Siedziba firmy Cerrad w Starachowicach - wyniki konkursu architektonicznego - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Siedziba firmy Cerrad 2018 - wyniki konkursu architektonicznego

 

Czas czytania: ~2 min


Konkurs architektoniczny na projekt siedziby firmy Cerrad w Starachowicach jest kolejnym etapem rozbudowy firmy. Już jakiś czas temu znacząco rozbudowano zakład produkcyjny, w którym powstawać może nawet 9 milionów metrów kwadratowych płytek ceramicznych. Teraz nadszedł czas na nową siedzibę firmy.

 

HRA Architekci

I nagroda: HRA Architekci

Poznaj zwycięzcę konkursu architektonicznego

Wyniki konkursu na projekt architektoniczny siedziby firmy Cerrad ogłoszono pod koniec czerwca. Konkurs był zamknięty, jednoetapowy, realizacyjny. Pierwszą nagrodę przyznano pracy, nadesłanej przez pracownię HRA Architekci, o której ostatnio było głośno, m.in. za sprawą dobrze ocenionego projektu architektonicznego siedziby Sądu Rejonowego w Siedlcach czy warszawskiego biurowca Nowogrodzka Square.

 

Jury konkursu na projekt architektoniczny siedziby firmy Cerrad w Starachowicach (które obradowało w składzie: współwłaściciel firmy Aleksander Sznyrowski, współwłaściciel firmy Karolina Sznyrowska, Prezes Zarządu Paweł Bąk, Kierownik ds. Inwestycji Małgorzata Winter) zdecydowało się przyznać pierwszą nagrodę oraz dwa wyróżnienia.

 

Nagroda w rękach pracowni HRA Architekci

Pierwszą nagrodę w konkursie na projekt architektoniczny siedziby firmy Cerrad w Starachowicach otrzymała pracownia HRA Architekci (zespół autorski w składzie: arch. Wojciech Hermanowicz, arch. Błażej Hermanowicz, arch. Stanisław Rewski, arch. Baltazar Brukalski, arch. Marta Zofińska). Jak można przeczytać w uzasadnieniu werdyktu, ten projekt w najciekawszy ująć osadzenie gmachu na pograniczu przemysłu i przyrody, przy trafnym wykorzystaniu walorów jednego i drugiego. „W zaprezentowanej koncepcji widoczne jest efektowne połączenie bryły części biurowej i fabryki, które wykorzystuje aspekty przyrodnicze, jednocześnie proponując atrakcyjne i charakterystyczne rozwiązanie architektoniczne” - podkreślali jurorzy. Doceniono odwrócenie całego budynku w stronę lasu czy budowę narożnych wież, mieszczących sale konferencyjne. Jak to ujęli w podsumowaniu: budynek projektu HRA Architekci – to „zamek, który staje się współczesną ikoną, zapamiętywalnym symbolem firmy CERRAD”.

Zobacz pozostałe projekty architektoniczne

Wyróżnienie w konkursie na projekt architektoniczny siedziby firmy Cerrad w Starachowicach otrzymały projekty dwóch warszawskich pracowni - WXCA oraz Mobius Architekci. Ci pierwsi zaproponowali gmach sprzyjający integracji pracowników, wykorzystujący walory przyrodnicze otoczenia oraz naturalne oświetlenie. Drugi projekt doceniono m.in. za nowoczesne podejście do bryły oraz ciekawe rozwiązania materiałowe, za rozrzeźbioną bryłę, liczne tarasy, wpisanie w otoczenie.

Drugi projekt doceniono m.in. za nowoczesne podejście do bryły oraz ciekawe rozwiązania materiałowe, za rozrzeźbioną bryłę, liczne tarasy, wpisanie w otoczenie.

Źródło: cerrad.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego, Hot

Museum Macura – przebudowa stodoły
Museum Macura – przebudowa stodoły

Stodoła, która przez wiele lat służyła jako magazyn na zboże kilka lat temu przeszła wielką przebudo ...

Sinfonia Varsovia coraz bliżej realizacji
Sinfonia Varsovia coraz bliżej realizacji

Przedstawiciele orkiestry Sinfonia Varsovia oraz pracowni architektonicznej Thomasa Puchera 6 kwietn ...

Webinarium EkoTeak: Nawierzchnie tarasów, balkonów, loggie itp. z Kompozytu Drewna EkoTeak
Webinarium EkoTeak: Nawierzchnie tarasów, balkonów, loggie itp. z Kompozytu Drewna EkoTeak

Zapraszamy na webinarium firmy EkoTeak, które poświęcone będzie nawierzchniom tarasów, balkonów, log ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera