Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wyniki konkursu architektonicznego na Stadion Opolski

 

Czas czytania: ~2 min


Wyniki konkursu architektonicznego na Stadion Opolski ogłoszone zostały ogłoszone 14 sierpnia 2018 roku. Na konkurs nadesłano 11 prac, wszystkie oceniało jury pod przewodnictwem Kazimierza Łataka. Co ważne, w pracach nad konkursem i jego rozstrzygnięciem udział brał nie tylko SARP i miejscy urzędnicy, ale i przedstawiciele kibiców.

 

Projekt Stadionu w Opolu

Poznaj zwycięski projekt Stadionu w Opolu

 

Konkurs architektoniczny na projekt Stadionu Opolskiego miał na celu wyłonienie najciekawszej koncepcji areny sportowej, która ma zostać zbudowana w okolicy ulicy Północnej. Stadion ma pomieścić ok. 10-12 tysięcy osób, a koszt jego budowy szacowany jest na ok. 100 milionów złotych. Zakończona niedawno przebudowa znacznie większego Stadionu Śląskiego w Chorzowie kosztowała ponad sześć razy tyle. Zobacz więcej tutaj

 

Decyzją jury konkursu architektonicznego Stadion Opole zaprojektuje pracownia 90 Architekci we współpracy z biurem GMT. To im zdecydowano się przyznać pierwszą nagrodę. Uczestnicy konkursu mieli zaprojektować nowoczesny obiekt piłkarski, spełniający wymogi areny III kategorii UEFA, a jednocześnie nawiązujący formą do znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Wśród kryteriów oceny nadesłanych projektów w regulaminie wymieniono: walory kompozycyjne, innowacyjność i oryginalność rozwiązań architektonicznych; optymalne rozwiązanie funkcji obiektu ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązania komunikacji wewnętrznej i ewakuacji obiektu; ekonomika przyjętych rozwiązań i ich wpływ na koszt budowy i eksploatacji obiektu.

Projekt Stadionu w Opolu

90 Architekci i GMT zbudują Stadion Opolski

 

Konkurs architektoniczny na projekt Stadionu Opolskiego zakończył się wręczeniem nagród i wyróżnień. Pierwszą nagrodę otrzymał wspólny projekt biura 90 Architekci i spółki GMT (zespół autorski: Piotr Czarnecki, Jędrzej Przyłuski, Jarosław Jachna, Bartłomiej Tarnas, Tomasz Pilch (administracja). Jak można przeczytać w uzasadnieniu werdyktu, ich projekt architektoniczny otrzymał nagrodę za: „wyjątkową formę, znak w przestrzeni związany z miejscem. Prawidłową, porządkującą otoczenie urbanistykę, racjonalną konstrukcję, właściwą komunikację zewnętrzną oraz wewnętrzną, co w efekcie daję spójną, jednoznaczną formę. Doceniono możliwość efektownej iluminacji oraz rozwiązania oszczędzające energię”.

 

Drugą nagrodę w tym konkursie architektonicznym przyznano wspólnej koncepcji pracowni: Ferma Kresek sp. z o.o. sp. k, R&P Architekten - Mirko Riede i Heinz Holscher (skład zespołu autorskiego: Grzegorz Tackiewicz (pełnomocnik), Anastazja Gronowska-Kiełb, Dawid Leopold, Adrian Lipowski, Mirko Riede, Heinz Holscher). Trzecią nagrodę otrzymali JSK Architekci. W konkursie wręczono też dwa wyróżnienia. Trafiły one do pracowni: Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne sp z o.o. i JW-A sp. z o.o. sp. k. oraz DEDECO.

 

Źródło: http://sarp.opole.pl, www.facebook.com/90architekci

 

Zobacz galerię zdjęć projektu architektonicznego


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Hot

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego
Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego

To była jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszaw ...

Budowa Kulturoteki coraz bliżej
Budowa Kulturoteki coraz bliżej

W warszawskiej dzielnicy Wesoła być może już niedługo powstanie wyczekany budynek łączący bibliotekę ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera