Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Bartosz Domiczek zwycięzcą w konkursie na wizualizację architektoniczną

 

Czas czytania: ~2 min


Bartosz Domiczek swoim projektem architektonicznym pt. „Northern Wisps” zwyciężył w międzynarodowym konkursie na najlepszą wizualizację architektoniczną, organizowanym przez Ronena Bekermana.

 

Bartosz Domiczek projekt „Northern Wisps”

Konkurs ten – mimo że niszowy, jest prestiżowy i cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku zadaniem uczestników było zaprojektowanie obiektu turystycznego, domku letniskowego. Czy gdyby projekty konkursowe trafiły do realizacji, powtórzyłyby sukces np. domku letniskowego znad jeziora Czorsztyńskiego, zobacz tutaj

Bartosz Domiczek projekt „Northern Wisps”

Zobacz pomysł Bartosza Domiczka

 

Bartosz Domiczek zwyciężył w konkursie Ronena Bekermana dzięki pracy pt. „Northern Wisps”. To projekt architektoniczny turystycznych kabin – niewielkich, lekkich pawilonów, stanowiących połączenie domku letniskowego z namiotem.  Bartosz Domiczek  owe lekkie konstrukcje wkomponował w krajobraz Islandii, rozstawił je wśród górskiego pasma Thórsmörk na południu wyspy.


Regulamin konkursu, w którym wziął udział Bartosz Domiczek, pozostawiał architektom wolny wybór lokalizacji. Polski projektant zdecydował się na islandzkie góry ze względu na ich nieco abstrakcyjny wygląd, pozbawiony prawie roślinności. To krajobraz wpłynął na kształtowanie się pomysłu architekta i ostateczny wygląd zwycięskich kabin.

Bartosz Domiczek projekt „Northern Wisps”

Projekt architektoniczny w kontraście do natury

 

„Od początku pracy nad projektem było oczywiste, że powinien on podkreślać relację między obiektem i otoczeniem. Chciałem zarysować ją poprzez dobitny, wielowarstwowy kontrast. Geometria i natura; ciemny bazalt i biel syntetycznej tkaniny” - opowiada o swoim projekcie architektonicznym Bartosz Domiczek. Jego pawilony – kabiny łączą w sobie archetypiczny kształt namiotu, schronienia, budowanego przy ognisku z nieco bardziej abstrakcyjną, ale nie mnie bogatą w znaczenia bryłą czarnego monolitu z filmu Stanleya Kubricka „2001: Odyseja Kosmiczna”.

 

Bartosz Domiczek, pochodzący z Bielska-Białej absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, w swoim konkursowym projekcie architektonicznym stworzył wizję bardzo nastrojową. Surowy, strzelisty, zaostrzony  kształt pawilonów – kabin łagodzi jasna tkanina, która stanowi ich elewacje. Budynki z jednej strony wyróżniają się na tle gór, jednocześnie jednak harmonizują z ostrymi krawędziami skał. Kabiny są pozornie chłodne i monolityczne, jednak ich wnętrza – to już miejsca przytulne i wygodne. Wszystko to zobaczyć można na wizualizacjach architektonicznych, które zwyciężyły w konkursie  Ronena Bekermana.

 

Źródło: https://cabins.ronenbekerman.com, www.bartosz-domiczek.com

 

Zobacz galerię zdjęć projektu architektonicznego


Podepnij swój artykuł

tagi

Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej
Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała chyba wciąż częściej kojarzy się z przystankiem w drodze na narty niż z miejscem pełny ...

Nowe wcielenie amfiteatru w Szczecinie
Nowe wcielenie amfiteatru w Szczecinie

Teatr Letni w Parku Kasprowicza w centrum Szczecina zaprojektował w 1972 roku Zbigniew Abrahamowicz; ...

Przebudowa siedziby Nadleśnictwa Połczyn
Przebudowa siedziby Nadleśnictwa Połczyn

Nadleśnictwa Połczyn od lat 90. XX wieku za swoją siedzibę miało dwa budynki, wzniesione w 1965 roku ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera