Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


1. Kongres Edukacji Architektonicznej w Tucznie

 

Czas czytania: ~2 min


W dniach 10-13 października 2018 r. w zamku w Tucznie odbędzie się 1. Kongres Edukacji Architektonicznej, który tworzy przestrzeń do dialogu i wymiany doświadczeń dotyczących szeroko pojętej edukacji architektonicznej. Udział jest bezpłatny.

 

Kongres Edukacji Architektonicznej

O 1. Kongresie Edukacji Architektonicznej

Kongres jest okazja do spotkania się przedstawicieli różnych jednostek działających na terenie całego kraju, zajmujących się szerzeniem i popularyzacją wiedzy o architekturze i urbanistyce.

 

Wydarzenie, trwające aż 4 dni, odbywa się w wyjątkowej przestrzeni historycznej zamku w Tucznie. W programie pojawią się panele dyskusyjne, w których zaproszeni goście opowiedzą o sytuacji edukacji architektonicznej w kraju. Swój udział potwierdzili przedstawiciele m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Instytutu Dizajnu w Kielcach, Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Izby Architektów, Westivalu Sztuka Architektury oraz programu „Księga Przestrzeni”.

 

W trakcie Kongresu odbędą się również warsztaty ukazujące temat architektury w nieoczywisty sposób. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z elementami design thinking oraz z przeszkodami, z jakimi spotykają się niepełnosprawni w przestrzeni.

 

Program 1. Kongresu Edukacji Architektonicznej

10.10.2018 Dzień I (środa)

- Wyjazd godz. 9:30 z Warszawy

- Otwarcie Kongresu, przedstawienie Organizatorów i Partnerów

 

11.10.2018 Dzień II (czwartek)

- Wykład otwierający

- I PANEL Edukacja w działaniu – zaprezentowanie podmiotów, które szerzą wiedzę o architekturze i przestrzeni na skalę lokalną.

- II PANEL Popularyzacja edukacji  – pochylimy się nad tematem rozpowszechniania i udostępniania wiedzy dotyczącej architektury i urbanistyki.

- III PANEL Instytucja edukuje – zaprezentowanie dużych instytucji, prowadzących projekty z zakresu edukacji architektury na skalę krajową.

 

Każdy z paneli zakłada krótką prezentację projektów edukacyjnych z wybranych obszarów, ze szczególnym uwzględnieniem problemów jakie wystąpiły podczas realizacji projektu. Po zakończeniu każdego z paneli przewidziana jest dyskusja.

 

12.10.2018 Dzień III (piątek)

- Warsztaty cz. I: „Czego potrzebują nasi użytkownicy? Elementy design thinking” warsztaty poprowadzi Iwo Zmyślony, posługując się metodologią design thinking, skupiając się na zagadnieniu identyfikacji odbiorców kultury oraz sposobach przekazu z zastosowaniem najefektywniejszych metod komunikacji, szczególnie konsultacji społecznych.

- Warsztaty cz. II: Fundacja Polska Bez Barier poprowadzi warsztaty, których głównym celem będzie ukazanie przeszkód jakie architektura może stworzyć osobom z niepełnosprawnością. Uczestnicy będą mogli sami przekonać się w praktyce jakim wyzwaniem może być wykonywanie codziennych czynności i jakie bariery mogą napotkać niepełnosprawni w przestrzeni miejskiej.

 

13.10.2018 Dzień IV (sobota)

- Spotkanie podsumowujące Kongres

- Powrót do Warszawy

 

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Zaproszenie Dla Architektów

Urodziny Szybu Krystyna
Urodziny Szybu Krystyna

Budowa wieży wyciągowej szybu Kaiser Wilhelm II na terenie kopalni węgla kamiennego Hohenzollern zak ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera