Architekt Jacek Lenart laureatem Honorowej Nagrody SARP 2019 - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jacek Lenart laureatem Honorowej Nagrody SARP 2019

 

Czas czytania: ~2 min


Jacek Lenart został kolejnym laureatem Honorowej Nagrody SARP. Przyznawana od 1966 roku decyzją złożonego z architektów - laureatów nagrody z ubiegłych lat - jury trafia do architekta za całokształt jego twórczości, jest docenieniem jego zwykle wieloletniej pracy zawodowej na rzecz polskiej architektury.

 

Jacek Lenart, Honorowa Nagroda SARP

fot. architekturabetonowa.pl

Jacek Lenart - architekt i sędzia

9 sierpnia 2019 roku kapituła tegorocznej edycji Honorowej Nagrody SARP składająca się z architektów Marka Dunikowskiego, Ryszarda Jurkowskiego, Kazimierza Łataka (Biuro Projektów Lewicki Łatak), Bolesława Stelmacha oraz Prezesa SARP Mariusza Ścisło tę bardzo prestiżową nagrodę przyznała Jackowi Lenartowi. W uzasadnieniu tej decyzji podkreślono wrażliwość, talent i zaangażowanie architekta, którego działalność wykracza daleko poza granice Szczecina, miasta, z którym jest związany.

 

Jacek Lenart jest absolwentem Wydziału Budownictwa, Architektury I Planowania Przestrzennego Politechniki Szczecińskiej oraz Podyplomowego Studium Mieszkalnictwa na Politechnice Warszawskiej. Jest członkiem SARP, Izby Architektów oraz członkiem honorowym Bund Deutscher Architekten BDA. Swoją karierę zawodową zaczynał pod koniec lat 70. pracując w państwowym biurze "Miastoprojekt – Szczecin", od 1990 roku ma własną pracownię "Studio A4" z siedzibą w Szczecinie.

 

Zobacz ważne projekty architektoniczne laureata

Laureat Honorowej Nagrody SARP 2019 łączy pracę projektanta z ważną, a rzadko docenianą rolą zasłużonego i cenionego sędziego konkursowego SARP. Był sędzią w konkursach m.in. na siedziby  Rady Europy "Residence Palast" w Brukseli, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Wydział Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku, Teatru Nowego w Warszawie, Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie.

 

Wśród realizacji architektonicznych Jacka Lenarta znajdują się: Stargardzkie Centrum Kultury z teatrem, Dom Towarowy Kupiec w Szczecinie, Centrum hotelowo-usługowe „Atrium Katedra” przy ul. Wyszyńskiego w Szczecinie, Centrum hotelowo-biurowe „Pazim-Radisson” w Szczecinie, Galeria Sztuki Współczesnej “Trafostacja Sztuki Szczecin”, zabudowa usługowo-mieszkalna kwartału staromiejskiego w Stargardzie Szczecińskim, przebudowa Alei Kwiatowej na Pl. Żołnierza w Szczecinie, budynek Centrum Doświadczalno- Badawczego Nanotechnologii ZUT w Szczecinie. Pracownia Studio A4 Jacka Lenarta była też współautorem ze strony polskiej gmachu Filharmonii Szczecińskiej (proj. Brarozzi Veiga) czy Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu (proj. Fernando Menis).

 

Zobacz galerię zdjęć najciekawszych projektów architektoniczny laureata Nagrody SARP 2019

Źródło zdjęć: studioa4.szczecin.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Nagroda Architektoniczna, Nagroda Sarp, Nagrody Architektoniczne, Słynny Architekt, Hot

Kolorowe domki dla bezdomnych
Kolorowe domki dla bezdomnych

Pracownia Lehrer Architects od jakiegoś czasu tworzy kolorowe projekty dla bezdomnych. Na niemożliwy ...

Webinarium Sika: Dachy zielone – szwajcarska jakość hydroizolacji dostosowana do Twoich potrzeb
Webinarium Sika: Dachy zielone – szwajcarska jakość hydroizolacji dostosowana do Twoich potrzeb

Dachy są najbardziej narażonymi na działanie czynników warunków atmosferycznych elementami budynków ...

Webinarium Triflex: Diabeł często tkwi w szczegółach. Innowacyjne rozwiązania do uszczelniania skomplikowanych detali na dachach, balkonach i parkingach
Webinarium Triflex: Diabeł często tkwi w szczegółach. Innowacyjne rozwiązania do uszczelniania skomplikowanych detali na dachach, balkonach i parkingach

Zapraszamy do udziału w webinarium architektonicznym, podczas którego przedstawione zostaną przykład ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nagroda SARP
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera