Polacy z szansą na nagrodę w konkursie międzynarodowym - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Polacy w Life Challenge 2018 The European Façade Of The Year

 

Czas czytania: ~2 min


Life Challenge 2018 The European Façade Of The Year – to kolejna edycja organizowanego przez firmę Baumit międzynarodowego konkursu, w którym nagradzane są realizacje najciekawsze pod względem zastosowanych rozwiązań elewacyjnych. Innymi słowy – budynki, w których architekci wiele uwagi poświęcili elewacjom.

 

Life Challenge 2018 The European Façade Of The Year – to konkurs, w którym Polacy odnosili już sukcesy. Nie dziwi więc, że i w tym roku w finale międzynarodowej edycji konkursu znalazły się realizacje z naszego kraju (bo ten ma jeszcze swoje lokalne wydanie – konkurs Fasada Roku).

 

W konkursie Life Challenge 2018 The European Façade Of The Year zgłoszone budynki oceniane są w sześciu kategoriach: „dom jednorodzinny”, „dom wielorodzinny”, „obiekt niemieszkalny”, „renowacja obiektu historycznego”, „najlepsza termomodernizacja” oraz „doskonała faktura”. W tym roku jury oceniało ponad 300 nadesłanych na konkurs realizacji, do finału w każdej z kategorii trafiło po  sześć budynków. W pięciu kategoriach swoją reprezentację w finale ma Polska.

 

Na tytuł  Life Challenge 2018 The European Façade Of The Year w kategorii domów jednorodzinnych ma szansę FIL House, zbudowany w podwarszawskim Konstancinie według projektu pracowni Beczak Beczak Architekci. Co więcej, w tej samej kategorii pierwsze miejsce w głosowaniu publiczności (te wyniki już znamy) zdobył dom jednorodzinny w Jerzmanowicach, dzieło biura Flexiforma.

FIL House, Beczak Beczk Architekci

FIL House, Beczak Beczk Architekci

FIL House, Beczak Beczk Architekci

FIL House, Beczak Beczk Architekci

Life Challenge 2018 The European Façade Of The Year w kategorii budynków wielorodzinnych może przypaść w udziale pracowni arch_it Piotr Zybura za projekt kameralnego osiedla Atmosfera Complex, zbudowanego w ubiegłym roku we Wrocławiu. Szanse na nagrodę są tym większe, że ów obiekt zdobył już pierwsze miejsce w głosowaniu publiczności!

Atmosfera Complex, arch_it Piotr Zybura

Atmosfera Complex, arch_it Piotr Zybura

Atmosfera Complex, arch_it Piotr Zybura

Atmosfera Complex, arch_it Piotr Zybura

Life Challenge 2018 The European Façade Of The Year za najlepszy budynek niemieszkalny być może pojedzie do Poznania. To tam stoi nominowana serwerownia Beyond.pl, zaprojektowana przez pracownię ELD Poland. Wśród realizacji, uznanych przez jury za najlepsze renowacje obiektów zabytkowych do finału zakwalifikowała się modernizacja dawnej transformatorowni w Szczecinie, która dzięki projektowi biura Front Architects stała się stylowym biurowcem. W dziedzinie termomodernizacji jury uznało, że na finał zasłużyła termomodernizacja historycznego budynku, położonego przy ulicy Staszica w Kłobucku, zaprojektowana przez Małgorzatę Krupę.

Zwycięzców konkursu Life Challenge 2018 The European Façade Of The Year poznamy 14 czerwca 2018 roku, podczas gali, która odbędzie się w gmachu Filharmonii w Bratysławie. Za wszystkie polskie realizacje trzymamy kciuki!

 

Źródło: lifechallenge.baumit.com


Podepnij swój artykuł

tagi

Konkurs Międzynarodowy, Architekt, Fasada, Elewacja

Nowy Gurewicz – świdermajer odnowiony
Nowy Gurewicz – świdermajer odnowiony

Termin „świdermajer”, jako żartobliwą parafrazę nazwy biedermeier, uwiecznił w jednym ze swoich wier ...

Webinarium Schüco: Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje
Webinarium Schüco: Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje

Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje to temat webinarium architektonicznego firmy Schüco, k ...

Webinarium Knauf: Izolacyjność akustyczna. Laboratorium a rzeczywistość.
Webinarium Knauf: Izolacyjność akustyczna. Laboratorium a rzeczywistość.

Hałas dopada nas wszędzie, na ulicy, w pracy, w szkole, w urzędzie, a nawet we własnym domu. Negat ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera