Publikacja jest płatna. Do jej zamieszczenia powinieneś utworzyć konto w części społecznościowej.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Zabytki Syrii w szkicowniku architekta. Wojciech Zabłocki - wykład architekoniczny

 

Czas czytania: ~ 1 min


7 marca 2019 o godz. 18.00 w Muzeum Architektury we Wrocławiu (ul. Bernardyńska 5) odbędzie wykład architektoniczny organizowany w ramach cyklu Duże A pt. "Zabytki Syrii w szkicowniku architekta. Wojciech Zabłocki". Spotkaniu towarzyszy otwarcie wystawy prac z dorobku Wojciecha Zabłockiego, którą będzie można obejrzeć w dniach 7 marca-7 kwietnia 2019. Wstęp wolny.

 

Muzeum Architektury we Wrocławiu, Wojciech Zabłocki, wykład architektoniczny

Wojciech Zabłocki - Laureat Honorowej Nagrody SARP 2017

Uhonorowany przez Kapitułę za:

- twórcze, trafne w treści i w formie dzieła, wzbogacające rodzimy dorobek kulturowy naszych czasów, odzwierciedlające także wysokie standardy cywilizacyjne bieżącej epoki,

- świadectwo, że Architektura nie zamyka się tylko w budowaniu, a jest stanem ducha, którego energia znajduje ujście w różnych dziedzinach twórczości i  twórczych pasji,

- świadectwo, że Idee architektoniczne potrafią przekraczać granice kulturowe i służyć porozumieniu między ludźmi z całego świata,

- świadectwo, że forma architektoniczna może za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Twórcy wyjść poza statyczne ograniczenia  konstrukcji w sferę poezji.

 

Wojciech Zabłocki urodził się w 1930 roku w Warszawie. W 1954 roku ukończył studia na Wydziale Architektury Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w 1968 roku obronił doktorat na Politechnice Warszawskiej, habilitację uzyskał w 1981 roku na Politechnice Krakowskiej, w 1999 roku uzyskał tytuł profesora zwyczajnego.

 

Więcej informacji o wykładzie architektonicznym znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wykład Architektoniczny , Wykład Dla Architektów

Nowa wersja Łodzi Kaliskiej już wkrótce
Nowa wersja Łodzi Kaliskiej już wkrótce

Jeszcze w tym roku rozpocznie działanie nowy dworzec Łódź Kaliska, zbudowany w miejscu rozebranego b ...

Konferencja "Zielona i błękitna infrastruktura w architekturze" - IV edycja
Konferencja "Zielona i błękitna infrastruktura w architekturze" - IV edycja

Wiele polskich miast już od wielu lat wdraża rozwiązania z zakresu zielonej i błękitnej infrastruktu ...

Stadion Skry w Warszawie znów działa
Stadion Skry w Warszawie znów działa

Warszawa odzyskała teren sportowo-rekreacyjny. Właśnie zakończył się pierwszy etap remontu od lat zd ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera