Tynk silikonowy modelarski Weber - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Tynk silikonowy modelarski Weber zastąpi płyty z betonu architektonicznego?

 

Czas czytania: ~2 min


Szukając efektownych rozwiązań na wykończenie wnętrza w stylu industrialnym, z pewnością znajdziemy przykłady zastosowania betonu architektonicznego. Efekt a’la beton architektoniczny uzyskamy także, stosując tynk silikonowy modelarski. Jakie są zalety pokrycia ścian tynkiem dekoracyjnym Weber?

 

Tynk Weber

Zastosowanie płyt z betonu architektonicznego

Beton, w zależności od potrzeb, możemy wykorzystać jako materiał dekoracyjny lub materiał konstrukcyjny. Płyty z betonu architektonicznego doskonale wpisują się w styl industrialny i styl minimalistyczny, ale przy odrobinie kreatywności i wyczuciu, jedna ściana z betonu architektonicznego sprawdzi się także w stylu nowoczesnym, jako oryginalne tło dla innych ciekawych rozwiązań.


W loftach betonem architektonicznym możemy pokryć wszystkie ściany. Dzięki właściwościom, o których wspomnimy później, beton architektoniczny idealnie nadaje się również do pokrycia elewacji domów - w połączeniu z nowoczesną bryłą uzyskamy naprawdę interesujący efekt.


Chociaż betonowe płyty najczęściej kojarzą nam się z charakterystycznymi wżerami, dostępne są także w wersji gładkiej, w kilku wariantach kolorystycznych. Dostępne są płyty betonowe w różnych wielkościach i o różnych grubościach.


Płyty betonowe nie są pozbawione wad - są stosunkowo drogie, a również ich montaż nie należy do najtańszych. Tynk silikonowy modelarski jest tańszą alternatywą płyt z betonu architektonicznego, po którą warto sięgnąć podczas prac remontowych.


Tynk Weber

Czy beton architektoniczny możemy zastąpić tynkiem silikonowym?

Drobnoziarnisty tynk silikonowy modelarski Weber.pas Modelino C zawiera minerały, dzięki którym z łatwością uzyskamy efekt nierównej faktury z ubytkami i niesymetrycznymi wżerami, które dobrze znamy z płyt betonowych. W ofercie dostępnych jest aż 15 kolorów - w tym kilka odcieni szarości, beżu, brązu, a także czerń i kolory ceglane.


Tynk Weber

Właściwości tynku dekoracyjnego

O walorach estetycznych tynku dekoracyjnego przekonali się inwestorzy, którzy stanęli przed niezwykle ciekawym zadaniem, jakim jest aranżacja wnętrza industrialnego. Do loftów, które w ostatnich latach cieszą się ogromnym zainteresowaniem, beton lub właśnie tynk dekoracyjny pasuje idealnie, a dzięki wielu odcieniom tynku silikonowego Weber, nie jesteśmy skazani jedynie na szare ściany.


Poza właściwościami dekoracyjnymi, tynk ten posiada wiele właściwości użytkowych, dzięki którym doskonale sprawdza się także jako wykończenie ścian zewnętrznych. Tynk silikonowy odporny jest na uszkodzenia mechaniczne, dlatego chętnie kładziemy go na ścianach klatki schodowej czy przedpokoju oraz oczywiście na elewacjach domów. Biobójcze właściwości chronią tynk przed porostem pleśni i grzybów. Tynk silikonowy Weber jest także mrozoodporny, odporny na promienie UV, cechuje się niską wodochłonnością, a także odpornością na spaliny i alkalia.


Silikonowy tynk modelarski jest elastyczny - łatwo się go aplikuje, jest trwały, nie pęka i nie odpryskuje.


Źródło: Weber

Więcej informacji znajdziesz na stronie WeberPodepnij swój artykuł

tagi

Ściany, Beton Architektoniczny, Tynk

Odnowa zabytku: kościół franciszkanów w Zamościu
Odnowa zabytku: kościół franciszkanów w Zamościu

17 września 2021 roku oficjalnie zakończył się proces przebudowy kościoła franciszkanów w Zamościu. ...

BIM a architektura zrównoważona
BIM a architektura zrównoważona

Technologia cyfrowego modelowania budynków - BIM nie tylko pozwala na bardziej skuteczną i szybszą p ...

Praktyczny wymiar zrównoważonej architektury. Nowoczesna stolarka z PVC-U. Webinarium Schüco
Praktyczny wymiar zrównoważonej architektury. Nowoczesna stolarka z PVC-U. Webinarium Schüco

Zapraszamy na webinarium architektoniczne firmy Schüco, które tym razem będzie poświęcone nowoczesne ...

KOMENTARZE
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera