy LabDigiFab oraz organizatorka międzynarodowej konferencji i warsztatów Shapes of logic. W pracy doktorskiej wykorzystuje parametryczne narzędzia do rekonstrukcji architektoniczno-archeologicznych bazując na danych otrzymanych z chmur 3D. Swoją wiedzę na co dzień wykorzystuje jako projektantka w Zieta Architects.

Maria Śmigielska – absolwentka ETH w Zurychu, która w swojej pracy projektowej łączy architekturę, sztukę i nowe technologie. W swoich projektach aktywnie poszukuje uproszczonych metod prototypowania przy użyciu narzędzi robotycznych. Obecnie prowadzi badania na Wydziale Creative Robotics na Uniwersytecie Sztuki i Designu w Linz (Austria), poszukując innowacyjnych zastosowań robotycznych procesów w procesach twórczych i projektowych przy zastosowaniu metod uczenia maszynowego.

Stanisław Młyński – architekt w pracowni AL_A, odpowiedzialnym za tworzenie systemów opartych na metodach cyfrowych. Rozwija programy skoncentrowane na optymalizacji designu, jego wydajności i geometrii oraz na analizach środowiskowych i symulacjach fizycznych. Dodatkowo eksploruje możliwość zastosowania systemów emergentnych w designie oraz pracuje nad wykorzystaniem robotyki, jako potencjalnego środka ekspresji artystycznej.

Mateusz Zwierzycki – architekt, który aktywnie realizuje projekty z wykorzystaniem programowania. Twórca wielu bibliotek powszechnie używanych przez entuzjastów Grasshoppera. Założyciel grupy Milkbox, wieloletni tutor, wykładowca, nauczyciel oraz popularyzator projektowania parametrycznego. Interesuje się geometrią, metodami generatywnymi oraz uczeniem maszynowym. Założyciel Object - pracowni doradczej metod cyfrowych w projektowaniu.

Marcin Giedrowicz – architekt oraz wykładowca Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Cyklicznie publikuje artykuły poświęcone architekturze parametrycznej w periodykach naukowych oraz czasopismach branżowych. W swojej pracy naukowej prowadzi badania na temat architektury projektowanej cyfrowo, innowacyjności i nowych technologii w architekturze. Promotor licznych prac inżynierskich i magisterskich projektowanych z wykorzystaniem sekwencji algorytmicznych. W pracy zawodowej entuzjasta technologii BIM, architektury niskoenergetycznej oraz robotyki.

Kacper Radziszewski – Architekt, projektant zafascynowany nowymi technologiami oraz możliwościami rozwoju dziedziny architektury dzięki ich wykorzystaniu. Jako współzałożyciel grupy Architektura Parametryczna od lat prowadzi warsztaty z projektowania parametrycznego. Równocześnie prowadzi badania w ramach pracy doktorskiej obejmujące wykorzystanie sztucznej inteligencji w projektowaniu architektonicznym.

Riccardo La Magna – rozwijając się zarówno na polu naukowym jak i zawodowym otrzymał tytuł doktorat ITKE za pracę dotyczącą struktur bending-active, skupiającą się w szczególności na analizie i symulacji mechanizmów elastycznych oraz inteligentnych materiałów. Jest specjalistą w zakresie zaawansowanych metod symulacji oraz inżynierii złożonych struktur, który prowadzi projekty badawcze na uniwersytecie w Berlinie.

 

Strona wydarzenia

 

Jesteśmy Patronem Medialnym wydarzenia


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Zaproszenie Dla Architektów, Zaproszenie

Kameralny budynek biurowy
Kameralny budynek biurowy

Budynek usługowo-biurowy projektu pracowni ArchiSTYL stanął przy ulicy Jana Brzechwy w miejscowości ...

Osiedle z solarnymi żaglami
Osiedle z solarnymi żaglami

Osiedle Domów z Żaglami Solarnymi znajduje się w północnej części Krakowa, przy granicy z Zielonkami ...

Lewitujące domy w sercu sosnowego lasu
Lewitujące domy w sercu sosnowego lasu

Na obrzeżach Warszawy, w malowniczym zakątku otoczonym przez sosnowy las, powstała rezydencja projek ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera