Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Dulwich Pavilion 2019 – poznaj wyniki konkursu architektonicznego

 

Czas czytania: ~1 min


Dulwich Pavilion 2019 stanie w przyszłym roku w tej londyńskiej dzielnicy. Tymczasowy budynek przez całe lat służyć będzie mieszkańcom i turystom: będzie tu można poznać program imprez kulturalnych i kupić na nie bilety. Ponadto w Dulwich Pavilion działać będzie kawiarnia – budynek ma być miejscem spotkań.

 

Dulwich Pavilion 2019

Wyniki konkursu architektonicznego

Na projekt Dulwich Pavilion rozpisany był konkurs architektoniczny – niedawno poznaliśmy jego wyniki. Forma tego konkursu była dość nietypowa, bo w procesie wyboru zwycięzcy na równych prawach uwzględniono opinię profesjonalnego jury, jak i głosy mieszkańców.

Dulwich Pavilion 2019

Pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym na projekt Dulwich Pavilion zdobyła propozycja młodej pracowni architektonicznej Pricegore. Przy swoim projekcie współpracowali oni z nigeryjsko-brytyjskim artystą, Yinką Ilorim. Wspólnie zaproponowali oni budynek uderzający feerią kolorów.

Dulwich Pavilion 2019

Architektura i sztuka

Dulwich Pavilion został pomyślany jako miejsce rzucające się w oczy. Budynek miał zwracać uwagę i zachęcać do przyjścia, a jego architektura miała pasować miejsca tętniącego życiem. To właśnie dlatego autorzy zwycięskiego projektu sięgnęli po inspiracje sztuką afrykańską, dynamiczną, żywą, kolorową, pełną energii.

Dulwich Pavilion 2019

Tymczasowy budynek Dulwich Pavilion będzie więc lekkim pawilonem, uniesionym na grubych, czerwonych słupach. Jego ażurowe elewacje będą z każdej strony ozdobione innymi kolorami i wzorami graficznymi, a wnętrze będzie pełne światła i miejsca, dzięki zastosowaniu lekkiej i otwartej konstrukcji szkieletowej.

Dulwich Pavilion 2019

Konkurs architektoniczny na projekt Dulwich Pavilion zaowocował wybraniem propozycji może ekstrawaganckiej, ale pełnej życia i pogodnej. Może na co dzień trudno by się żyło w mieście wypełnionym takimi kolorowymi budowlami, ale tymczasowy letni pawilon może chyba przybrać formę pasującą do letniej radości życia.
Foto: www.dulwichpicturegallery.org.uk, http://bustler.net


Podepnij swój artykuł

tagi

Konkurs Architektoniczy, Architektura Zagraniczna

Orientarium w Łodzi - architektura w orientalnym klimacie
Orientarium w Łodzi - architektura w orientalnym klimacie

Działające od wiosny 2022 roku Orientarium w Łodzi - to jedna z najnowocześniejszych tego typu placó ...

Mała architektura dla Krakowa
Mała architektura dla Krakowa

Od 1 lipca 2022 roku obowiązuje w Krakowie tzw. uchwała krajobrazowa, według której pojawiające się ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera