Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ultra Architects na zielono

 

Czas czytania: ~2 min


Ultra Architects odpowiadają za projekt budynku mieszkalnego przy ulicy Drzymały 27 w Poznaniu. Dom ma stanąć w dzielnicy Sołacz, która budowana była według prawideł opracowanej pod koniec XIX wieku idei miasta – ogrodu. Na zielonym terenie ma teraz powstać zielony apartamentowiec.

 

i47fDn0VowjiK9NtskUgmosLzVopW4AVG7nkMA2aNDZgpD6Lz3CviVeUNRHW_ultra-solacz01jpg.jpg

Ultra Architects to obecnie najbardziej znana poznańska pracownia. Architekci z tego biura na stałe już kojarzeni są z projektami niebanalnymi, oryginalnymi, dobrze przemyślanymi. Kilka lat temu głośno było o zaprojektowanym przez niech domu nad morzem później szeroko opisywano i nagradzano siedzibę redakcji tygodnika „Wiadomości Wrzesińskie”, Nagrodę Jana Baptysty Quadro otrzymał zaś w ubiegłym roku ich biurowiec przy ul. Za Bramką.

sGCCkt6m55vJfV3BRuDnMIJCYI7zW8qa5ElYWDxIRvR03z17cNPL59H2AjlK_ultra-solacz02jpg.jpg

Ultra Architects dla poznańskiego Sołacza zaprojektowali budynek zintegrowany z roślinami. „(…) doceniając sąsiedztwo, w którym mamy przyjemność realizować nasz projekt, chcemy stworzyć miejsce, które nie tylko będzie czerpało z dobrodziejstw okolicznych parków, ale również samo wpisze się w stuletnie idee - doceniane i znów bardzo żywe” - podkreśla inwestor obiektu. Rozumiejąc wartość zielonego otoczenia, idei miasta-ogrodu, której doszukać się można w projektach Sołacza, możliwość synergii wielkomiejskości i sielskości architekci opracowali wizję budynku, w którym rośliny stanowią de facto element architektury.

GnScDDtFYSxKvHKLr2svcnkzRlUOWAznZdLKsKvmFwFdZsCix58M2zegPVuF_ultra-solacz04jpg.jpg

Pięciokondygnacyjny apartamentowiec projektu Ultra Architects pomieści 15 mieszkań o powierzchni od 49 do 120 m2. Sylwetkę domu mają kształtować poprzesuwane względem siebie tarasy, które nadadzą budowli dynamiczego wyglądu i staną się miejscem ulokowania ponad… sześciu tysięcy roślin. Na tarasach budynku przy Drzymały 27 rosnąć mają na stałe byliny, krzewy, a nawet drzewa. Co więcej, architekci zapewniają, że zasadzone „na budynku” rośliny będą od razu duże, nie trzeba więc będzie lat, aż urosną. Gmach od razu ma być osłonięty rozbudowanymi kompozycjami z roślin.

wjnGQCMigohljKe59gWmLCnYi1hmdQgXfh0p5gCcHrRYwqmd8GEIqriGF1gC_ultra-solacz03jpg.jpg

Pracowni Ultra Architects przy tym przedsięwzięciu pomaga firma Garte. To specjaliści, którzy projektują optymalne metody posadzenia na trwałe roślin na tarasach, dobierają ich gatunki tak, aby dom o każdej porze roku prezentował się dobrze, mają też po wybudowaniu apartamentowca dbać o zintegrowaną z budowlą zieleń. Na zasadzonych na budynku, sięgających nawet 2,5 metra drzewach mają być zainstalowane także… budki lęgowe dla ptaków.

 

Budynek mieszkalny Drzymały 27
Lokalizacja: Poznań, ul. Drzymały 27
Inwestor: Ebest
Projektanci: Ultra Architects
Projekt zieleni: Garte
Projekt: 2018
Realizacja: 2019
Źródło ilustracji: drzymaly27.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekt Domu, Projekty Architektoniczne, Hot

Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.
Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.

Warszawa z roku na rok wzbogaca się o nowe kwartały zabudowy. Choć stolica jest dziś już dość gęsto ...

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków
Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków

„Budowa kampusu Akademii Muzycznej jest ważna nie tylko dla tego regionu i Polski, ale też szerzej – ...

Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej
Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała chyba wciąż częściej kojarzy się z przystankiem w drodze na narty niż z miejscem pełny ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera