Emulsja bitumiczna Weber - skuteczna ochrona przed wodą - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Emulsja bitumiczna - skuteczna ochrona przed wodą

 

Czas czytania: ~2 min


Woda potrafi wyrządzić wiele szkód w każdej części budynku, od fundamentów, przez piwnicę, po dach. Wilgoć i woda oddziaływująca na niezabezpieczone mury to nie tylko środowisko do rozwoju grzybów i drobnoustrojów, ale też zagrożenie dla trwałości i stabilności konstrukcji. Aby skutecznie przeciwdziałać niszczącemu wpływowi wody na budynki, warto zastosować nową emulsję bitumiczną webertec bitumal.

 

weber, Emulsja bitumiczna

Budynki i woda nie lubią się nawzajem. Agresywna woda gruntowa potrafi wyrządzić wiele szkód w konstrukcji, negatywnie wpływa na trwałość materiałów budowlanych, obniża efektywność spoiw itd. Aby zatrzymać wilgoć i wodę z dala od fundamentów oraz stworzyć skuteczną barierę hydroizolacyjną potrzebne są specjalistyczne preparaty. Do takich zadań specjalnych idealnie sprawdzi się nowa emulsja bitumiczno-lateksowa webertec bitumal.

 

Woda niszczy budynki

W nowo budowanych obiektach, zwłaszcza na terenach, na których poziom wód gruntowych jest wysoki, już na początkowym etapie realizacji fundamentów trzeba myśleć o skutecznym zabezpieczeniu murów przed wodą. W obiektach remontowanych, w których zauważalna jest wilgoć lub ściany fundamentowe nasiąkają wodą, konieczna jest szybka interwencja, tak aby budynek nie ulegał dalszej degradacji. Izolacji przed wodą wymagają nie tylko piwnice, ale również dachy budynków, elementy betonowe, a we wnętrzach także powierzchnie pod posadzką.

weber, Emulsja bitumiczna

Skuteczna izolacja

W czym się kryje siła i skuteczność nowej masy hydroizolacyjnej? Drobnocząsteczkowa emulsja doskonale wnika w podłoża mineralne i idealnie izoluje. Nie zawiera rozpuszczalników, dlatego bez problemu można ją stosować w bezpośredniej styczności ze styropianem i wełną mineralną. Płynna konsystencja masy idzie w parze z jej właściwościami tiksotropowymi. Co to oznacza w praktyce? Emulsja nie spływa, a zatem można ją bez problemu stosować nie tylko na powierzchniach poziomych, ale również pionowych

 

Co więcej, masa jest bardzo ekonomiczna w użytkowania. Dzięki relatywnie wysokiej zawartości części stałych jej zużycie na mkw. jest bardzo niskie. Aby pokryć jedną warstwą jeden mkw. powierzchni potrzeba od 0,5-1,0 kg masy. Liczba nakładanych warstw jest uzależniona od typu izolacji, którą chcemy wykonać.

weber, Emulsja bitumiczna

Aplikuj śmiało

Nowa masa jest dostępna w wersji gotowej do użycia. Przed nałożeniem wystarczy ją wymieszać, a po rozcieńczeniu z wodą może być stosowana jako preparat gruntujący. Proporcje rozcieńczania masy z wodą są uzależnione od chłonności podłoża i wynoszą od 1:1 do 1:6.

 

Powłoka przeciwwilgociowa, przeciwwodna lub impregnacyjna wykonana z użyciem masy bitumicznej jest wyjątkowo trwała. Po utwardzeniu, które zajmie do 6 godzin, w zależności od temperatury powietrza i wilgotności, nowa masa w portfolio produktów hydroizolacyjnych marki Weber jest w pełni mrozoodporna

 

Źródło: Weber

Więcej informacji znajdziesz na stronie Weber


Podepnij swój artykuł

tagi

Technologie

Restauracja z luksferów w Tajlandii
Restauracja z luksferów w Tajlandii

W tajskiej wiosce Banu Run położonej nieopodal miasta Ayutthaya zrealizowano osobliwy projekt o nazw ...

Premiera książki Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard
Premiera książki Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard

Książka "Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego" Colina Ellarda to doskonałe wprowadz ...

Akustyka w architekturze
Akustyka w architekturze

Projektowanie dla zmysłów jest to bardzo waży trend w architekturze współczesnej. Jednak architekci ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera