Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ultra Architects na zielono

 

Czas czytania: ~2 min


Ultra Architects odpowiadają za projekt budynku mieszkalnego przy ulicy Drzymały 27 w Poznaniu. Dom ma stanąć w dzielnicy Sołacz, która budowana była według prawideł opracowanej pod koniec XIX wieku idei miasta – ogrodu. Na zielonym terenie ma teraz powstać zielony apartamentowiec.

 

i47fDn0VowjiK9NtskUgmosLzVopW4AVG7nkMA2aNDZgpD6Lz3CviVeUNRHW_ultra-solacz01jpg.jpg

Ultra Architects to obecnie najbardziej znana poznańska pracownia. Architekci z tego biura na stałe już kojarzeni są z projektami niebanalnymi, oryginalnymi, dobrze przemyślanymi. Kilka lat temu głośno było o zaprojektowanym przez niech domu nad morzem później szeroko opisywano i nagradzano siedzibę redakcji tygodnika „Wiadomości Wrzesińskie”, Nagrodę Jana Baptysty Quadro otrzymał zaś w ubiegłym roku ich biurowiec przy ul. Za Bramką.

sGCCkt6m55vJfV3BRuDnMIJCYI7zW8qa5ElYWDxIRvR03z17cNPL59H2AjlK_ultra-solacz02jpg.jpg

Ultra Architects dla poznańskiego Sołacza zaprojektowali budynek zintegrowany z roślinami. „(…) doceniając sąsiedztwo, w którym mamy przyjemność realizować nasz projekt, chcemy stworzyć miejsce, które nie tylko będzie czerpało z dobrodziejstw okolicznych parków, ale również samo wpisze się w stuletnie idee - doceniane i znów bardzo żywe” - podkreśla inwestor obiektu. Rozumiejąc wartość zielonego otoczenia, idei miasta-ogrodu, której doszukać się można w projektach Sołacza, możliwość synergii wielkomiejskości i sielskości architekci opracowali wizję budynku, w którym rośliny stanowią de facto element architektury.

GnScDDtFYSxKvHKLr2svcnkzRlUOWAznZdLKsKvmFwFdZsCix58M2zegPVuF_ultra-solacz04jpg.jpg

Pięciokondygnacyjny apartamentowiec projektu Ultra Architects pomieści 15 mieszkań o powierzchni od 49 do 120 m2. Sylwetkę domu mają kształtować poprzesuwane względem siebie tarasy, które nadadzą budowli dynamiczego wyglądu i staną się miejscem ulokowania ponad… sześciu tysięcy roślin. Na tarasach budynku przy Drzymały 27 rosnąć mają na stałe byliny, krzewy, a nawet drzewa. Co więcej, architekci zapewniają, że zasadzone „na budynku” rośliny będą od razu duże, nie trzeba więc będzie lat, aż urosną. Gmach od razu ma być osłonięty rozbudowanymi kompozycjami z roślin.

wjnGQCMigohljKe59gWmLCnYi1hmdQgXfh0p5gCcHrRYwqmd8GEIqriGF1gC_ultra-solacz03jpg.jpg

Pracowni Ultra Architects przy tym przedsięwzięciu pomaga firma Garte. To specjaliści, którzy projektują optymalne metody posadzenia na trwałe roślin na tarasach, dobierają ich gatunki tak, aby dom o każdej porze roku prezentował się dobrze, mają też po wybudowaniu apartamentowca dbać o zintegrowaną z budowlą zieleń. Na zasadzonych na budynku, sięgających nawet 2,5 metra drzewach mają być zainstalowane także… budki lęgowe dla ptaków.

 

Budynek mieszkalny Drzymały 27
Lokalizacja: Poznań, ul. Drzymały 27
Inwestor: Ebest
Projektanci: Ultra Architects
Projekt zieleni: Garte
Projekt: 2018
Realizacja: 2019
Źródło ilustracji: drzymaly27.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekt Domu, Projekty Architektoniczne, Hot

Trzy nowe stacje metra w Warszawie
Trzy nowe stacje metra w Warszawie

Od 4 kwietnia 2020 roku warszawskie metro jest dłuższe o 3,4 km i o trzy stacje: Płocka, Młynów i Ks ...

Webinarium H+H: System Budowy H+H w świecie BIM
Webinarium H+H: System Budowy H+H w świecie BIM

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowany ...

Webinarium Stiebel Eltron: Gruntowe pompy ciepła dla budownictwa jednorodzinnego
Webinarium Stiebel Eltron: Gruntowe pompy ciepła dla budownictwa jednorodzinnego

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, firm inżynierskich (instalacyjnych) projektantów ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera