Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Konkurs Fasada Roku – ulubione realizacje internautów

 

Czas czytania: ~2 min


Konkurs Fasada Roku organizowany jest przez firmę Baumit od 2007 roku. Jego celem jest wyróżnienie obiektów, odznaczających się starannie wykonanymi elewacjami. Zgłaszane realizacje architektoniczne oceniane są – jak piszą organizatorzy konkursu - „pod względem zastosowanej kolorystyki oraz struktury, podkreślających walory budynku oraz wkomponowujących budynek w otoczenie. Oceniana jest również dbałość o detale architektoniczne oraz, w przypadku budynków po renowacji, poszanowanie ich historycznej tradycji”.

 

Konkurs Fasada Roku

M&L Lipińscy Biuro Projektowe, Wrocław, Os. Złotniki, Budynek Jednorodzinny

Czym się odznacza najlepsza fasada?

Konkurs Fasada Roku swoje oficjalne rozstrzygnięcie będzie miał w lutym 2019 roku – wtedy najlepsze budynki przedstawi profesjonalne jury. Te same obiekty architektoniczne później będą także reprezentowały Polskę w międzynarodowej odmianie konkursu, czyli Baumit Life Challenge. Zanim to jednak nastąpi możemy poznać gust głosujących w konkursie internautów.

Konkurs Fasada Roku

Osiedle Nowa 5 Dzielnica, Kraków, proj. Britt-Plan Archikwadrat, Ion Architekci

Konkurs Fasada Roku ma na celu „podkreślanie znaczenia elewacji jako elementu konstrukcyjnego wpływającego na prezencję nie tylko samego budynku, lecz także otaczającego nas krajobrazu”. Jak walory elewacji oceniają wielbiciele architektury? Jak głosowali i które spośród 150 zgłoszonych do konkursu realizacji architektonicznych ocenili najwyżej?

Fasada Roku 2018

remont Biblioteki Głównej UMCS w Lublinie, proj. Pracownia Projektowa MAXPOL

Poznaj laureatów konkursu architektonicznego

W kategorii domów jednorodzinnych w konkursie Fasada Roku internautom najbardziej spodobała się realizacja architektoniczna pracowni M&L Lipińscy Biuro Projektowe, wzniesiona na wrocławskim osiedlu Złotniki. Wśród budynków wielorodzinnych najwięcej głosów zdobyło Osiedle Nowa 5 Dzielnica w Krakowie, którego projekt architektoniczny stworzyły pracownie Britt-Plan Sp. z o.o., Archikwadrat Sp. z o.o. i Ion Architekci Sp. z o.o. Sp.K.

Konkurs Fasada Roku

Renowacja kamienicy w Nysie, proj. Przedsiębiorstwo Projektowo-Inwestycyjne Ski-Dom Dariusz Skirewski

Konkurs Fasada Roku

Szkoła Podstawowa, Gostyń, proj. Paweł Litwinowicz Architektura Budownictwo PL+

Konkurs Fasada Roku – to nie tylko domy. W konkursie oceniane są także obiekty w kategoriach: Budynek niemieszkalny nowy, Budynek po termomodernizacji, Budynek zabytkowy po renowacji. W tej pierwszej internauci wybrali do nagrody bryłę architektoniczną Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu, której projekt powstał w pracowni PL + Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Gostyń. Spośród termomodernizacji internauci najwyżej ocenili remont Biblioteki Głównej UMCS w Lublinie przeprowadzony przez EDACH Sp. z o.o. wg projektu Pracowni Projektowej MAXPOL, zaś wśród renowacji nagrodę otrzymała kamienica przy skrzyżowaniu ulic Marcinkowskiego i Dąbrowskiego w Nysie (proj. Przedsiębiorstwo Projektowo-Inwestycyjne "Ski-Dom" Dariusz Skirewski).

 

Więcej informacji o konkursie na stronie: fasadaroku.pl

 


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego

Nowoczesne przedszkole w Mesznej
Nowoczesne przedszkole w Mesznej

Dynamiczny rozwój Gminy Meszna, napędzany wzrostem liczby mieszkańców przenoszących się z miast do m ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.
W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.

Rozwój narzędzi wspomagających projektowanie to przede wszystkim integracja różnych technik i metod ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera