Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Projekt architektoniczny wieży widokowej na Szachtach – atrakcja Poznania

 

Czas czytania: ~2 min


Wieża widokowa na Szachtach w Poznaniu ma być ukończona pod koniec tego roku. Projekt architektoniczny, który opracowało biuro Toya Design, ma być zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

 

Wieża widokowa w Poznaniu

Wieża widokowa na Szachtach będzie miała 20 metrów wysokości i pozwoli mieszkańcom czy turystom na podziwianie panoramy stolicy Wielkopolski. Czy ze zlokalizowanej na południowo-zachodnich obrzeżach Poznania wież będzie widać najsłynniejsze budowle w mieście? Być może uda się zobaczyć obsypany nagrodami i szeroko opisywany biurowiec Bałtyk?

 

Toya Design projektują nową atrakcję Poznania

Wieża widokowa na Szachtach projektu Toya Design powstanie dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. W 2016 roku mieszkańcy zdecydowali, aby część miejskich pieniędzy przeznaczyć na budowę takiej właśnie wieży, a także na zagospodarowanie terenu wokół niej. Szachty, gdzie ma być zrealizowany ten projekt architektoniczny, to ok. 40 glinianek, których historia sięga XIX wieku i czasów, gdy w tym rejonie działały cegielnie. Współcześnie teren poddawany jest rewitalizacji i stopniowo zamieniany na park oraz przestrzeń wypoczynku i rekreacji.

Wieża widokowa w Poznaniu

Projekt architektoniczny z widokiem

Projekt architektoniczny wieży widokowej na Szachtach w Poznaniu opracowało biuro Toya Design; kilkanaście tygodni temu, przy trzecim dopiero podejściu, udało się rozstrzygnąć przetarg na wykonanie budowli. Według najnowszych informacji wieża ma być gotowa w listopadzie 2018 roku. Wysoka wieża ma mieć 14 m2 powierzchni i ze względu na swoją lokalizację oferować widok zarówno na panoramę Poznania, jak i Lubonia, a także okoliczne tereny zielone.

Wieża widokowa w Poznaniu

Wieża widokowa na Szachtach, mimo że jeszcze nie powstała, wzbudza spore zainteresowanie. Lokalne media donoszą, że także mieszkańcy innych dzielnic chcieliby, aby w ich sąsiedztwie realizowane były takie projekty architektoniczne. Uważają, że wieże widokowe służą nie tylko turystom, ale i mieszkańcom – pozwalają lepiej poznać okolicę, spojrzeć na nią z innej perspektywy.

 

Czy podobne wieże widokowe powinny wypełnić polskie miasta?

 

Źródło ilustracji: toya-design.com.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekt Architektoniczny, Hot

Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej
Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała chyba wciąż częściej kojarzy się z przystankiem w drodze na narty niż z miejscem pełny ...

Nowe wcielenie amfiteatru w Szczecinie
Nowe wcielenie amfiteatru w Szczecinie

Teatr Letni w Parku Kasprowicza w centrum Szczecina zaprojektował w 1972 roku Zbigniew Abrahamowicz; ...

Przebudowa siedziby Nadleśnictwa Połczyn
Przebudowa siedziby Nadleśnictwa Połczyn

Nadleśnictwa Połczyn od lat 90. XX wieku za swoją siedzibę miało dwa budynki, wzniesione w 1965 roku ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera