Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Biurowiec Bałtyk z nagrodą im. Jana Baptysty Quadro

 

Czas czytania: ~2 min


Nagroda im Jana Baptysty Quadro została w tym roku wręczona już po raz dwudziesty. Konkurs ma na celu docenienie i zareklamowanie najciekawszych realizacji architektonicznych, powstałych w mieście w ostatnim roku. Konkurs organizują: Miasto Poznań, UWI Inwestycje S.A. i Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu.

 

Biurowiec Bałtyk, MVRDV, nagroda im. Jana Baptysty Quadro

Konkurs architektoniczny na najpiękniejszy budynek

Nagroda im Jana Baptysty Quadro jest przyznawana w Poznaniu, jednak podobne wyróżnienia przyznają władze także w innych miastach. W tym roku wiele z nich zostało przyznanych w ciągu ostatnich kilku dni – dopiero co poznaliśmy laureatów Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy, a także najlepsze realizacje architektoniczne w Gdańsku i w Szczecinie. Dla przypomnienia: Nagroda im Jana Baptysty Quadro w 207 roku trafiła do pracowni Ultra Architects za realizację architektoniczna biurowca przy ulicy Za Bramką.

 

Biurowiec Bałtyk, MVRDV, nagroda im. Jana Baptysty Quadro

Nagroda im Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną, powstała na terenie Poznania w ostatnim roku otrzymał biurowiec Bałtyk http://sztuka-architektury.pl/article/9940/baltyk-otwarty, projekt architektoniczny holenderskiej pracowni MVRDV, powstały we współpracy z polskim biurem architektonicznym NO Natkaniec Olechnicki Architekci.

Biurowiec Bałtyk, MVRDV, nagroda im. Jana Baptysty Quadro

Zobacz laureata Nagrody im Jana Baptysty Quadro

Nagrodę im. Jana Baptysty Quadro zdobył biurowiec Bałtyk, obiekt od początku swojego istnienia szeroko komentowany i wielokrotnie już nagradzany. „Jury konkursu doceniło Bałtyk za architektoniczny kunszt i nowoczesną formę wpisującą się w historyczny układ działek zlokalizowanych w centrum miasta. To dobry przykład świadomego projektowania i harmonijnego łączenia starej i nowej architektury. Nieregularna, charakterystyczna bryła Bałtyku tworzy pewnego rodzaju dzieło sztuki” - mówił podczas uroczystości wręczenia nagród Maciej Wudarski, zastępca prezydenta miasta.

 

Bałtyk, laureat Nagrody im. Jana Baptysty Quadro, w krótkim czasie stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Poznaniu. Posadowiony w samym centrum miasta, obok najbardziej ruchliwego ronda, dworca oraz wejścia na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich jest doskonale widoczny z wielu stron, mijają go zarówno mieszkańcy, jak turyści czy goście biznesowi. Nieregularna bryła gmachu o charakterystycznych, ciemnych, ukrytych za gęstą „siatką” elewacjach już na dobre wpisała się w panoramę stolicy Wielkopolski. Nagroda im. Jana Baptysty Quadro tylko ten fakt przypieczętowała.

 

Zdjęcia: mvrdv.nl, poznan.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego

Nowa architektura w przemysłowej okolicy
Nowa architektura w przemysłowej okolicy

Choć przemysł ciężki od lat nie definiuje już charakteru Górnego Śląska, wciąż w tym regionie istnie ...

Dla nowych mieszczan
Dla nowych mieszczan

419 kawalerek oraz 33 dwupokojowych mieszkań o metrażach od 25,58 do 37 m2 mieści budynek mieszkalny ...

Bryły od mieszkania
Bryły od mieszkania

Maćków Pracownia Projektowa realizuje kolejny projekt we Wrocławiu, zakończyła właśnie budowę pierws ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera