Robert Konieczny członkiem Akademii Architektury - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Robert Konieczny członkiem Francuskiej Akademii Architektury

 

Czas czytania: ~2 min


12 września 2019 w Paryżu odbyła się ceremonia przyjęcia polskiego architekta Roberta Koniecznego do grona zagranicznych członków Akademii Architektury. Uroczystość poprzedzona była wykładem, w którym architekt opowiedział o najważniejszych projektach KWK Promes umieszczając je w kontekście polskiej i światowej architektury.

 

Robert Konieczny, KWK Promes, Akademii Architektury, Académie d'architecture

„Kiedy zaczynałem przygodę z architekturą i KWK Promes dopiero powstawało, miałem świadomość, że oczy architektonicznego świata nie są zwrócone na Polskę. Jednak postanowiłem sobie, że chcę się ścigać z całym światem, nawet jeśli ten świat o tym nie wie, bo jeżeli chcę do czegoś dojść i coś osiągnąć muszę się mierzyć z najlepszymi. Dzisiaj jest to dla mnie ogromna radość i zaszczyt, że mogłem dołączyć do grona takich architektów, o których kiedyś się uczyłem i patrzyłem na ich projekty z podziwem.”

Robert Konieczny, KWK Promes, Akademii Architektury, Académie d'architecture

Architekt ma na swoim koncie odważne realizacje, które znane są na całym świecie  i publikowane są w najbardziej cenionych magazynach oraz portalach architektonicznych. Robert Konieczny jest również laureatem licznych nagród. Magazyn Wallpaper wybrał jego dom w Brennej, czyli Arkę Koniecznego, najlepszym domem świata w 2017 roku. Szczecińskie muzeum Centrum Dialogu Przełomy zdobyło tytuł World Building of the Year 2016. Natomiast jego najnowsza realizacja – Dom Kwadrantowy została doceniona aż dwiema nagrodami Architizer A+ Awards.

Robert Konieczny, KWK Promes, Akademii Architektury, Académie d'architecture

Powołana w 1840 roku Francuska Akademia Architektury (Académie d'architecture) to jedna z najważniejszych instytucji w Europie, zajmujących się promocją dobrej architektury.  Pod jej egidą wydawane są książki na temat urbanistyki i projektowania przestrzeni, organizowane są liczne wykłady i sympozja. Akademia przyznaje również prestiżową nagrodę - Złoty Medal za zasługi dla architektury.

 

Członkami Francuskiej Akademii Architektury są zarówno członkowie tytularni (mogą być nimi wyłącznie obywatele Francji), jak i wybitne osobistości z dziedziny architektury. Są nimi m.in. Tadao ANDO, Santiago CALATRAVA, Norman FOSTER, Massimiliano FUKSAS, Jacques HERZOG, Fumihiko MAKI, Pierre de MEURON, Ieoh Ming PEI, Renzo PIANO, Richard ROGERS czy Alvaro SIZA!

 

Źródło: KWK Promes


Podepnij swój artykuł

tagi

Architektura Zagraniczna

Projekt modernizacji budynku dla dobra mieszkańców
Projekt modernizacji budynku dla dobra mieszkańców

Trwa XXIV edycja ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w., którego celem, jak pisz ...

Centrum przesiadkowe Żory – prezentacja online
Centrum przesiadkowe Żory – prezentacja online

Laureatem tegorocznego Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019 w kategorii kubatura/obiekty publiczn ...

Pracownia Analog z nagrodą Architizer A+Awards
Pracownia Analog z nagrodą Architizer A+Awards

Międzynarodowy konkurs Architizer A+Awards miał w tym roku swoją ósmą edycję. Jego organizatorzy szc ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera