Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowoczesna altana ogrodowa

 

Czas czytania: ~3 min


Projekt nowoczesnej altany ogrodowej to pomysł architektów z pracowni MIA studio. Jej forma i funkcja wynika z lokalizacji konstrukcji bezpośrednio przy basenie. W związku z tym w altanie zaznacza się wyraźny podział na dwie części - strefę wypoczynkową oraz relaksacyjną.

 

Nowoczesna altana

Nowoczesna altana ogrodowa ze strefą wypoczynkową

Altana projektu MIA studio powstała na bazie prostokąta. Strefa wypoczynkowa, która zajmuje 30 metrów kwadratowych, znajduje się na nieco wyższym poziomie, niż sąsiadująca z nią strefa relaksacyjna. W części wypoczynkowej przewidziano miejsce dla 8 osób. Znajdują się w niej wygodne fotele i sofa, a także bujak w kolorach szarości. Również nawierzchnia wykonana jest z jasnoszarych płyt betonowych.

 

Dla przełamania szarości w strefie wypoczynkowej ustawiono niski stół z drewnianym blatem. Nad stołem wiszą trzy proste w formie, nowoczesne lampy. W tym miejscu każdy poczuje się komfortowo. Ta część altany jest całkowicie zadaszona, a w razie wiatru można zamknąć pionowe żaluzje.

Meble w nowoczesnej altanie

Strefa relaksacyjna w altanie ogrodowej przy basenie

W nowoczesnej altanie przy basenie nie mogło zabraknąć strefy relaksacyjnej typowej dla krajów śródziemnomorskich. Coraz gorętsze i dłuższe lato sprzyja spędzaniu czasu nad basenem - zażywaniu kąpieli słonecznych. W strefie relaksacyjnej znajdują się dwa leżaki, a całość przykryta jest ażurowym dachem.

 

Podłoga w strefie relaksacyjnej to płyty gresowe, które doskonale imitują drewno, a jednocześnie są odporne nie tylko na wodę, ale i na działanie środków chemicznych. Płyty gresowe są także antypoślizgowe, co w przypadku bliskości basenu ma ogromne znaczenie.

 

Połączenie polskiej altany i cabany z zagranicznych kurortów

Konstrukcja altany według projektu MIA studio została wykonana z delikatnych przęseł, które – imitując drewno – stanowią element dekoracyjny. Lekka forma, a także osobna strefa relaksacyjna przywodzi na myśl skojarzenia z cabaną. Lekkość formy, nowoczesny minimalizm i dobre jakościowo materiały sprawiają, że każdą wolną chwilę właściciele altany będą chcieli spędzać właśnie w tym miejscu.

 

Pomysły na nowoczesną altanę ogrodową

Nowoczesność charakteryzuje się geometrycznym spojrzeniem. Altany na bazie koła należą jednak do zamierzchłych trendów. Dziś powstają altany konstruowane na bazie kwadratu lub prostokąta. Zadaszenie nie powinno całkowicie zakrywać nieba – powinno być funkcjonalne, dawać możliwość ustawienia designerskich mebli salonowych, ale nie powinno odgradzać nas od natury. Dach często wykonywany jest z płócien żeglarskich lub rozsuwanych rolet, jak np. ściany strefy wypoczynkowej altany MIA studio. W nowoczesnych projektach stawiamy na wykorzystanie nieprzemakalnych tkanin nowej generacji.

 

Nowoczesność to minimalizm połączony z elegancją – w tym momencie takie projekty królują w konkursach i, co najważniejsze, w realizacjach. Wyposażenie altany powinno być stonowane i wygodne. Szeroka, miękka sofa, bujak, huśtawka lub głęboki fotel z pewnością przypadną właścicielom do gustu.

 

W altance ogrodowej nie powinno zabraknąć miejsca na stół – strefy gościnnej, w której można urządzić ogrodowe przyjęcie. Najlepiej sprawdzają się w takich rozwiązaniach stoły rozkładane lub stoły na kółkach – które bez problemowo można przestawić w razie potrzeby.

 

Zobacz altanę ogrodową projektu MIA studio!


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Projekty Architektoniczne

Warstwowe domy z drukarki 3D?
Warstwowe domy z drukarki 3D?

Wraz z pojawieniem się druku 3D powstała nadzieja, że ta działające poprzez nakładanie materiałów, z ...

SGGW będzie większe
SGGW będzie większe

27 marca 2024 roku Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podpisał umowę z wykonawcą. Tym sam ...

Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.
Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.

Intensywny rozwój miast wywiera coraz silniejszy wpływ na środowisko niezurbanizowane. Jednocześnie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Krajobraz
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera